URODA I ZDROWIE

Pokoik dziecięcy – zobacz jak tapeta potrafi go odmienić!

22 maja 2020, dodał: Redakcja

Wykańczanie i dekorowanie dziecięcego pokoju rządzi się swoimi prawami. To wyjątkowe pomieszczenie, które ma swoje przywileje. Nie ma tutaj mowy o aranżacyjnej nudzie – ma być przytulnie, ciepło, a nawet kolorowo. Żaden materiał nie nadaje się do tego wnętrza lepiej niż wzorzysta tapeta. Jaką wybrać i w jaki sposób wykorzystać ją w tym szczególnym wnętrzu?

tt

Tapeta do pokoju dziecięcego – od czego zacząć?

Decydując się na zakupu tapety do pokoju dziecięcego, powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach ich doboru. Pierwsza niezwykle istotna kwestia to bezpieczeństwo, czyli jakość tapety i materiał, z jakiego została wykonana.

tapeta

Tapeta dziecięca ze sklepu 4wall.pl – G56011 w samochodziki

Produkty, z którymi ma kontakt małe dziecko nie mogą być toksyczne ani w jakikolwiek inny sposób szkodliwe dla zdrowia malucha. Najlepiej jeśli są wykonane z surowców ekologicznych, wolnych od niebezpiecznych związków chemicznych. Drugą cechą dobrej tapety do pokoju dziecięcego jest jej praktyczność. Warianty papierowe mogą nie spełnić się w tej roli odpowiednio dobrze, dlatego warto postawić na tapetę fizelinową – odporną na czyszczenie i wilgoć.

tt

Tapeta dziecięca w gwiazdki ze sklepu 4wall.pl – 108265

Tapeta w pokoju dziecięcym – sposób na stonowaną aranżację

Podczas urządzania pokoiku dla dziecka nie musimy bać się wzorów. Często pragniemy jednak, aby pomieszczenie to niejako rosło wraz z maluchem, dlatego lubimy decydować się na rozwiązania bardziej uniwersalne i stonowane. W takim przypadku tapetę najlepiej położyć jedynie na jednej ścianie pokoju. Może to być elewacja za łóżeczkiem, za biurkiem czy też w kąciku do zabawy. Ponieważ wyznaczymy w ten sposób pewną strefę, niezwykle ważne okażą się dobrane przez nas wzory i kolory. Strefa snu nie powinna być zbyt dynamiczna, dlatego w tym miejscu najlepiej sprawdzą się tapety w gwiazdki – zobacz je np. tutaj: https://4wall.pl/78_tapety-w-gwiazdki, kropki czy inne proste wzory.

 

yy

Dziecięca tapeta w kropki G56522 Galerie Wallcoverings ze sklepu 4wall.pl

Istotna będzie także ich kolorystyka – najlepiej ograniczona do kilku ciepłych, przygaszonych barw. W strefie nauki warto postawić na tapetę o pobudzającym, jednak nierozpraszającym designie. Mogą to być na przykład motywy zwierzęce z relaksującym wzrok akcentem zieleni czy też wyraziste tapety w pasy. Prawdziwą swobodę wyboru mamy dopiero w kąciku przeznaczonym na zabawę. Tutaj możemy całkowicie popuścić wodze fantazji, decydując się na wielobarwne warianty z dowolnymi motywami. Bardzo ciekawą opcją są między innymi tapety neonowe lub fluorescencyjne, które z pewnością zachwycą każdego malucha.

Tapeta do pokoju dla dziecka – jakich zasad się trzymać?

Aby tapeta prezentowała się w pokoju dziecięcym naprawdę korzystnie, przy projektowaniu całej aranżacji należy trzymać się kilku prostych zasad. Najważniejszą z nich jest dopasowanie kolorystyczne, dotyczące pozostałych ścian oraz mebli i dodatków. Barwne motywy obecne na tapecie powinny współgrać z większością elementów obecnych w pokoju, aby całość prezentowała się spójnie i harmonijnie. Wyjątkiem będą tapety czarno białe, które zawsze nadają wnętrzom szczególnego charakteru. Poza tym, grafikę, która dominuje na powierzchni ścian warto wydobyć i powtórzyć również pod inną postacią, na przykład jako motyw na dywanie, poduszkach czy zasłonach, bądź w formie dodatków, takich jak pluszaki.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Konsultacje online z lekarzem
Ja osobiście korzystałam z konsultacji lekarskich online. Dobry sposób, że by uzyskać receptę...
ból menstruacyjny
Najlepsza metoda na bolesne miesiączki to tabletki antykoncepcyjne. Skracają czas okresu, regulują cykl,...
odchudzanie
Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe...
Azjatycki tusz do rzęs - porażka !…
Dla mnie rzeczy z Chin itp. są mocno podejrzane, oni tam chyba używają składników,...