Poznaj urok geometrii – płytki heksagonalne w Twoim domu

28 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Niezmiennie od lat płytki ceramiczne są bardzo chętnie stosowane do wykończenia wnętrz. Dawniej wiele osób decydowało się na nie przede wszystkim przez ich praktyczność. Jednak teraz producenci proponują nam tak dużo ciekawych wzorów, że należy na nie spojrzeć jako na dekorację, która ozdobi wnętrze.

płytki heksagonalne

Jednym z najmodniejszych wzorów, po który sięgają i prywatni inwestorzy i znani projektanci, są heksagony. Wystarczy zaprosić je do wnętrza, by całkowicie je odmieniły.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się płytki heksagonalne?

Chociaż heksagony to dość nowy wzór we wnętrzach, pasują do każdego wystroju nie tylko nowoczesnego. Płytki heksagonalne są uniwersalne i bardzo efektowne. Dobrze sprawdzą się tam, gdzie wszystkie inne płytki ceramiczne, czyli na ścianach i podłogach w kuchni bądź łazience. Jednak można je ułożyć również w innych pomieszczeniach. Staną się oryginalną ozdobą w przedpokoju, jadalni bądź salonie. Z udziałem heksagonów możemy wykończyć przestrzeń przy stole jadalnym, za kanapą lub sofą bądź w okolicy kominka. Do wyboru mamy drobne sześciokąty i płytki w większych rozmiarach, więc z pewnością znajdziemy coś, co będzie na danej powierzchni wyglądać świetnie.

Jak je układać, by uzyskać spektakularny efekt?

Heksagon jest figurą geometryczną, która jak sama nazwa wskazuje, ma sześć boków. Po ułożeniu obok siebie płytek w tym kształcie uzyskujemy wzór przypominający plaster miodu. Będzie przyciągał spojrzenia, a tym samym stanie się jednym z najważniejszych elementów we wnętrzu. Jak ułożyć płytki heksagonalne, by je jak najlepiej zaprezentować?

Sposobów jest sporo. Najprostszym z nich jest ułożenie jednokolorowych płytek na całej powierzchni ściany lub podłogi. Możemy wtedy ułożyć takie same płytki, ale interesująco będą się prezentować heksagony w kilku odcieniach z tej samej palety. Osoby szukające czegoś oryginalnego mogą postawić na kilka mocniejszych płytek. Taki płytkowy patchwork jest szczególnie modny w ostatnich latach.

Inną metodą jest ułożenie płytek tylko na jednej ścianie lub na jej fragmencie. Szczególnie efektownie prezentuje się wzór, w którym płytki stopniowo się rozluźniają, aż przechodzą w gładką ścianę. W takim wydaniu wyglądają, jakby były rozrywane lub jakby płynęły. Interesujący efekt uzyskamy, kiedy ułożymy płytki na całej podłodze i parę na ścianie tuż przy podłodze. Wtedy ściana będzie sprawiać wrażenie, jakby stanowiła przedłużenie podłogi. Jeśli chcemy podkreślić unikatowy kształt płytek, możemy sięgnąć po fugę w kolorze kontrastującym do koloru heksagonów.

Na podłogę płytki antypoślizgowe

Kiedy będziemy przeglądać płytki na ścianę, to mamy bardzo szerokie pole do manewru. Sprawdzą się i te matowe i te z połyskiem. Natomiast chcąc ułożyć płytki heksagonalne na podłodze, musimy postępować ostrożniej. Unikajmy tych o błyszczącej powierzchni, bo pod wpływem wody będą robić się śliskie. Lepszą propozycją mogą okazać się płytki antypoślizgowe. Będą równie efektowne, jak te ścienne, ale jednocześnie zapewnią domownikom większe bezpieczeństwo. Znajdziemy je na przykład na stronie https://www.rawdecor.pl.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz