„Rachab” – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

„Rachab” – recenzja

1 lipca 2014, dodał: Anays
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Francine Rivers: „Rachab”

To kolejna część sagi „Rodowód łaski”, opowiadającej o kobietach z genealogii Chrystusa, których poczynania miały kluczowe znaczenie dla losów świata. Jej fabuła jest osnuta na historii biblijnej, dotyczącej zniszczenia Jerycha przez Izraelitów i roli, jaką w tym wydarzeniu odegrała Rachab. To jedna z mieszkanek Jerycha, która w odróżnieniu od mieszkańców tego miasta, wykazuje wiarę w Boga i ufność wobec Jego planów. We wczesnej młodości została wybrana na rachabnałożnicę króla, choć była zwykłą wiejską dziewczyną, sprzedającą daktyle i granaty na targowisku. Przeczuwała, że los nie będzie dla niej zbyt łaskawy, gdy kaprys króla szybko minie, dlatego postanawia zadbać przynajmniej o swój dalszy byt.

Wykorzystując słabe strony monarchy i swoją inteligencję, umacnia swą pozycję na dworze, a także zdobywa własny dom na dalsze lata życia, w zamian za dostarczanie królowi cennych politycznie informacji, które zdradzą jej klienci. Ta złudna niezależność mocno jej ciąży, gdy w sercu zakwita miłość do Boga i nadzieja na czasy, w których będzie mogła zerwać z życiem nierządnicy i oddać się swojej wierze. Nie chce poddawać się swemu losowi, dąży do zmiany swojego życia. Traktuje mężczyzn przedmiotowo do czasu, gdy na jej drodze stają dwaj szpiedzy izraelscy, którym ratuje życie. Wówczas już wie, co czeka jej miasto – to zagłada jako kara za dumę króla. Spośród niewierzących mieszkańców Jerycha ocaleć ma tylko ona i jej rodzina, której udało się schronić w domku przy murach miasta.

Czy przetrwają wojenną zawieruchę, a Salmon i Efraim dotrzymają złożonej obietnicy? Czy dwa tak różne światy dwojga zakochanych mogą się spotkać dzięki miłości i wbrew kulturowym uprzedzeniom? Jak potoczą się dalsze losy Rachab i czy Bóg uzna niej osobę wyjątkową i przeznaczoną do wyższych celów? Warto poznać tę nietuzinkową postać, wspaniale oddającą złożoność kobiecej natury, bez względu na czasy, w której przychodzi nam żyć. Rachab to symbol kobiety silnej i niezależnej, która podąża wytyczoną przez siebie drogą, by osiągnąć wymarzony cel. To ciekawa powieść o kobiecie i dla kobiet – polecam gorąco!
Aneta

Książkę poleca Wydawnictwo AETOS.

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz