Odmładzanie frakcyjne laserem CO2 – jak wygląda skóra po zabiegu?

13 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Laserowe usuwanie oznak starzenia się skóry to najlepsza metoda błyskawicznej, opartej na naturalnych procesach zachodzących w skórze poprawy urody. Wykorzystywanych technologii jest sporo, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Jedną z najskuteczniejszych jest odmładzanie frakcyjne laserem CO2, które daje fenomenalne efekty. Czy wysoka skuteczność tego urządzenia równa się z nieestetycznymi efektami ubocznymi? Sprawdź, jak wygląda skóra w trakcie, tuż po i w kolejnych dniach po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym CO2!

Odmładzanie frakcyjne laserem CO2

Spis treści:

  • Na czym polega odmładzanie frakcyjne laserem CO2?
  • Jak się przygotować do zabiegu laserem CO2?
  • Jak laser CO2 oddziałuje na wszystkie warstwy skóry?
  • Jak wygląda skóra tuż po zabiegu laserem CO2?
  • Co dzieje się ze skórą w kolejnych dniach po zabiegu?

Na czym polega odmładzanie frakcyjne laserem CO2?

Odmładzanie skóry laserem frakcyjnym to jednocześnie jedna ze skuteczniejszych, jak i niskoinwazyjnych metod stosowanych do redukcji oznak starzenia. Urządzenie działające w oparciu o technikę CO2 działa na zasadzie wykonywania precyzyjnie kontrolowanych urazów tkankowych, wywoływanych poprzez fototermolizę na ściśle określonej głębokości skóry. W tym przypadku skoncentrowana wiązka światła laserowego kierowana jest punktowo w określony obszar twarzy lub innej partii ciała. 

Odmładzanie frakcyjne laserem CO2 jest wyjątkowo skuteczne, ponieważ pomiędzy punktowymi, planowanymi mikrouszkodzeniami pozostawia się fragmenty nienaruszonej tkanki, co dodatkowo przyspiesza przenikanie mediatorów naprawczych i wzmaga regenerację tkanek poddawanych stymulacji. Lekarze z Kliniki Biogenica w Poznaniu odmładzanie frakcyjne laserem CO2 zawsze wykonują po wcześniejszej konsultacji, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dobranie parametrów urządzenia, dostosowując je do indywidualnych potrzeb skóry. 

Jak się przygotować do zabiegu laserem CO2?

Zabieg odmładzania frakcyjnego laserem CO2 zawsze poprzedzony jest wcześniejszą konsultacją. Lekarz medycyny estetycznej musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, a także ocenić stan skóry, aby na tej podstawie dobrać odpowiednią intensywność zabiegu. 

Skóra przed zabiegiem nie może być opalana. Przynajmniej 10 dni wcześniej nie należy również zażywać leków i ziół o działaniu fotouczulających. Nie można też stosować preparatów zewnętrznych zawierających retinol. W niektórych przypadkach wskazane jest także przyjmowanie środków przeciw wirusowi opryszczki przez 2 dni przed zabiegiem. Podczas konsultacji specjalista dokładnie instruuje, czego należy unikać i jak się przygotować. 

Jak laser CO2 oddziałuje na wszystkie warstwy skóry?

Odmładzanie laserem frakcyjnym CO2 nie jest bardzo bolesne, ponieważ stosuje się specjalny system chłodzenia skóry. Dodatkowo bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe za pomocą maści zawierającej lidokainę i tertakainę. Możliwe odczucia w trakcie zabiegu to pieczenie, ciepło i kłucie, natomiast stopień odczuwanego bólu zależy m.in. od indywidualnej wrażliwości. 

W trakcie zabiegu energia lasera frakcyjnego kierowana jest na określoną głębokość tkanek, które wymagają remodelingu. Poprzez mikrokanaliki energia urządzenia może dotrzeć nawet do tkanki podskórnej, intensywnie stymulując zdrową skórę do przebudowy. Jednocześnie dzięki możliwości zastosowania odpowiedniej długości fali przebudowa kolagenu następuje bez przegrzania tkanek.   

Jak wygląda skóra tuż po zabiegu laserem CO2?

Za pomocą urządzenia CO2 możliwe jest małoinwazyjne, jednak intensywne pobudzenie skóry do remodelingu, dlatego tuż po zabiegu jej powierzchnia jest zaczerwieniona i obrzmiała. W celu zminimalizowania obrzęku stosuje się kompresy chłodzące. 

Stosunkowo duży obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość przy dotyku zwykle utrzymują się przez kolejne 2 dni po zabiegu i stopniowo ustępują. Pojawia się również sączenie osocza z wykonanych otworów ablacyjnych, co zwykle mija po ok. 2 dniach.  

Co dzieje się ze skórą w kolejnych dniach po zabiegu?

Kilka dni po zabiegu odmładzania laserem frakcyjnym CO2 skóra staje się ciemniejsza, nawet brązowa, po czym zaczyna się łuszczyć. Gojenie zwykle trwa ok. tydzień, dlatego szczególnie ważne jest, aby w tym czasie odpowiednio pielęgnować skórę. Po zabiegu zalecane jest:

  • stosowanie kosmetyków nawilżających i natłuszczających wskazanych przez lekarza wykonującego zabieg;
  • unikanie słońca i stosowanie kremów z wysokim filtrem UV (SPF 50);
  • unikanie zanieczyszczeń, zwłaszcza kurzu, dymu;
  • rezygnacja z makijażu (zwykle przez ok. 5 dni);
  • niekiedy pomocne jest także stosowanie kremów przeciwbólowych. 

Stosunkowo krótka rekonwalescencja i odpowiednia dbałość o skórę w czasie jej trwania pozwala na szybkie zaobserwowanie spektakularnych efektów. Pierwsza z nich zwykle można ocenić już po tygodniu, natomiast w kolejnych tygodniach w wyniku tworzenia się nowych włókien kolagenu i elastyny efekty się pogłębiają. Interesuje Cię skuteczne odmładzanie frakcyjne laserem CO2? W Klinice Biogenica w Poznaniu specjaliści podczas konsultacji wyjaśnią wszystkie szczegóły!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...