URODA I ZDROWIE

Ponad 1000 absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

13 grudnia 2016, dodał: ACHA PR

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie aby połączyć naukę
z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w owocach i warzywach. Celem akcji była popularyzacja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Lekcja Zdrowia to autorski program, opracowany i realizowany przy współpracy z doświadczonymi ekspertami w dziedzinie żywienia i dietetyki. Jest ona kontynuacją pierwszego etapu projektu czyli szkoleń dla pedagogów; Nauczyciel ZDROWO myślący, dobrze uczący przeprowadzonych w maju br. Podstawą programu było przeświadczenie o potrzebie rozpowszechniania wśród nauczycieli nowych metod i form edukacji dzieci z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej oraz skutecznej profilaktyki. Cykl warsztatów dla pedagogów został objęty patronatem
Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a poprowadziła je Anna Czyż – dietetyk z Fundacji Marwit.

Nauczeni doświadczeniem doskonale znamy się na tym co pyszne i zdrowe. W realizowanych przez nas projektach postawiliśmy sobie za cel poprawę nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.
W ramach naszych programów autorskich edukujemy uczniów jak i pedagogów, by wspólnie budować świadomość dotyczącą skutków nadwagi czy otyłości. Promujemy tym samym aktywność fizyczną
i zdrowy styl życia
Joanna Olewińska, Prezes Zarządu Fundacji.

Akcję dedykowaną dzieciom rozpoczęto z końcem wakacji – pilotażowymi spotkaniami, w których uczestniczyli najmłodsi adepci piłkarscy z Młodzieżowej Akademii Footballu ELANA w Toruniu.
Od września przedstawiciele Fundacji, kontynuowali projekt już w szkołach podstawowych regionu docierając do klas prowadzonych przez nauczycieli, którzy wzięli udział w pierwszej części projektu.

Podczas 45-minutowej lekcji uczniowie odbywają niezwykłą podróż po świecie zdrowych nawyków, odnajdując alternatywę dla słodyczy i fast food’ów. Odkrywają krainę zdrowego stylu życia rozwiązując ciekawe zagadki i quizy, testując warzywa i owoce oraz budując wspólnie piramidę żywienia. Całemu spotkaniu towarzyszą pyszne soki, smoothie i doskonałe marchewki od firmy Marwit.

Przez cztery miesiące warsztatów w przeprowadzonych 40 Lekcjach Zdrowia udział wzięło ponad 1000 uczniów. Fundacja już rozpoczęła przygotowania do kolejnego cyklu spotkań z dziećmi.
Od styczniu 2017 roku wystartuje druga edycja projektu obejmująca szkolenia dla pedagogów, na które już trwają zapisy.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

idealna skóra twarzy
Moim zdaniem zakup urządzenia do domowej pielęgnacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Sama zakupiłam https://permanent24.pl/pl/c/Dr-Pen/58...
Jak odchudzac się rozsądnie ?
Aby rozsądnie się odchudzać należy się zdrowo odżywiać i regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Nie...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Diety ogólnodostępne nie będą koniecznie dobre. Najlepiej mieć zbilansowaną dietę, która jest ułożona...
Ekspresowa dieta
Niestety jak się długo tyło, tak się długo chudnie, nic nie zmienia...