Problem nietrzymania moczu dotyczy nie tylko starszych kobiet. Jak go pokonać?

2 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nietrzymanie moczu jest uznawane za jedną z najpowszechniejszych przewlekłych chorób kobiecych. Mogłoby się wydawać, że dotyczy tylko starszych kobiet, jednak co 8 kobieta w wieku do 39 roku cierpi z tego powodu.

Choć problem jest powszechny i potrafi bardzo uprzykrzyć życie, tylko co piąta kobieta decyduje się zasięgnąć porady lekarza.

Wstydliwy problem

Problem nietrzymania moczu nie jest rezultatem wyłącznie starzenia się. Tak naprawdę jest efektem nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych. Może być wywołany infekcją układu moczowego, kamicą, osłabieniem cewki moczowej, obniżeniem pęcherza, zwiotczeniem mięśni miednicy. Do choroby może przyczynić się wiele czynników, w tym zbyt mała ilość estrogenu, ale również przebyte operacje ginekologiczne i skomplikowane porody. Nietrzymane moczu można podzielić na trzy etapy: pierwszy, kiedy niekontrolowany wypływ zdarza się podczas nagłego napięcia powłok brzusznych (kichnięcia, śmiechu czy kaszlu); drugi, gdy do popuszczania dochodzi podczas standardowych czynności – bieganie, praca fizyczna, wchodzenie po schodach. Ostatnim stadium choroby jest sytuacja gdy mocz wycieka podczas stania. Kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy tej przypadłości, natychmiast wybierzmy się do lekarza, który dobierze odpowiednią terapię.

Leczenie nietrzymania moczu

Jednym ze sposobów walki z problemem jest terapia laserowa. Działanie lasera Er:YAG pozwala odtworzyć kolagen naświetlonych tkanek, czego efektem jest ich obkurczenie i pomniejszenie. Pęcherz moczowy zostaje wzmocniony, co ogranicza objawy nietrzymania moczu. Zastosowana terapia pozwala uzyskać selektywną denaturację kolagenu skórnego, która z kolei prowadzi do odłożenia się tego białka, w sposób nie uszkadzający naskórka. Kurczenie się kolagenu i tkanek jest tylko przejściowym etapem, po nim rozpoczyna się proces odnowy kolagenu oraz neokolagenezy. Efektem jest poprawa elastyczności i napięcia leczonej tkanki. Ściany pochwy, powięzi wewnątrzmaciczne i obszar ujścia cewki moczowej zostają wzmocnione. Poprawia się również funkcjonalność cewki moczowej oraz zmniejsza kąt jej nachylenia.

Zazwyczaj jeden zabieg jest wystarczający by przynieść ulgę osobom cierpiącym z powodu nietrzymania moczu. Efektywność zabiegów wynosi w 90% w przypadku lekkiego nietrzymania moczu, a w przypadku średniego 75%. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się na http://proclinic.pl/category/faq/.

Laserową terapię nietrzymania moczu można wykonać w zlokalizowanej we Wrocławiu, nowoczesnej klinice ProClinic. W ramach leczenia placówka oferuje badanie USG, cytologię oraz konsultację lekarza ginekologa, które wliczone są w koszt zabiegu. Jeśli cierpisz z powodu nietrzymania moczu, zgłoś się do lekarza już dziś! Klinika jest wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę, co gwarantuje precyzję i skuteczność każdego zabiegu. Leczenie nietrzymania moczu wykonywane jest laserem Er:YAG marki FOTONA Spectro SP. Stosowana technologia pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje nieprzyjemnych skutków, a pacjentki mogą po nim bez problemu wrócić do swoich codziennych aktywności.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wygodny dres
> papusna napisał/a: > i co, udało sie coś znaleźć? :D Pochwal się zakupem! Tak!...
Jak zadbać o skórę na szyi?
Ja masuję szyję rollerem co wieczór.
Reklamacje i zwroty towaru
Ja nie spotkałam się z odmową zasadnej reklamacji.
zmarszczki
Zmarszczek nie unikniemy, ale masaż twarzy je opóźnia.