Okulary przez internet? Radzimy jak kupić oprawki i szkła w optyku internetowym

29 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Potrzebujesz nowych szkieł i nie masz czasu na wizytę w stacjonarnym optyku? Zamów okulary korekcyjne przez internet. To wygodne rozwiązanie, które daje wiele możliwości. Jak zamówić okulary przez internet? Sprawdź, o czym warto pamiętać i dlaczego to korzystniejsze rozwiązanie niż wizyta w stacjonarnym salonie!

okulary

Jak zamówić okulary przez internet? Pamiętaj o recepcie

Kluczową kwestią przy zakupie okularów przez internet jest prawidłowe wprowadzenie do zamówienia danych z recepty. Wszystkie niezbędne informacje na temat szkieł znajdują się na recepcie, a więc np. dioptrie dla każdego oka czy rozstawienie źrenic. Trzeba je skrupulatnie przepisać, zwracając szczególną uwagę na to, którego oka dotyczy konkretna wada. To bardzo ważne, bo w przypadku jakiejkolwiek pomyłki, okulary będą źle dopasowane do wady, a co za tym idzie – niezdatne do użytku.

Optyk internetowy, czyli tysiące możliwości!

Stacjonarne salony optyczne mają ograniczoną przestrzeń, a tym samym – ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość dostępnych oprawek. Nic więc dziwnego, że bardziej wymagający klienci, nie są w stanie wybrać dla siebie zadowalających oprawek. U optyków internetowych jest zupełnie inaczej. Klienci mają do dyspozycji tysiące różnych modeli oprawek. Dzięki temu mogą w nich godzinami przebierać i szukać tego idealnego. Optyk internetowy to dużo większe możliwości niż optyk stacjonarny.

Okulary korekcyjne przez internet – skorzystaj z wirtualnej przymierzalni

Jak kupić okulary korekcyjne przez internet? Żeby jak najlepiej dopasować kolor i kształt oprawek do kształtu twarzy, warto wybrać optyka, który oferuje wirtualną przymierzalnię. Na czym to polega? Na początku klient wybiera interesujący go model oprawek. W kolejnym kroku może wgrać zdjęcie swojej twarzy i sprawdzić, jak będą się na niej prezentować wybrane oprawki. Jest jeszcze druga opcja – skorzystanie z kamerki internetowej. Wtedy klient może obejrzeć się w okularach na żywo.

Optyk internetowy a ewentualne zwroty

Dobry optyk internetowy zazwyczaj oferuje darmową dostawę, a jednocześnie umożliwia bezproblemowe zwroty oprawek. Standardowy czas na zwrot to 14 dni, jednak niektóre salony wydłużają ten okres do 30, a nawet do 60 dni. Dzięki temu, klient, który kupił okulary przez internet, ma sporo czasu na zastanowienie się, czy oby na pewno, wybrany przez niego model oprawek spełnia jego oczekiwania. Dzięki bezproblemowym zwrotom, można również zamówić jednocześnie kilka oprawek, wybrać jedną, a resztę zwrócić.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?