Palo santo. Jak używać i gdzie kupić?

30 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Bursera Graveolens – znany też jako Palo Santo („święte drzewo”), Palo de la Vida o Santo, Sacred Wood, Holly Wood, St. Anthonys Wood, Mallka Waki – to gatunek drzewa z rodziny osoczynowatych. Występuje w Ameryce Środkowej (Meksyk, Kostaryka, Salwador, Gwatemala, Honduras) i na północnych obszarach Ameryki Południowej (północna Argentyna, Kolumbia, Ekwador, w tym na Galapagos). To roślina o niezwykłych właściwościach i wspaniałym, unikalnym zapachu. Już nazwa zwyczajowa (święte drzewo) sugeruje, że jest ona uważana przez lokalnych szamanów i uzdrowicieli za nieodłączny element każdej ceremonii. Palo Santo jet wykorzystywane w rytuałach duchowych, medytacji, do oczyszczania aury pomieszczeń i ludzi.

drewienka palo santo

Historia Palo Santo

Palo Santo znane było już w czasach Inków. O powstaniu tego niezwykłego drzewa opowiada legenda.

Pewnego dnia, kiedy świat był jeszcze w fazie embrionalnej i zamieszkiwało go zaledwie kilkoro ludzi, przystojny i cnotliwy Cosakait zakochał się w pięknej dziewczynie. Mimo licznych prób i usilnych starań, jego uczucie nie zostało odwzajemnione. Młodzieniec cierpiał z powodu niespełnionej miłości, jednak nie potrafił przestać kochać wybranki swego serca. Pewnego dnia ogarnęła go śmiertelna gorączka. Na łożu śmierci pomyślał, że chciałby tylko jednego: na zawsze pozostać przy ukochanej. Zdobić jej włosy pięknymi kwiatami, swą wonią odstraszać owady, perfumować wodę, którą będzie obmywała swoją twarz. Bóg nie był w stanie zmusić dziewczyny, żeby pokochała Cosakaita, ale mógł spełnić jego ostatnią wolę.

Ciało chłopaka zostało pochowane nad rzeką. Pewnego dnia przechadzała się tam dziewczyna, która odrzuciła zaloty Cosakaita. Coś skłoniło ją do zatrzymania się nad mogiłą i zanurzenia dłoni w ziemi. To było niezwykłe spotkanie: duch Cosakaita zaczął się materializować w postaci pączka i wyrosło wspaniałe drzewo pełnie świeżych pąków. Jeden z nich dziewczyna zerwała i wsadziła sobie we włosy.

Zapach kwiatu – zgodne z życzeniem chłopaka – odstraszał insekty, woda za jego sprawą nabierała smaku a piękna woń roztaczała się wokół dziewczyny, która pokochała drzewo czystą miłością, jaką nie potrafiła obdarzyć młodzieńca. On zaś, tak jak pragnął, pozostał przy niej na zawsze. Święte Drzewo stało się symbolem prawdziwej bezinteresownej miłości, która jest silniejsza niż śmierć. Ale także miłości niemożliwej. Plemię Tobas uznało je za drzewo święte i nazwało je Cosakait na cześć bohatera legendy.

Praktyki zbierania świętego drzewa regulowane są przez przepisy prawa. Dopuszczają one wyłącznie pozyskiwanie opadłych gałęzi i drewna, które zostało pozostawione do wyschnięcia przez okres od 3 do 5 lat. To właśnie po tym czasie ich właściwości są najmocniejsze.

Właściwości Bursera graveolens

Palo Santo jest bogate w dotleniające mózg przeciwutleniacze (antyoksydanty) oraz terpeny takie jak limonen i terpinol. Zawarty w Palo Santo limonen (ta samej substancji, która znajduje się m.in. w skórce cytryn i jest odpowiedzialna za ich zapach) odstrasza owady i ma właściwości owadobójcze, stąd też jest stosowany w naturalnych repelentach.

