Piorun i Mali Bogowie – w świecie komiksu

1 czerwca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Piorun do drapania

Mali Bogowie. Tom 1

 

Mali bogowie to komiks, który czerpie pełnymi garściami z greckiej mitologii, ale nie tej powszechnie znanej. Okazuje się bowiem, że Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów. Bogowie, zanim stali się prawdziwymi władcami Olimpu, byli przecież mali i skłonni do wszelakich dziecinnych zabaw i swawoli. To właśnie na tym okresie ich życia skupia się ten album. Głównymi bohaterami są: zamieszkujący niezdobyty labirynt Taurusek, jego dobry przyjaciel Atlas i zjawiskowo piękna Afrodyta. Mali bogowie chcą poznać swoje moce, aby zyskać uznanie w oczach Zeusa, który chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku.

W trakcie poszukiwań swoich mocy mali bohaterowie wielokrotnie natrafiają na inne znane z mitologii postaci, jak np. Heraklesa, który dostał podmienioną listę dwunastu prac, Midasa, który wyleczył się z ozłacania, ale zamiast tego roznosi katar czy Syzyfa, który ciągle zmaga się z głazem, a pomagając innym jest w stanie wnieść koszyk piknikowy na szczyt góry. Nawiązań jest tutaj mnóstwo, a każda opowiastka ciekawa i żartobliwa. Album dodatkowo jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej.

Komiks inteligentnie przeinacza znane mity w zabawne sytuacje. Humory słowny i sytuacyjny, żonglerka mitologicznymi bóstwami, historiami i związanymi z nimi symbolami rozśmieszają naprawdę do łez. Historyjki są proste i krótkie, w których prym wiedzie humor, a w ich zakończeniu pojawia się puenta. Akcja dynamiczna i pełna ekspresji. Komiks jest bajecznie wesoły i kolorowy, co doskonale współgra z opowiastkami. Książeczka, przy której można spędzić miło czas w rodzinnym gronie, wspólnie odkrywając kolejne przygody i zabawne sytuacje. Polecamy młodszym czytelnikom jak i starszyźnie, która szuka czegoś lekkiego i żartobliwego, ale nie infantylnego. Zatem zachęcamy do czytania dzieci i rodziny.

Czekamy teraz na kolejne psotne tomy. W przygotowaniu Uparty Ikar oraz Ciężko jest być bogiem.

 

Od Wydawcy:

Pierwszy tom przezabawnej historii dla małych i dużych czytelników o baaardzo dawnych i dziwnych czasach. Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów!

Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Warunek jest jeden: każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu… Ale niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy… Wkroczmy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów!
Album jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej.

Autorami historii o psotnych bogach są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Ninja” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukasz sprawdzonych samochodów uży…
Ostatnio udało mi się natrafić na naprawdę fajny portal z aukcjami różnych samochodów. Można...
Jak usunąć kleszcza?
Najlepiej iść do przychodni - tam najlepiej to zrobią.
portale randkowe
Nie traktuję poważnie nikogo, kto nas takich portalach się ogłasza. To chyba wieczni chłopcy,...
Smog- problem dużych miast i nie ty…
Ludzie muszą ogrzewać domy, a niestety na razie ekologiczne rozwiązania są za drogie dla...