Pozytywka – witamy w magicznym świecie Pandorii

30 czerwca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Witamy w Pandorii. Pozytywka. Tom 1

 

 

Nolę, główną bohaterkę opowieści poznajemy w dniu jej ósmych urodzin, kiedy tata daje jej pewien niezwykły prezent. Pozytywkę, która należała do jej zmarłej mamy. I tak rozpoczyna się fantastyczna przygoda…

W pozytywce jest bowiem ktoś, kto potrzebuje pomocy. A dziewczynka przekręcając kluczyk trafia do świata Pandorii, gdzie będzie odkrywać przeszłość swojej mamy. Ale też razem z Andreą i Igorem będą stawiać czoła wydarzeniom, które na nie czekają. W tle wszystkich przygód od początku zatem tkwi kluczowe pytanie: co łączyło matkę głównej bohaterki z Pandorią?

 

Piękna i niezwykła historia. Porywa od pierwszych stron i nie wypuszcza czytelnika aż do końca. Bohaterowie przeżywają cały wachlarz emocji, które udzielają się czytelnikom – ból i tęsknota po stracie, strach przed nieznanym, ekscytacja i zaskoczenie nowością. Kolorystyka dobrze podkreśla atmosferę każdej ze scen, a dodatkowo świetnie oddaje fakt, iż jest w Pandorii występuje magia.

Pozytywka jest właśnie taka, jakie powinny być komiksy dla dzieci – kolorowa, urocza, doprawiona odrobiną magii i fantazji, która dosłownie bije z każdej strony. Nie brakuje tu także fantastycznych istot, a mieszkańcy pozytywki stanowią naprawdę ciekawą zbieraninę, która pobudza wyobraźnię. Uroczy komiks łączący w sobie prześliczną oprawę wizualną, z magicznymi przygodami młodziutkiej bohaterki, bardzo klimatyczny, pełen dziwów oraz postaci nie z tego świata i niesamowitych zdarzeń. Jednocześnie autorka kształtuje w odbiorcy stosunek do takich wartości jak prawda, dobro, empatia czy sprawiedliwość. Opowieść uczy również radzenia sobie z problemami, rozpoznawania, określania i sposobów wyrażania emocji. Ta historia zapewnia moc wrażeń i porusza serca, wzrusza, a jednocześnie dodaje skrzydeł, bawi i otacza magią…

Najmłodszych czytelników oraz starszych miłośników komiksów zapraszamy do wspólnej wyprawy do Pandorii. Naprawdę warto. Polecamy z entuzjazmem.

 

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.

Od Wydawcy:

Pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata…

Nola obchodzi ósme urodziny, ale czuje przede wszystkim smutek, bo tęskni za niedawno zmarłą mamą. Czy chociaż trochę rozweseli ją prezent – piękna pozytywka? Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i… tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy.

Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby?

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps„, „Pozytywka„, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles„.

Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor„). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto sprawdzać, jak to jest z …
Dokładnie, trzeba mieć porównanie przecież...
Jak sobie radzić z negatywnie nasta…
Takich ludzi trzeba ELIMINOWAĆ ze swojej przestrzeni życiowej. Okrutne, ale proste.
Czekanie na...
Czekam na rozstrzygnięcie się w mojej pracy, czy przejdę do innego działu czy...
Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Tu polecam olejek migdałowy, regularnie wklepuję w wilgotną skórę i efekt jest super!