URODA I ZDROWIE

Pierwsza pomoc w walce z łuszczycą!

9 października 2017, dodał: Dermacea

„W moim przypadku łuszczyca była szczególnie uciążliwa na kolanach i łokciach, zmiany w tych miejscach były pokryte grubą łuską, której nie mogłem się w żaden sposób pozbyć. Miałem już dosyć chodzenia w długich spodniach i koszulach, maskujących wstydliwe zmiany (…)”

 

Łuszczyca jest przewlekłą i uciążliwą chorobą skóry. Charakterystyczny i nieestetyczny wygląd zmian skórnych powoduje zarówno fizyczny, jak i psychiczny dyskomfort osób zmagających się z tą przypadłością. Na tę przypadłość cierpi co 50 osoba, a jej geneza nie jest do końca znana. Łuszczyca jest chorobą, której medycyna nie jest w stanie wyleczyć do końca. Zaognione stany można długotrwale zaleczyć, jednak należy się spodziewać reemisji choroby.

Leczenie miejscowe polega na usunięciu łuski, zahamowaniu rozprzestrzeniania się chorych komórek oraz odbudowie naskórka. Na rynku farmaceutycznym można znaleźć szereg preparatów o działaniu złuszczającym, regenerującym czy pielęgnacyjnym. Firma DERMACEA  wprowadziła preparat, który łączy w sobie wszystkie właściwości środków stosowanych w leczeniu łuszczycy. Opinie pacjentów zdają się potwierdzać badania kliniczne przeprowadzone w Łodzi.

Silkum Cream to maść do pielęgnacji ekstremalnie suchej i zaczerwienionej skóry, polecana szczególnie dla osób ze zmianami łuszczycowymi, AZS i egzemą. Jest to produkt bezpieczny oraz innowacyjny. Producent maści Silkum, firma DERMACEA, zlecił badania aplikacyjne i dermatologiczne Centrum Badania Kosmetyków „Dermi – Test” z Łodzi. Ośrodek w cenie końcowej testów zapewnił, iż badany preparat spełnia oczekiwania pacjentów z problemami skórnymi . Silkum jest dobrze tolerowane  i odpowiednie do pielęgnacji skóry ze zmianami  łuszczycowymi, atopowym zapaleniem skóry czy egzemą. Maść intensywnie nawilża i natłuszcza skórę. Zmniejsza swędzenie. Substancja czynna maści  skutecznie wpływa na redukcję łuski i pęknięć, zmniejsza zaczerwienienie, poprawia elastyczność skóry. Nie stwierdzono także właściwości uczulających i drażniących.

Zastosowane w produkcie Silkum substraty, są zwykle stosowane w przemyśle kosmetycznym. Wyniki badań dermatologicznych potwierdziły brak właściwości drażniących produktu, jednak potencjalnej reakcji alergicznej nie można wykluczyć u osób, u których występuje alergia na którykolwiek składnik ocenianego wyrobu.

Badania aplikacyjne zostały przeprowadzone na grupie probantów, dobranych przez specjalistę dermatologa. Były to osoby w różnym wieku – wszystkie ze zmianami skórnymi (egzema, AZS, łuszczyca). Badania trwały na przestrzeni 2 miesięcy. Probanci stosowali Silkum codziennie i nie stosowali w tym czasie innych wyrobów o podobnym działaniu.

Na podstawie przeprowadzonych badań  oraz opinii probantów Instytut „Dermi – Test” wysunął następujące wnioski:

 • Silkum może być stosowane do pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi, AZS oraz egzemą
 • Jest dobrze tolerowany
 • Nie wywołał podrażnień oraz działań nieporządanych u żadnej z przebadanych osób (100 %)
 • Wszyscy probanci stwierdzili, że Silkum  intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz zapewnia redukcje łuski oraz pęknięcia skóry
 • Według 90% probantów Silkum bardzo dobrze redukuje świąd skóry, dobrze – według pozostałych 10%
 • Silkum zmniejsza zaczerwienienie oraz poprawia jej elastyczność – ocena bardzo dobra według 95%, dobra według 5% probantów
 • Zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi (np.: zimno, wiatr, detergenty): ocena bardzo dobra – 75%, ocena dobra – według 255 badanych
 • Wszystkie badane osoby bardzo dobrze oceniły konsystencje produktu, jego wchłanialność oraz rozprowadzanie. Bardzo dobre oceny dotyczyły również wydajności maści Silkum

Wykres 1. Ocena aplikacyjna preparatu

Testy dermatologiczne również wypadły bardzo dobrze. Do badania wytypowano 25 zdrowych dermatologicznie ochotników, którzy w czasie trwania testów nie przyjmowali leków antyhistaminowych oraz nie stosowali innych środków farmakologicznych. Nie poddawali się także naświetleniom skóry.

Skóra badanych osób oraz ich odczucia subiektywne były oceniane przed, po oraz w trakcie trwania testów przez specjalistę dermatologa.  Na podstawie całokształtu badań, stwierdzona, że Silkum nie wykazuje właściwości drażniących  i uczulających. W grupie badanych nie stwierdzono dodatnich odczynów skórnych. Ogromnym atutem Silkum Cream jest  jej mentolowy zapach oraz konsystencja i barwa, które nie narażają  pacjentów na brudzenie odzieży, co jest częstym  defektem w przypadku innych maści .

 

Składniki maści Silkum Cream są powszechnie stosowane i uznane w leczeniu takich zmian skórnych, jak łuszczyca, AZS czy egzema. Nową i unikalną na polskim rynku substancją  aktywną  jest NEWAPLE, w której skład wchodzi między innymi ekstrakt z azjatyckiej rośliny Artemisia Princeps z rodziny słoneczników. Występuje ona w Chinach, Japonii i Korei, jest od wieków stosowana  w tradycyjnej medycynie Wschodu. Wykazuje właściwości łagodzące.  Inne składniki aktywne to między innymi ekstrakt z łopianu (łagodzi świąd) czy kwas salicylowy (usprawnia proces usuwania martwych komórek naskórka). Emolientami  w Silcum Cream są oleje z konopi, rokitnika czy wiesiołka, które są źródłem  kwasów tłuszczowych, witamin A, D, E i K oraz fosfolipidów, dzięki którym odbudowuje się płaszcz hydrolipidowy naskórka, a co za tym idzie wzrasta odczucie nawilżenia i komfortu skóry. Dzięki tej odbudowie, naskórek ponownie pełni swoje funkcje ochronne.

Silkum Cream to polski produkt, który po krótkim czasie obecności na rynku zebrał grono zadowolonych pacjentów. Redukcja pęknięć i łuski oraz poziom nawilżenia, natłuszczenia i elastyczności skóry  został w pełni zaspokojony w przypadku 100% osób testujących Silkum. Zmniejszenie zaczerwienienia skóry stwierdziło u siebie 95% badanych. Redukcja świądu po zastosowaniu Silkum również wypadła bardzo dobrze. Przyjemny zapach oraz niebrudząca konsystencja to tylko dodatkowe atuty produktu.

 

Warto sięgnąć po Silkum Cream. To Twoja pierwsza pomoc w walce z łuszczycą.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Pierwsza pomoc w walce z łuszczycą!

 1. avatar salamanderpalmisty pisze:

  Dzień dobry. Zapraszam wszystkich na mojego bloga w którym będę na bieżąco wrzucał info i zdjęcia z postępów mojego leczenia.Od 2 miesięcy jestem na własnej autorskiej terapii opierającej się głównie na diecie,ziołach oraz kąpielach.Pamiętajcie że wykwity skórne to tylko objaw choroby, która swoje źródło ma wewnątrz organizmu!Leczenie musi być kompleksowe!! Wszystkich serdecznie zapraszam do komentowania i wymieniania się własnymi doświadczeniami i wskazówkami.
  salamanderplamisty.blogspot.com

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...