URODA I ZDROWIE

Ponad 1000 absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

13 grudnia 2016, dodał: ACHA PR

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie aby połączyć naukę
z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w owocach i warzywach. Celem akcji była popularyzacja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Lekcja Zdrowia to autorski program, opracowany i realizowany przy współpracy z doświadczonymi ekspertami w dziedzinie żywienia i dietetyki. Jest ona kontynuacją pierwszego etapu projektu czyli szkoleń dla pedagogów; Nauczyciel ZDROWO myślący, dobrze uczący przeprowadzonych w maju br. Podstawą programu było przeświadczenie o potrzebie rozpowszechniania wśród nauczycieli nowych metod i form edukacji dzieci z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej oraz skutecznej profilaktyki. Cykl warsztatów dla pedagogów został objęty patronatem
Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a poprowadziła je Anna Czyż – dietetyk z Fundacji Marwit.

Nauczeni doświadczeniem doskonale znamy się na tym co pyszne i zdrowe. W realizowanych przez nas projektach postawiliśmy sobie za cel poprawę nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.
W ramach naszych programów autorskich edukujemy uczniów jak i pedagogów, by wspólnie budować świadomość dotyczącą skutków nadwagi czy otyłości. Promujemy tym samym aktywność fizyczną
i zdrowy styl życia
Joanna Olewińska, Prezes Zarządu Fundacji.

Akcję dedykowaną dzieciom rozpoczęto z końcem wakacji – pilotażowymi spotkaniami, w których uczestniczyli najmłodsi adepci piłkarscy z Młodzieżowej Akademii Footballu ELANA w Toruniu.
Od września przedstawiciele Fundacji, kontynuowali projekt już w szkołach podstawowych regionu docierając do klas prowadzonych przez nauczycieli, którzy wzięli udział w pierwszej części projektu.

Podczas 45-minutowej lekcji uczniowie odbywają niezwykłą podróż po świecie zdrowych nawyków, odnajdując alternatywę dla słodyczy i fast food’ów. Odkrywają krainę zdrowego stylu życia rozwiązując ciekawe zagadki i quizy, testując warzywa i owoce oraz budując wspólnie piramidę żywienia. Całemu spotkaniu towarzyszą pyszne soki, smoothie i doskonałe marchewki od firmy Marwit.

Przez cztery miesiące warsztatów w przeprowadzonych 40 Lekcjach Zdrowia udział wzięło ponad 1000 uczniów. Fundacja już rozpoczęła przygotowania do kolejnego cyklu spotkań z dziećmi.
Od styczniu 2017 roku wystartuje druga edycja projektu obejmująca szkolenia dla pedagogów, na które już trwają zapisy.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...