Popękane naczynka

10 czerwca 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobry krem czy laserowe usuwanie naczynek?

Pytania i odpowiedzi dotyczące najnowszych metod usuwania pajączków

Niejedna kobieta wypróbowała już tony kremów, aby pozbyć się popękanych naczynek. Jednak kosmetyki rzadko radzą sobie z czerwonymi czy niebieskimi pajączkami. Popękane naczynka to problem estetyczny wielu kobiet. Dzieje się tak głównie ze względu na działanie estrogenu i jego właściwości rozluźniające mięśnie naczyń, które poszerzają się i stają się widoczne, nadając nieestetyczny wygląd twarzy, udom czy podudziom. Na powstawanie popękanych naczynek wpływ mają także czynniki genetyczne, sposób odżywiania i styl życia.

Jak pozbyć się naczynek?

Najnowocześniejszą metodą w leczeniu tego typu zmian naczyniowych jest laserowe usuwanie naczynek. Najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia laserowe pozwalają na usuwanie niedoskonałości leżących na różnych głębokościach. Radzą sobie z naczynkami czerwonymi i niebieskimi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch długości fali. Urządzeniem takim jest laser Gemini- wyposażony dodatkowo w głowicę zabiegową z systemem chłodzenia, który zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Podejmując decyzję o laserowym usuwaniu naczynek należy pamiętać, że skuteczność tej metody zależy w dużej mierze od doświadczenia osoby wykonującej zabieg.
–Laserowe usuwanie naczynek to nie jedyna metoda leczenia zmian naczyniowych- podkreśla dr Wojciech Rybak z Ars Estetica we Wrocławiu
Zdarza się, że pełną skuteczność leczenia można uzyskać dzięki kombinacji metody laserowej z metodą skleroterapii. W niektórych przypadkach np. gdy istnieją przeciwwskazania do laserowego usuwania naczynek, lekarz pomaga w doborze odpowiedniego sposobu leczenia lub kilku metod.

Czy jedna wizyta w gabinecie lekarskim pozbawi nas problemu?

Małe pojedyncze naczynka leżące tuż przy powierzchni skóry można usunąć w trakcie jednej wizyty. Laserowe usuwanie naczynek może być jednak bardziej czasochłonne, jeśli mamy do czynienia z większą ilością naczynek umiejscowionych jedne pod drugimi. W takim przypadku konieczna będzie jeszcze jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej –dodaje dr Rybak. Laser musi najpierw uporać się z  naczynkami lezącymi bliżej powierzchni skóry. Po około 30 dniach można rozpocząć usuwanie naczynek położonych głębiej.

Kiedy nie możemy leczyć popękanych naczynek laserem?

Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

–     Zażywanie niektórych leków, np. przeciwtrądzikowe Roaccutane, antybiotyków: Tetracykliny, Doxycykliny, Leków zmniejszających krzepliwość krwi: Aspiryna
–    Ciąża
–    Opalenizna do miesiąca czasu
–    Spożywanie alkoholu do 24 h przed zabiegiem
–    Niewyrównana cukrzyca
–    Aktywna faza łuszczycy
–    Padaczka
–    Zaburzenia krzepnięcia krwi
–    Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

Kosmetyczka czy lekarz ?

Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się popękanych naczynek powinniśmy zwrócić się do lekarza. Aby usuwać naczyńka metodą laserową, trzeba ukończyć odpowiedni kurs. Nieliczne gabinety kosmetyczne świadczą tego typu usługę, jednak w razie dodatkowych pytań lub komplikacji nawet najbardziej wykwalifikowana kosmetyczka może okazać się bezsilna w temacie laserowego usuwania naczynek.

Zalety metody:

Podstawową zaletą metody laserowej jest jej skuteczność oraz krótki okres gojenia się. Osoba poddająca się laserowemu usuwaniu naczynek zazwyczaj nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu, a to dzięki specjalnej głowicy chłodzącej, którą posiadają najbardziej zaawansowane technicznie lasery. Jeszcze tego samego dnia, możemy udać się do domu.

Czy zamknięte naczynka mogą się ponownie otworzyć? Jak często dochodzi do nawrotów?

W większości przypadków do całkowitego usunięcia jednego naczynia potrzeba od 1 do 3 zabiegów. Skuteczność zależy głownie od średnicy naczynia, głębokości, na której jest ono położone, oraz objętości krwi, która jest w nim zlokalizowana. W przypadku mniejszych naczyń zwykle wystarcza jednorazowy zabieg. Większe zmiany po pierwszym zabiegu zwykle się zmniejszają i rozjaśniają, jednak do całkowitego usunięcia wymagają kilku powtórzeń.
-Należy zaznaczyć, ze zabiegi nie usuwają bezpośredniej przyczyny powstawania naczynek, a jedynie cofają czas. Może więc dochodzić do sytuacji, że naczynka będą się pojawiać w innych miejscach i wymagane będą zabiegi uzupełniające– podkreśla dr Rybak z Ars Estetica Można to porównać do konieczności okresowych wizyt kontrolnych u stomatologa osób ze skłonnością do próchnicy. W przypadku przestrzegania podstawowych zaleceń lekarskich dotyczących trybu życia i codziennej aktywności można w istotny sposób ograniczyć powstawanie nowych naczynek na nogach.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Popękane naczynka

  1. avatar myszka pisze:

    A ja wolę kurację kwasami – mniej inwazyjna i znacznie przyjemniejsza! istnieją specjalne kwasy do cery naczyniowej, ma je na pewno chantarelle i chyba jakaś inna jeszcze firma, ale nie pamietam nazwy :)

  2. avatar Kizia Mizia pisze:

    mam za sobą taki zabieg, więc mogę ewentualnie podpowiedzieć komuś jak on wygląda, to w zasadzie jest zabieg dość nieprzyjemny (mnie non stop leciały łzy bo usuwałam naczynka wokół nosa), ale bardzo skuteczny, starcza na około 2 lata, potem musiałam jeszcze raz wykonać taki zabieg

Dodaj komentarz