Porządki w szafie – jak układać ubrania i akcesoria?

30 czerwca 2021, dodał: julia162
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chaos w szafie to problem, który może przydarzyć się każdemu z nas. Zmorą są najczęściej pogniecione ubrania, koszule wymieszane ze spodniami, trudności w znalezieniu tego, czego akurat szukamy. Jest na to jednak kilka prostych sposobów, dzięki którym w każdej szafie zapanuje ład i porządek.

porządki w szafie

Uciążliwego bałaganu w szafie możesz pozbyć się za pomocą kilku prostych kroków. Poświęcisz dzięki temu o wiele mniej czasu na codzienne szukanie ubrań, a twoja garderoba będzie lśniła czystością.

Krok pierwszy: planowanie

O sukcesie naszych porządków decyduje przede wszystkim odpowiednie zagospodarowanie czasu. Jeśli bałagan jest bardzo duży, to musimy się przygotować na to, że sprzątanie może nam zająć nawet kilka godzin. Warto więc, już wcześniej wyznaczyć sobie konkretny dzień na przeprowadzenie porządków i wstępnie obmyślić poszczególne etapy sprzątania.

garderoba

Krok drugi: wyciągnięcie ubrań z szafy

Jeśli układanie rzeczy na nowo ma pójść jak najsprawniej, trzeba na początku całkowicie opróżnić szafę. Podczas ponownego układania nic nam nie będzie przeszkadzać i będziemy mieli szansę na nowo zaplanować przestrzeń oraz dokładnie odkurzyć półki i wieszaki. Dzięki temu, nie przeoczymy najważniejszych rzeczy, które chcemy zachować oraz tych, które już nie będą nam potrzebne.

ubrania w szafie

Krok trzeci: sortowanie

Wyciągnięte rzeczy rozłóż w czystym miejscu (np. na łóżku, dywanie) i posortuj je według kategorii. Koszule, bluzki, jeansy najlepiej poskładaj w kostki i ułóż jedne na drugich. Stroje z cienkich materiałów, które łatwo się gniotą powinny znajdować się na wieszakach. Przy sortowaniu bardzo pomocne mogą być wszelkiego rodzaju pokrowce, organizery czy pudełka.

sortowanie ubrań

Krok czwarty: pozbycie się niepotrzebnych ubrań

Odłóż na bok rzeczy, których raczej już nie założysz i starannie oddziel je od rzeczy potrzebnych. Pamiętaj by nie wyrzucać tych, które są w dobrym stanie, mają jeszcze sklepowe metki itp. Warto przeznaczyć je dla potrzebujących lub sprzedać w internecie.

Krok piąty: układanie na półkach

Posortowane i poskładane rzeczy starannie rozmieść na półkach. Te z nich, które są potrzebne najczęściej, połóż w miejscach najlepiej dostępnych. Nie będzie wtedy problemu z ich szybkim odnalezieniem. Postaw na wieszaki w jednakowym wzorze, garderoba będzie się wtedy schludnie i stylowo prezentować.

układanie butów

Krok szósty: buty i akcesoria

Tymi częściami garderoby zajmij się na samym końcu. Buty najlepiej umieścić w specjalnych pudełkach lub organizerach i ustawić na najniższych półkach szafy. Torebki i nakrycia głowy (np. kapelusze) warto ułożyć za to na półkach najwyższych, gdzie nie będą narażone na zniszczenia i odgniecenia.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......