Operacje plastyczne – najpopularniejsze zabiegi | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Operacje plastyczne – najpopularniejsze zabiegi

30 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ogromny postęp technologiczny oraz rozwój wiedzy w przeciągu kilkunastu ostatnich lat sprawiły, że chirurgia plastyczna stała się jedną z prężniej funkcjonujących dziedzin medycyny. Każdego dnia dziesiątki, a nawet setki kobiet i mężczyzn na całym świecie decydują się poddać jakiemuś zabiegowi poprawiającemu poprawić wygląd naszego ciała i pozbyć się kompleksów.

operacje plastyczne

Często zdarza się również, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wykonywane są z powodu przesłanek zdrowotnych, takich jak polepszenie codziennego funkcjonowania pacjenta po chorobie lub wypadku. A jakie są najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez chirurgów plastycznych?

Korekta uszu – czym jest i kiedy warto ją wykonać?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest właśnie korekta uszu. Wykonywana jest ona z reguły u osób dorosłych i dzieci po ukończeniu 6 roku życia, które zmagają się z problemem odstających uszu lub z jedną z deformacji małżowiny usznej takich jak anocja, mikrocja, czy ucho zapaśnika.

Zabieg ten polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia skóry za małżowiną uszną, a następnie odpowiedniemu wymodelowaniu chrząstki ucha, czyli grobelki. Na koniec chirurg zakłada niewielkie szwy w miejscu cięcia. Sam zabieg jest małoinwazyjny i najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 1 do 1,5 godziny i nie wymaga hospitalizacji.

Szwy założone w trakcie zabiegu zdejmowane są po około 1 lub 2 tygodniach. W celu zabezpieczenia rany oraz utrwaleniu nowego kształtu uszu pacjent zobowiązany jest do noszenia specjalnej opaski na uszy przez czas do 4 tygodni po korekcie. Warto przy tym wspomnieć, że rekonwalescencja po zabiegu nie jest długa i wiąże się jedynie z niewielkimi dolegliwościami bólowymi i obrzękiem w miejscu zabiegowym.

Osoby, które interesuje korekta uszu i chciałyby uzyskać więcej informacji na temat tego zabiegu zapraszamy na stronę KOREKTA USZU – jest to strona profesjonalnej kliniki chirurgii plastycznej wykonującej zabiegi z zakresu korekty uszu i mieszczącej się pod adresem: Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, Szafarnia 11/lok. F8, 80-755 Gdańsk (Tel.  500 430 484).

Korekta powiek – jakie efekty daje ten zabieg?

Oczy to jedna z najdelikatniejszych elementów naszego ciała. Podobnie jest ze skórą wokół oczu, która charakteryzuje się delikatnością i szybkim reagowaniem na upływ czasu. Z wiekiem staje się ona coraz mniej elastyczna i jędrna, co może powodować opadanie powiek. Dzieje się tak, gdy powieki górne zaczynają wiotczeć i powoli przykrywać źrenice oka. Prowadzi to nie tylko do pogorszenia naszego wyglądu, ale i zmniejszenie naszego pola widzenia.

Rozwiązaniem tego dosyć uciążliwego problemu może być PLASTYKA POWIEK – jest to zabieg, który polega na usunięciu zbyt dużej ilości skóry znajdującej się tuż nad okiem, tak by otworzyć je i zwiększyć pole widzenia. Zabieg jest małoinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas jego trwania z reguły nie przekracza 1,5 godziny.

Plastyka powiek nie należy do skomplikowanych procedur, jednak należy tutaj dodać, że w pierwszych dniach po zabiegu okolica oczu może być mocno spuchnięta. Wszystko powinno zacząć wracać do normy po około 7 dniach, kiedy to powoli zanikają wszelkie nieprzyjemne dolegliwości związane z zabiegiem.

Przedstawione powyżej zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są korzystne dla naszego wyglądu, jednak powinny być przeprowadzane wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Tylko w ten sposób uzyskania pożądanych efektów w sposób trwały, a przede wszystkim bezpieczny. Warto o tym pamiętać stojąc przed wyborem miejsca, w którym chcemy skorzystać z możliwości chirurgii plastycznej.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...