Kryminalne nowości od Wydawnictwa Oficynka!

23 listopada 2021, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tegoroczna jesień pełna będzie zagadek, trzymających w napięciu akcji i emocjonujących rozstrzygnięć. Wydawnictwo Oficynka zapewni swoim Czytelnikom dużą dawkę mocnych wrażeń. Specjalnie dla miłośniczek lżejszych wersji, w ofercie pojawia się również komedia kryminalna, która rozbawi i zaintryguje. Pozostałe lektury umiejętnie wciągną w wir wydarzeń, od których cierpnie skóra.

Postrzelony – Alfred Siatecki

W podejrzanych okolicznościach ginie były poseł Krystyn Kunicki. Śmiercią tak ważnej osobistości interesują się wszyscy lokalni politycy. Jednak prokuratura bardzo szybko umarza śledztwo, orzekając samobójstwo. Media zaś dostają nieformalny zakaz pisania na ten temat.

Dziennikarz śledczy Daniel Jung, były glina, nie wierzy w oficjalną wersję ani tym bardziej nie zamierza ulegać naciskom. Zaczyna prywatne śledztwo, a tajemnice, jakie odkrywa, są wielu osobom coraz bardziej nie na rękę…

Postrzelony to pierwsza część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu. Kolejne części to: Porąbany, PomstaZaproszenie na śmierć.

Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi Jubel (1987), Zmowa pułkowników (2000) czy A jednak będzie noc poślubna (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.

 

Porąbany – Alfred Siatecki

Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia…

W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dziennikarze. Policja przypuszcza, że obie sprawy się łączą, a wszystkie tropy wiodą do środowiska żużlowców. Daniel Jung, zmuszony do zajmowania się działem sportowym, powoli poznaje relacje rządzące tą dyscypliną i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

 

Pomsta – Alfred Siatecki

Mroczny cień przeszłości…

Pewnego dnia zdun remontujący podupadły pałac księżnej Doroty de Tal­leyrand-Périgod na Zatoniu znajduje w kominie szczątki dziecka z dawnych lat. Znalezisko wstrząsa opinią publiczną. W tym samym czasie Daniel Jung dostaje polecenie od naczelnej, żeby przeprowadzić wywiad z profesorem Stefanem Poślednim, światowej sławy znawcą cywilizacji łużyckiej, który założył prywatną uczelnię archeologiczną. Do spotkania jednak nie dochodzi. Pośledni zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Jung zaczyna zadawać niewygodne pytania…

 

Zaproszenie na śmierć – Alfred Siatecki

W apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety, a on sam znika bez śladu. Komisarz Jacek Syski zaczyna drobiazgowe śledztwo. Dochodzi jednak do kolejnych brutalnych morderstw, a sprawa coraz bardziej się komplikuje. Na pomoc policji przychodzi Daniel Jung.

 

Ogród Zły – Magdalena Sobota

Hermina Wasylik to policjantka, dla której służba jest całym życiem. Kiedy jej przyjaciółka z czasów licealnych, Liliana, zostaje znaleziona martwa w swym mieszkaniu, Hermina próbuje na przekór prowadzącemu postępowanie prokuratorowi Mikołajowi Myszkinowi udowodnić, że nie była to śmierć samobójcza. Jej prywatne śledztwo prowadzi jednak do niespodziewanych komplikacji…

Magdalena Sobota – prawnik z powołania, która nie lubi zbyt wiele o sobie mówić. Kocha kawę, długie zimowe noce i zwierzęta. Gdyby mogła, przedłużyłaby dobę. Jest idealistką, co często utrudnia jej życie. Interesuje się kryminalistyką, literaturą i teatrem, nieustannie starając się pogodzić swoją największą pasję – pracę – z pisaniem opowieści.

 

Gdzie mól i rdza – Paweł Pollak

Bezwzględny i piekielnie inteligentny morderca…

Niektóre widoki są zbyt drastyczne, nawet dla doświadczonego gliniarza. Taki właśnie zastał komisarz Marek Przygodny, przybyły na miejsce zbrodni do mieszkania pewnego staruszka. Szybko okazuje się, że morderca dopiero zaczął swoją śmiertelną krucjatę.

Gdzie mól i rdza to pierwszy tom serii o Marku Przygodnym, wrocławskim policjancie, który doskonale zdaje sobie sprawę, że życie to nie film i nie ma w nim happy endów. Na trylogię składają się tytuły: Gdzie mól i rdza, Zbyt krótkie szczęście, Przepustka do męskości.

Zbyt krótkie szczęście – Paweł Pollak

Uczciwy i potwornie zmęczony glina…

Śledztwo w sprawie zabójstwa pary licealistów toczy się mozolnie, brak podejrzanych, brak jednoznacznych tropów – zwykła policyjna codzienność, w której komisarzowi Przygodnemu coraz trudniej się odnaleźć. Wie jednak, że nie może się poddać. Nie on. Nie, kiedy morderca wciąż działa.

 

Przepustka do męskości – Paweł Pollak

Kolejny dzień, kolejne morderstwo. Praca gliniarza nigdy się nie kończy…

W jednej z dzielnic Wrocławia dochodzi do makabrycznego morderstwa. Komisarz Marek Przygodny podejmuje śledztwo, licząc na szybkie złapanie sprawcy. Niestety, z dnia na dzień dochodzenie coraz bardziej się gmatwa….

 

Miłość na wybojach – Aga Szczepańska

Muzyka, miłość i afera kryminalna…

Kura domowa z dobrym głosem i znudzona pani od muzyki – dwie skłócone kuzynki po trzydziestce szukają nowego sposobu na życie. Czy wspólny wyjazd w trasę koncertową to najlepsze rozwiązanie? Czy gdyby wiedziały, że będzie się za nimi ciągnąć poważna afera, która nie skończy się na jednym trupie, zaryzykowałyby współpracę?

Miłość na wybojach to pełna zabawnych zwrotów akcji komedia kryminalna.

Aga Szczepańska – pisarka, scenarzystka, producentka, wielbicielka pomidorów, podróży pociągami i muzyki, szczególnie brazylijskiej. Warszawianka, mieszkająca jakiś czas w Chorwacji, Brazylii, Szwecji i Moskwie, ostatnio osiadła w Wielkiej Brytanii, usidlona na dobre przez artystę sztuk pięknych. Jest również autorką wielu scenariuszy do serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska i Przeznaczenie. Prowadzi od lat warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, popularyzujące czytelnictwo.

 

Syreny – Krzysztof Beśka

Nad Wisłą dochodzi do makabrycznego odkrycia: zostaje znaleziona para odciętych kobiecych nóg. Sprawą zajmuje się nadkomisarz Konstanty Podbiał z komendy stołecznej, wspomagany przez piękną i młodą współpracowniczkę. W tym samym czasie dziennikarz Tomasz Horn podejmuje nową pracę. Nie jest to szczyt jego marzeń, ale sytuacja w kraju po wygaśnięciu pandemii także i jego zmusiła do wielu ustępstw. Wkrótce bohaterowie łączą siły, by dojść do zaskakującej prawdy.

 

Zew – Krzysztof Maćkowski

Nowa powieść pomysłodawcy i współautora serialu Wataha.

Ryszard Wagner, pogranicznik z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zakłada sobie pętlę na szyję i wywraca taboret, na którym stoi. Tyle metafory – w realu jest jeszcze gorzej. Biegnąca pokrytym trzaskającymi krami Bugu granica polsko-ukraińsko-białoruska, przysypane śniegiem bagniste lasy Polesia i śmierć Miss Sajgon – „nielegalnej” z Wietnamu – której wyjaśnieniem zainteresowany jest jedynie nasz bohater…

Zew jest pierwszą książką z planowanego cyklu easternowych powieści kryminalnych Pogranicze, których bohaterem jest oficer Straży Granicznej – Ryszard Wagner.

 

Nienawiść – Michał Larek 

Gdy ból staje się nie do zniesienia, budzą się demony zemsty…

W starym rozpadającym się domu pod lasem zostają znalezione zwłoki mężczyzny z ustami mocno pomalowanymi szminką. Miejsce zbrodni zbroczone jest krwią. Furia, z jaką morderca zabił byłego skazańca Huberta Madełę, zaskoczyła przybyłego na miejsce zbrodni komisarza Jakuba Dalberga z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjant ma jak najgorsze przeczucia…

Nienawiść to pierwszy tom kryminalnej serii Dalberg.

Do trzymającej w napięciu lektury zapraszają Wydawnictwo Oficynka oraz Redakcja Uroda i Zdrowie

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...