Olejowanie włosów – jakie przynosi efekty? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Olejowanie włosów – jakie przynosi efekty?

3 lutego 2020, dodał: mszachowska
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Okres zimowy to bez wątpienia czas, kiedy nasze włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji i ochrony. Możemy o nie zadbać od środka, uwzględniając w naszej diecie produkty, które będą im służyć lub przyjmując suplementy oraz od zewnątrz stosując odżywki, wcierki czy mgiełki. Jednym ze sposobów na lśniące i mocne włosy o każdej porze roku jest ich olejowanie. Trzeba jednak wiedzieć na czym polega i jak wykonywać je poprawnie.  

Olejowanie to nic innego, jak nałożenie na mokre lub suche włosy naturalnego oleju lub mieszanki olejków, pamiętając o tym, by nie obciążać fryzury i nakładać je od połowy długości, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które najczęściej narażone są na zniszczenia. Kiedy zaczynamy naszą przygodę z olejowaniem, trzeba pamiętać o wykonywaniu go regularnie, tylko wtedy składniki zawarte w olejach stworzą na włosach warstwę ochronną, odżywią je i nadadzą blasku. Również dobór szamponu będzie miał duże znaczenie – zaleca się, by przed olejowaniem nie używać produktów z silikonem, który oblepia włosy i tworzy na niej warstwę, która uniemożliwi wchłonięcie dobroczynnego działania oleju. 

By ten zabieg miał sens i przynosił jak największe efekty należy odpowiednio dobrać olej do naszych włosów. Włosy dzielą się na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate, a najlepszym sposobem, by dowiedzieć się, jaki rodzaj włosów mamy będzie ich obserwacja, a następnie zrobienie dostępnego na wielu stronach internetowych testu, który określi nasz typ włosa. Włosy niskoporowate są najczęściej śliskie, gładkie, trudne do ułożenia w stylizacji, z kolei wysokoporowate będą zazwyczaj występować przy włosach kręconych lub falach, są łamliwe, suche i zniszczone. Średnioporowate łączą w sobie cechy dwóch poprzednich – nie są tak przesuszone jak wysokoporowatych, jednak dużo brakuje im do gładkości i blasku niskoporowatych, często również elektryzują się lub puszą.  

Kiedy określimy już swój typ włosa, należy wybrać najlepszy dla nich olej. Do włosów niskoporowatych najlepiej sprawdzi się na przykład olej kokosowy, masło shea lub kakaowe, do średnioporowatych olej z awokado, słonecznikowy, rycynowy lub oliwa z oliwek, a najlepszym wyborem dla wysokoporowatych będzie olej lniany, konopny lub z pestek winogron.  

Olej można zaaplikować na dwa sposoby – rozcierając w dłoniach niewielką ilość, a następnie nakładając na włosy od nasady w kierunku końcówek. Można również olej nałożyć na wcześniej zmoczone lub umyte włosy, użyć czepka lub ręcznika, by temperatura otworzyła łuski włosów i umożliwiła lepsze wchłanianie oleju i ponownie umyć włosy używając pielęgnacyjnego szamponu. Olej powinien być trzymany na włosach minimum 30 minut, jeżeli włosy są bardzo zniszczone można go nałożyć również na całą noc, by podczas snu nasze włosy mogły się regenerować. Zabieg olejowania zaleca się wykonywać 1-2 w tygodniu, warto pamiętać o regularności, która zapewni najlepsze efekty. Nie powinno się również przesadzać z ilością produktu na włosach – w przeciwnym razie olej zamiast pomóc, jedynie obciąży nasze włosy.  

 

zobacz również:

Olejowanie dekoltu – jak odzyskać jędrność po lecie?

Olejowanie twarzy – opinie i efekty

Jak zadbać o zniszczone włosy?

Odmładzający masaż twarzy

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz