O czym warto wiedzieć, kupując krem z filtrem przeciwsłonecznym?
W drogeriach internetowych i stacjonarnych jest istne zatrzęsienie produktów, które mają ograniczać szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego na ludzką skórę. Nie każdy użytkownik jednak zdaje sobie sprawę z tego, co oznaczają widoczne na opakowaniach symbole. Zobacz, czym warto kierować się podczas zakupu kremu z filtrem przeciwsłonecznym, aby dostarczył Twojej skórze maksimum korzyści.
Promieniowanie UV – rodzaje
Promieniowanie ultrafioletowe, które dociera do Ziemi, a które stanowi około 5% całego promieniowania, dzieli się na UVA i UBV. Promieniowanie UVC w ogóle nie wpływa na ludzi, gdyż jest pochłaniane przez atmosferę ziemską. Pierwsze z nich występuje w wariantach A1 i A2, co ma znaczenie w kontekście wyboru kremu przeciwsłonecznego. Ten rodzaj promieniowania oddziałuje na skórę przez okrągły rok – także jesienią, zimą i w pochmurny dzień. Może wpływać na człowieka znajdującego się w pomieszczeniu, przenikając przez szyby. Promieniowanie UVA – czym jest i w jaki sposób działa na ludzką skórę?
Promieniowanie UVA jest odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry, a także za głębsze wnikanie promieni w skórę i jej podrażnienie. Dlatego też należy poszukiwać kremów mających oznaczenie „PPD”, które określa zakres ochrony przed promieniowaniem UVA. Szeroki wybór sprawdzonych kosmetyków chroniących skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym znajdziesz w sklepie internetowym https://estezee.pl/.
Promieniowanie UVB – jak się przed nim chronić?
Większość osób, które kupują kosmetyk z filtrem, zwraca uwagę na SPF. Wielu użytkowników poszukuje jak najwyższego SPF, mając nadzieję, że w ten sposób uzyska jak najlepszą ochronę. Natomiast wskaźnik SPF informuje jedynie o tym, jaki będzie poziom ochrony wyłącznie w zakresie promieniowania UVB. Warto mieć na uwadze, że UVB, najbardziej odczuwalne na skórze, może powodować poparzenia słoneczne, będące skutkiem długotrwałego kontaktu z promieniami. Wskaźnik UVB informuje o tym, jak dużo trzeba przebywać na słońcu, aby nabawić się poparzeń słonecznych względem tych osób, które w ogóle nie korzystają z kremów z filtrem.
Filtry mineralne – w jaki sposób działają?
Kremy przeciwsłoneczne, dostępne w drogeriach, zawierają w swoim składzie filtry mineralne. Ich zadaniem jest skuteczne odbijanie promieniowania od powierzchni skóry, jak również zagwarantowanie bezpieczeństwa naskórka. Co ważne, filtry mineralne nie przenikają do głębiej położonych warstw skóry. Są chętnie wybierane przez użytkowników, którym zależy na stosowaniu naturalnych kosmetyków. Niezaprzeczalną wadą filtrów mineralnych jest pozostawianie na skórze białej poświaty, a także ich ciężka i niełatwo zmywalna konsystencja. Innym typem są filtry organiczne pochodzenia syntetycznego, które również są dodawane do kosmetyków na lato. Mają one za zadanie pochłaniać promieniowanie słoneczne, a następnie przekształcać je na energię cieplną. Przenikanie produktów przez warstwę naskórka może być mniej bezpieczne dla ludzkiego organizmu.