URODA I ZDROWIE

Jak zadbać o zniszczone włosy?

24 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Włosy zniszczone nie dodają ci uroku. Na dodatek są naprawdę kłopotliwe – nie chcą współpracować przy układaniu, czesaniu, puszą się i elektryzują. Jak zadbać o zniszczone włosy? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne!

Odżywienie: poziom ekspert

Mocno zniszczone włosy? Na szczęście to nie oznacza konieczności obcinania. Nożyczki powinny iść w ruch tylko wtedy, kiedy masz ochotę na metamorfozę, a nie wtedy, kiedy włosy są zniszczone. Obecna technologia sprawia, że wystarczy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, by przynieść pasmom ukojenie.

Odżywka do włosów zniszczonych jest zatem najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji. To musi być naprawdę intensywny kosmetyk, który świetnie nawilży i dostarczy składników odżywczych i mineralnych, by kosmyki były mocniejsze, trwalsze, mniej podatne na kolejne zniszczenia. Odżywka do włosów zniszczonych musi wejść do stałej rutyny pielęgnacyjnej, inaczej trudno ci będzie doprowadzić pasma do dobrego stanu.

Rezygnacja ze stylizacji

To czasami bywa trudne, jednak stylizacja wysoką temperaturą bardzo negatywnie wpływa na kondycję i jakość włosów. Dlatego rezygnacja z niej, chociaż czasowa, albo znaczne jej ograniczenie to świetne rozwiązanie.

Dodatkowo na kondycję włosów źle może wpływać farbowanie i rozjaśnianie. Jeśli cię to dotyczy, zastanów się, czy możesz zrobić coś, by ochronić swoje włosy przed negatywnymi skutkami tych działań. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji przed stylizacją i farbowaniem oraz po nich, zabiegi w salonie fryzjerskim i wybieranie sprawdzonych kosmetyków to podstawa. Zainwestuj także w lepszej jakości prostownice czy lokówki, te nowej generacji lepiej chronią pasma przed zniszczeniami.

Zaprzyjaźnij się z olejami

Olejowanie włosów to sekret pielęgnacji, który znamy już od dawna. Jeśli jeszcze tego nie wypróbowałaś lub nie przypadło ci to do gustu, spróbuj się do niego przyzwyczaić. Zaprzyjaźnienie się z olejami i wprowadzenie olejowania do codziennej pielęgnacji włosów może sprawić, że nawet mocno zniszczone włosy zaczną się regenerować.

Odżywka z olejami do włosów zniszczonych powinna być stosowana po każdym myciu. Do tego warto dołożyć olejowanie raz w tygodniu lub raz na jakiś czas. Użyj olejów, które są najlepiej dopasowane do rodzaju twoich włosów. Na początek możesz wypróbować któryś z neutralnych specyfików, np. olej kokosowy, ale najlepiej będzie, jeśli określisz porowatość włosów i do niej dobierzesz odpowiedni olej. Jeśli jeszcze zmyjesz go odżywką, efekt będzie niezwykły!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy polski specjalista honorowany j…
Inny problem jest w Polsce - napływ lekarzy z Ukrainy itp, więc na początku...
Czy malujecie się codziennie?
W weekendy odpuszczam pełny makijaż, tylko szminki używam.
krotkie wlosy
Może kiedyś będę miała krótkie, ale teraz lubię siebie wyłącznie w długich...
Jak poprawić samopoczucie?
Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)