Przeszczep włosów metodą FUE – dlaczego warto zainteresować się tą metodą?

20 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Medycyna estetyczna oraz trychologia są w stanie z każdym rokiem zaoferować coraz więcej swoim pacjentom. Osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów, u których pojawiły się wyraźne przerzedzenia i łyse miejsca na głowie, powinny zainteresować się przeszczepem włosów metodą FUE. W przypadku jakich pacjentów metoda FUE da odpowiednie rezultaty?

Łysienie stanowi bardzo poważny problem wielu mężczyzn, wpływając na negatywne samopoczucie i poczucie pewności siebie. Z kłopotem tym musi mierzyć się również całkiem spora grupa pacjentek. Przeszczep włosów metodą FUE sprawdzi się nie tylko u osób, które mają wysoką linię włosów i chcą ją obniżyć, ale również w przypadku tych pacjentów, którzy mają wyraźne braki owłosienia na głowie z powodu łysienia androgenowego spowodowanego działaniem DHT – dihydrotesteronu. Wysoki poziom DHT powoduje obkurczanie się mieszków włosowych, a w finale ich wypadanie. Przeszczep włosów jest jedyną skuteczną metodą na odzyskanie włosów w przypadku ich utraty z powodu łysienie androgenowego.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych. Jej zaletą jest praktycznie brak blizn, co daje przewagę w stosunku do starych metod, gdy od pacjenta pobierano mieszki włosowe wraz z odcinkami skóry głowy. Cała procedura pobierania mieszków włosowych w przypadku metody FUE trwa do kilku godzin w zależności od ilości pobranych graftów czyli mieszków włosowych właśnie. Metoda szafirowe FUE opiera się na nacięciu skóry wokół każdego mieszka i na pobraniu pojedynczego włosa pęsetą. W ciągu kilku – kilkunastu dni pacjent może wrócić do normalnej, codziennej aktywności. Przeszczep włosów metodą FUE wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Dlatego warto zdecydować się na dobrą klinikę wyspecjalizowaną w przeszczepie włosów z lekarzami specjalistami w dziedzinie transplantologii. Podczas zabiegu pacjent jest zabezpieczony przeciwbólowo, aby nie odczuwał dolegliwości. Szybko dochodzi do siebie, by po kilku miesiącach móc cieszyć się z włosów, które może wreszcie przeczesać grzebieniem.

Przeszczep włosów metodą DHI

Ta metoda różni się od metody FUE sposobem przeszczepiania mieszków włosowych, ponieważ w tej metodzie nie wykonuje się nacięć przy pobraniu graftów. Przy zastosowaniu tej metody pobranie i wszczepianie mieszków odbywa się równolegle. Ta metoda polecana jest pacjentom, którzy potrzebują zagęszczenia włosów.

Przeszczep włosów w Turcji – dlaczego warto pojechać do jednej z najbardziej prestiżowych klinik?

Turcja jest kolebką przeszczepu włosów. Znajdują się tam najlepsze kliniki na świecie. Świetnym specjalistą, cieszącym się wyjątkowym uznaniem w świecie medycznym, jest Dr. Serkan Aygin prowadzący klinikę pod swoim nazwiskiem. Transplantologią zajmuje się od ponad 20 lat. W Polsce wyłączne przedstawicielstwo kliniki posiada firma FlyMedica. Firma zajmuje się kompleksową organizacją przygotowań, kwalifikacji do zabiegu, wyjazdu, pobytu na miejscu. Zapewnia tłumacza w Turcji i opiekę konsultacyjną w pełnym okresie rekonwalescencji po powrocie do kraju.

Przeszczep włosów – ile to kosztuje?

Ceny związane z zabiegami przeszczepiania włosów mogą być różne. Wszystko zależy nie tylko od wybranej przez lekarza metody przeprowadzenia przeszczepu, ale również z obszarem zabiegu. Należy również wziąć pod uwagę koszty dodatkowe związane z przylotem do Turcji, takie jak zakup biletów lotniczych czy zapewnienie zakwaterowania. Natomiast suma kosztów jest i tak niższa niż cena wykonania przeszczepu w Polsce.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz