URODA I ZDROWIE

Pufy – niezastąpione siedziska

9 lutego 2021, dodał: Redakcja

Pufy to specyficzny rodzaj siedzisk, który wielu z nas może uważać za przestarzały. Od razu pragniemy skorygować taki pogląd – który jest zdecydowanie niesłuszny. Otóż pufy wracają do łask i od kilku dobrych lat możemy obserwować niesłabnące zainteresowania różnymi rodzajami tych siedzisk. Po pufy sięgają zarówno osoby pragnące wyposażyć swoje cztery kąty od podstaw, jak i osoby poszukujące modnych i ciekawych siedzisk do urządzonych już pomieszczeń. Niezależnie jakim typem konsumenta jesteś – jeśli tylko planujesz zakup pufy, ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim jakie rodzaje puf znajdziesz wśród dostępnych oraz w które warto się zaopatrzyć.

Pufy tradycyjne – czyli „siedziska do ławy”

Większość z nas gdy słyszy hasło „pufy”, wyobraża sobie nieduże siedziska w kształcie sześcianów lub spłaszczonych walców. Były dość popularne w okresie PRLu, gdy wykorzystywano je jako dodatkowe siedziska w salonach i pokojach dziennych. Obecnie, pufy tego typu występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu nadają się do stosowania w pomieszczeniach o różnym stylu aranżacji.

Oprócz puf w klasycznych barwach i kształtach znajdziemy także mniej standardowe modele – na przykład wykonane z materiałów o intensywnych kolorach i modnych deseniach. Dostępne są również pufy imitujące ubarwienie zwierząt (na przykład pufy-bizony) oraz pokryte motywami ze sztuki ludowej, indiańskiej, orientalnej i psychodelicznej.

Pufy tego typu wykorzystywane są nie tylko ze względu na ich funkcję siedzisk, ale również z uwagi na inne zastosowanie. Większość puf posiada odchylaną klapę, pod którą znajduje się pojemnik. Możemy go wykorzystać do przechowywania różnego typu obiektów.

Przydatność puf wynika także z ich łatwego przechowywania – są to siedziska małe, które z łatwością możemy ukryć pod blatem stołu lub w szafie i w razie potrzeby wyciągnąć lub schować.

Pufy-worki: nowoczesne rozwiązanie dla modnego domu

Zdecydowany prym wiodą pufy-worki, nazywane niekiedy workami sako lub po prostu – workami. Pufy tego typu to siedziska niezwykle wygodne, dopasowujące się do kształtu ciała osoby siedzącej. Choć w siedziska tego typu wyposażamy przede wszystkim pokoje dziecięce, to jednak coraz częściej pojawiają się również w salonach.

Do pokoju dziecięcego szczególnie warta polecenia jest pufa imitująca kształt piłki do nogi. Świetnie sprawdzi się jako siedzisko dla chłopca w każdym wieku. Do pokoju dziewczynki polecamy pufę stylizowaną na – królika. W modelach takich występuje dodatkowe oparcie, a całość konstrukcji zwieńczona jest dwoma odstającymi króliczymi uszami.

Pufy-worki to też potencjalne siedziska dla dorosłych. Szczególnie dobrze sprawdzają się podczas czytania książek, oglądania telewizji oraz pracy na laptopie. Pufy dedykowane do salonu dostępne są w rozmaitych wersjach kolorystycznych – zarówno w barwach stonowanych jak i tych bardziej odważnych. Tak szeroki wybór pozwoli dobrać pufę pasującą do stylu aranżacji naszego pokoju dziennego.

Warto również rozpatrzyć możliwość zakupu pufy-worka przeznaczonego do stosowania na zewnątrz. Siedzisko takie idealnie sprawdzi się w ogrodzie, na tarasie, werandzie lub balkonie. Pufy takie powinny być wykonane z materiałów syntetycznych o wysokim stopniu odporności na wilgoć. Do takich należy wodoodporny poliester. Wykonane z niego pufy to siedziska, z których korzystać będziemy przez kilka dobry lat.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...