Poznaj sprawdzony sposób na dostęp do lekarzy specjalistów bez kolejki

15 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Coraz częściej się słyszy o długich kolejkach do specjalistów. Wizyty na NFZ nierzadko są umawiane nawet na kilka lat do przodu. Jest to trudna sytuacja, która powoduje komplikacje w powrocie do zdrowia. Z drugiej strony prywatna opieka medyczna jest droga. Dowiedz się więc, jakie ubezpieczenie na życie zapewnia refundację kosztów leczenia.

lekarze

Polisa na życie – jak może wyglądać?

Zanim zdecydujesz się na wybór ubezpieczenia na życie, zastanów się, jakie rozwiązanie zapewni Ci najlepszą ochronę. Podstawowy wariant polisy działa jedynie w przypadku śmierci. Natomiast możliwe jest rozszerzenie zakresu o inne zdarzenia, np. o:

  • śmierć bliskich: małżonka, dzieci, rodziców i teściów,
  • diagnozę poważnej choroby,
  • czasową lub trwałą niezdolność do pracy,
  • wypadek komunikacyjny,
  • poród,
  • hospitalizację,
  • doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Co ciekawe – istnieje także możliwość dokupienia rozszerzenia w postaci pakietu opieki medycznej. To rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie refundacji kosztów związanych z prywatnymi wizytami u specjalistów, badaniami czy zabiegami. Często pokrywa ono także koszty przeprowadzenia operacji w prywatnej klinice lub porodu w niej. Jest to szczególnie korzystna oferta dla osób, które chcą uzyskać dostęp do opieki medycznej bez konieczności czekania w długich kolejkach i wydawania pieniędzy na wizyty u lekarzy.

Dla kogo polisa z pakietem medycznym jest najlepsza?

Zastanawiasz się, czy rozszerzenie polisy na życie o pakiet medyczny to dobre rozwiązanie? Taki produkt idealnie sprawdzi się dla osób często korzystających z prywatnych wizyt u specjalistów.

To także ciekawa opcja dla małżeństw planujących powiększenie rodziny. W ciąży często jest konieczność przeprowadzenia badań czy skorzystania z wizyt u lekarzy specjalistów. Rozszerzenie polisy na życie pozwala również na poród w prywatnej klinice czy uzyskanie wsparcia położnej przez pierwszy miesiąc po urodzeniu dziecka.

Często z takiego ubezpieczenia na życia korzystają także osoby starsze, które częściej potrzebują opieki medycznej. Wybór polisy z takim rozszerzeniem to zatem dobra opcja dla wielu osób.

Gdzie znaleźć dobrą ofertę na polisę na życie?

Samodzielne poszukiwanie ofert na ubezpieczenie na życie może być czasochłonnym zadaniem. W zależności od TU polisy będą się różnić zakresem ochrony czy wysokością składki. Dlatego to ważne, aby porównać je ze sobą. Najłatwiej zrobisz to, poszukując ubezpieczenia przez internet. Polisa na życie online jest łatwo dostępna. Wystarczy skorzystać z kalkulatora internetowego i odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu. W krótkim czasie otrzymasz zestawienie z propozycjami od wielu TU. Pozwoli to na sprawdzenie, która firma oferuje najlepszy zakres ochrony w najkorzystniejszej cenie.

Poszukiwanie ofert online to wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga wychodzenia z domu. Z porównywarki skorzystasz bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. Ponadto zakupu ubezpieczenia na życie dokonasz przez internet. Sprawdź i znajdź rozwiązanie dla siebie.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Poznaj sprawdzony sposób na dostęp do lekarzy specjalistów bez kolejki

  1. avatar JuliaW pisze:

    Myślę że rozszerzenie takiej polisy jest warte zachodu praktycznie dla każdego… Comiesięczna opłata zapewne nie będzie wysoka, a komfort w dostaniu się do lekarza specjaliści zaowocuje rychłem powrotem do zdrowia

Dodaj komentarz