Odstresowujące i relaksacyjne

Olejki eteryczne zawarte w Świętym Drzewie mają działanie relaksacyjne, pozwalają się wyciszyć i odreagować stres.

Oczyszczające głowę i zwiększające przepływ energii

Dym z Palo Santo chroni bardzo dobrze przed negatywnymi bytami astralnymi i jest jednym z najlepszych kadzideł stosowanych do oczyszczania się z negatywnej energii. Z pomocą Świętego Drzewa można również oczyścić aurę. Natomiast jego właściwości uziemiające w połączeniu z oczyszczającymi, doskonale wpierają ceremonię Ayahuaski.

Palo santo  w medycynie

Dobroczynne właściwości Palo Santo uznawane są nie tylko przez medycynę alternatywną i rytualną, ale także przez medycynę konwencjonalną. Święte Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania infekcji, przeziębień, grypy, astmy, migreny czy też choroby lokomocyjnej. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także zwalcza infekcje wirusowe i grzybiczne. Badania dowodzą, że olejki zawarte w Palo Santo radzą sobie z następującymi patogenami: Staphilococcus aureus, Bacillus cereus, Listeria monocytogenes, Clostridium perfringens, Escherichia coli, Salmonella choleraesuis i Candida albicans.

Rytuały związane z Palo Santo

Drewienka Palo Sato można wykorzystać na kilka sposobów:

Metoda okadzania: należy zapalić końcówkę drewienka Palo Santo, lekko dmuchnąć w płomień i pozwolić ścieżkom dymu wypełnić pomieszczenie, które chcemy oczyścić. Dym z drewienek pozyskanych ze Świętego Drzewa jest bardzo przydatny do oczyszczania pieniędzy, pracy, zdrowia, firmy, samochodu, zagrody ze zwierzętami. W przeciwieństwie do wiązek-pałeczek (smudge sticks), drewienko Palo Santo nie musi być wypalane do samego końca i łatwo się gasi, dając możliwość ponownego podpalenia kolejny raz. Podczas rytuału okadzania odstrasza się komary oraz inne nieprzyjemne insekty.

Metoda przygotowywania naparów: rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej przygotowują herbatki i nalewki z wiórków Świętego Drzewa, które ułatwiają trawienie, wspierają układ immunologiczny i redukują stany zapalne.

Metoda palenia na podstawce: drewienka Palo Santo mogą być używane jako odświeżacz powietrza do każdego rodzaju pomieszczeń (toaleta, kuchnia, samochód). To wspaniała alternatywa dla chemicznych produktów – ekologiczna i bezpieczne dla środowiska.

Drewienka Palo Santo mogą być stosowane jako amulet, dodawane jako jeden z elementów naturalnych mieszanek zapachowych oraz mydeł, pilingów i terapeutycznych płynów oczyszczająco – nawilżających.

Palo Santo – gdzie kupić?

Drewienka Palo Santo kupisz w Sklepie Czarodziejskim Fraida. Oferujemy najbogatszy asortyment ezoteryczny w Warszawie. Odkryjcie z nami niezwykłe działanie świętego drzewa Palo Santo! Jego właściwości opierają się na dotlenianiu mózgu, oczyszczaniu powietrza nagromadzonego w pomieszczeniu, redukowaniu stanów zapalnych, a także usprawnianiu funkcjonowania układu pokarmowego, nerwowego oraz immunologicznego. Palo Santo pozwala otworzyć umysł oraz harmonizuje ciało.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koszulki z nadrukiem
> Paulinkaaa napisał/a: > te takie koszulki z własnymi nadrkami często mają słabą jakość Zależy...
Szukasz sprawdzonych samochodów uży…
Ostatnio udało mi się natrafić na naprawdę fajny portal z aukcjami różnych samochodów. Można...
Jak usunąć kleszcza?
Najlepiej iść do przychodni - tam najlepiej to zrobią.
portale randkowe
Nie traktuję poważnie nikogo, kto nas takich portalach się ogłasza. To chyba wieczni chłopcy,...