URODA I ZDROWIE

Peruki nie tylko medyczne

19 stycznia 2020, dodał: MajaWi

Peruki noszą tnie tylko osoby cierpiące na choroby powodujące łysienie lub czasową utratę włosów. Peruka to nie tylko atrybut osoby chorej. Dziś peruki stają się zdecydowanie bardziej akceptowane społecznie, chodzą w nich aktorzy i gwiazdy, chętnie zakładamy je na imprezy np. karnawałowe. Czym różnią się od siebie te wszystkie peruki i czy faktycznie warto po nie sięgać?

Peruki miały i nadal mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Dawniej stosowano je np. w celu określenia pozycji społecznej czy wykonywanego zawodu. Ich rola z pewnością jednak ulegała licznym zmianom na przestrzeni lat. Obecnie niemal każdy z nas zapytany o perukę, w pierwszym odruchu pomyśli o osobach chorujących onkologicznie, bo właśnie w ich przypadku na skutek leczenia chemioterapeutycznego dochodzi do utraty włosów. Jest to u nich czasowe, jednak może mocno utrudniać powrót do normalnego życia i obowiązków po chorobie.

peruki kraków

Peruki medyczne

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej są one najczęściej przeznaczone dla osób, które na skutek choroby lub jej leczenia utraciły włosy. Na rynku dostępne są peruki naturalne i nieco od nich tańsze peruki syntetyczne. Najczęściej specjaliści polecają, aby w miarę możliwości po chorobie decydować się na peruki wykonane z naturalnego włosia, gdyż dają one możliwość uzyskania bardziej prawdziwego efektu końcowego. W wielu przypadkach udaje się również znaleźć i wypracować fryzurę taką samą lub niemal identyczną z tą, którą nosiliśmy wcześniej. Jeśli nam na tym zależy i nie szukamy odmiany, to z pewnością warto przynieść do salonu i specjalistycznego sklepu z perukami Świat Peruk swoje wcześniejsze zdjęcie, na którym będzie można bazować podczas dobierania peruki.

Peruki medyczne mogą być zakupione jako peruki z refundacją NFZ  lub dofinansowane z PFRON. Z jednej i drugiej możliwości można skorzystać decydując się na zakup w salonie peruk w Krakowie przy ul. Dietla 50. W przypadku peruki naturalnej istnieje możliwość jej personalizacji w salonie fryzjerskim.

Peruki naturalne:

 

Peruki karnawałowe – imprezowe

Peruki mogą być również elementem przebrania na imprezę karnawałową. Oczywiście wszystko uzależnione jest od stroju i planowanej postaci, jednak zdecydowanie częściej stosuje się peruki syntetyczne. Głównym powodem jest to, że są one tańsze, a w kostiumie peruka nawet może się nieco wyróżniać i sugerować, że na prawdę nie jesteśmy postacią na którą się charakteryzujemy.

Musimy jednak pamiętać, że peruki syntetycznej nie wolno w żaden sposób stylizować, gdyż będzie ona wrażliwa na działanie gorącego powietrza, które może doprowadzić do jej uszkodzenia. W tym przypadku kupujemy dokładnie taką perukę, jaka jest bez opcji personalizacji. Natomiast wybór modeli, odcieni, kolorów jest znacznie większy niż w przypadku peruk z naturalnych włosów.

Zobacz jak dobierać peruki:

Polecane salony i specjalistyczne sklepy z perukami:

Jednak bale karnawałowe odbywają się w różnym klimacie i jeśli na naszej imprezie podstawą będą stroje wieczorowe i np. weneckie maski to możemy postawić na perukę naturalną, która da nam możliwość jeszcze lepszego wtopienia się, zniknięcia w tłumie. Z pewnością nikt nas nie rozpozna.

peruki kraków

Peruka w innej roli

Po peruki sięgają również aktorzy i gwiazdy estrady. W ten prosty sposób zyskują oni bowiem możliwość całkowitej metamorfozy i stania się kimś zupełnie innym na krótką chwilę. Jednak co najważniejsze nie ma konieczności poddawania swoich włosów drastycznym zabiegom do i po każdej roli.

Jeśli więc podsumujemy zauważymy, że peruki mogą mieć szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również w pracy zawodowej. Dzięki nim wiele osób może poczuć się lepiej, a inne całkowicie odmienić swój wizerunek. Zyskujemy nowe możliwości zabawy, ale również łatwiej jest nam wrócić do społeczeństwa po ciężkiej chorobie.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...