Protetyka, czyli uzupełnienia w jamie ustnej

16 lutego 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wszyscy raczej jesteśmy w stanie “z miejsca” opisać, czym dokładnie zajmuje się ortodonta czy stomatolog. Chodzimy do tych specjalistów często, więc z własnego doświadczenia możemy opisać ich pracę. Inaczej wygląda to jednak w przypadku protetyka – chociaż wiemy, iż taki zawód istnieje to nie mamy pojęcia, czym konkretnie w tej pracy zajmuje się dany człowiek. To bardzo proste – protetyk jest odpowiedzialny za to, aby stworzył dla klienta idealne uzupełnienie ubytku w jamie ustnej. Czasami chodzi tutaj tylko o pojedynczą licówkę – a czasami potrzebne jest stworzenie całej protezy. 

protetyka

Nie da się ukryć, że faktycznie protetyka zwykle przydaje nam się dopiero w starszym wieku, gdy zaczynamy tracić nasze naturalne zęby. Można więc powiedzieć tutaj, że tak naprawdę powinniśmy wręcz liczyć na to, że wcześniej protetyk nie będzie nam do niczego potrzebny. Mimo to dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę z zakresu jego usług – chociażby po to, aby móc do niego skierować naszych bliskich.   

Co jest zadaniem protetyka? 

Głównym zadaniem protetyka jest tak naprawdę to, aby wykonać takie uzupełnienie, które dla osoby z zewnątrz – będzie wyglądało możliwie jak najbardziej naturalnie. Może się to wydawać proste, ale w rzeczywistości zadanie to wcale takie nie jest. Licówka czy korona musi mieć dokładnie taką samą barwę, jak zęby danego człowieka – a także musi być dopasowana kształtem. Równie ważne jest wybranie takiego materiału uzupełnienia, który wytrzyma możliwie, jak najdłużej. Zęby muszą być mocne, bo korzystamy z nich każdego dnia.  

Oczywiste jest przecież, że jeżeli płacimy dużo pieniędzy za takie uzupełnienie – a tak faktycznie zwykle jest – to liczymy na dobre efekty. Warto więc pomagać protetykowi – wykażmy się wyrozumiałością podczas wykonywania różnego odcisków i pomiarów. Protetyk tylko w ten sposób może wykonać swoją pracę na 100%. Jeżeli potrzebny Ci teraz dobry protetyk Pruszków ma kilka gabinetów z takimi właśnie specjalistami.   

Czego możemy się jeszcze spodziewać? 

Poza wspomnianymi wysokimi kosztami leczenia u protetyka i koniecznością wykonania odcisków – na pewno w niektórych przypadkach musimy spodziewać się tego, że wszystko będzie wymagało czasu. Samo stworzenie danego uzupełnienia wymaga wielogodzinnej pracy – a to nam samym musi przecież zależeć na tym, aby uzyskać najlepszy efekt. Konieczne będą wizyty u protetyka – ale też przede wszystkim u stomatologa, bo to zwykle on zakłada nam na koniec gotową licówkę czy koronę. Gdy wiesz już, że Twoje zęby musi obejrzeć protetyk Pruszków to miasto, w którym możesz bez problemu odbyć taką wizytę. Sprawdź AnnaMED.pl.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.