Patelnie ceramiczne – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Patelnie ceramiczne – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

28 października 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Patelnie ceramiczne cieszą się coraz większą popularnością wśród wielbicieli zdrowej kuchni. Pozwalają na przygotowanie posiłku przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu lub z zupełnym jego pominięciem, zachowując potrawy niskokalorycznymi i pełnymi składników odżywczych. Są odporne na uszkodzenia powierzchni, co sprawia, że mogą służyć nam przez długie lata. Co warto wiedzieć przed zakupem patelni ceramicznej? Oto kilka przydatnych informacji.

Tajniki ceramiki

Patelnie ceramiczne różnią się od innych rozwiązań powłoką, która wykonana jest z gliny oraz minerałów wypalanych w bardzo wysokich temperaturach, przekraczających 1000 stopni Celsjusza, co sprawia, że powierzchnia naczynia jest gładka, a jedzenie do niej nie przywiera. Dodatkowo, ceramiczna powłoka zachowuje dużą odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania, więc nie musisz obawiać się używania metalowych przyborów kuchennych. Atutem powłoki ceramicznej jest również fakt, że nie zawiera ona żadnych substancji chemicznych, które mogłyby wejść w reakcję z jedzeniem. Jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, nawet po upływie kilku lat.

 

Patelnia Bianca z powłoką ceramiczną ILAG 28 cm. Źródło: Dajar

Smażenie może być fit

Atutem tych patelni jest to, że nagrzewają się do wysokich temperatur i doskonale utrzymują ciepło. Potrawa nie musi grzać się na włączonym palniku, w oczekiwaniu na podanie. Skraca się też sam czas smażenia, co procentuje w jakości jedzenia, gdyż cenne składniki odżywcze zachowują swoje właściwości. Brak tłuszczu ułatwia znacznie czyszczenie. Nie trzeba szorować, można spokojnie
cieszyć się kolacją.

Jeśli już mowa o czyszczeniu właśnie, nie wszystkie modele tych patelni można myć w zmywarce, więc warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Przed umyciem trzeba również poczekać, aż patelnia ostygnie. Nie ma jednak znaczenia jakich detergentów użyjemy, czyszczenie przebiega szybko i łatwo.

Należy również sprawdzić, czy model który chcemy nabyć, pasuje do naszej kuchni, to znaczy, czy można używać go na kuchence indukcyjnej.

Dostosowana do potrzeb

Warto zainwestować w patelnie z pokrywą, która umożliwi nam duszenie potraw. Jeżeli jesteś wielbicielem naleśników, znajdziesz patelnie ceramiczne idealne do tego celu. Na rynku jest również wiele patelni do grillowania, które sprawdzają się świetnie w beztłuszczowym smażeniu, pozwalając cieszyć się zarówno smakiem jak i jakością dań. Doskonale radzą sobie z rybami, kurczakiem czy warzywami.

Patelnie ceramiczne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących smażyć zdrowo, lubiących proste i ekologiczne rozwiązania oraz łatwe czyszczenie kuchennych akcesoriów. Są wytrzymałe, sprzyjają zbilansowanej diecie i oszczędności czasu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz