URODA I ZDROWIE

Nowy trend na minimalizm – na czym polega?

27 maja 2020, dodał: mszachowska

W ostatnim czasie, pojęcie minimalizmu stało się bardzo popularne i duża część osób decyduje się na zmianę stylu życia i starych nawyków. Chociaż jest to nurt zarówno w sztuce, muzyce i literaturze, to pod nazwą minimalizmu kryje się również filozofia życiowa, która ma dążyć do szczęścia, spełnienia i wyzbycia się wszelkich negatywnych aspektów w naszym życiu. 

 
 
Przede wszystkim, minimalizm polega na ograniczeniu swoich wymagań do minimum, zarówno jeżeli chodzi o przewartościowanie priorytetów, jak i pozbyciu się wszelkich rzeczy, które nie są nam niezbędne. Tym samym, ogranicza się nabywanie nowych produktów oraz wykorzystuje w jak największym stopniu te, które już posiadamy. Ważna jest też jakość, a nie ilość, co w praktyce może oznaczać na przykład zakup jednego, drogiego, ale trwałego, wykonanego z dobrych materiałów swetra, zamiast kilku tańszych, które za jakiś czas będzie trzeba wymienić.  

 


Pierwszym krokiem, by rozpocząć swoją przygodę z takim stylem życia, są z pewnością gruntowne porządki. Przejrzenie szafy i zdecydowanie, w których ubraniach czy butach na pewno nie będziemy już chodzić. Zebranie też innych rzeczy w domu i przeanalizowanie, czy na pewno ich potrzebujemy i jak często z nich korzystamy. Potem, jest to uproszczenie przestrzeni życiowej, czyli zorganizowanie swojego mieszkania w taki sposób, by wokół nie było niczego, czego nie używamy na co dzień.  

 

Minimalizm nie polega jedynie na porządkach czy ograniczeniach w nabywaniu nowych rzeczy. Są to również inne rozwiązania, jak wydawanie pieniędzy na doświadczenia, a nie produkty. Zamiast nowego robota kuchennego, wycieczka w góry, a zamiast nowych butów kurs gotowania.  Jest to również podejście do świata i ludzi wokół nas. Według minimalistów, należy przeanalizować swoje otoczenie, spędzać czas z ludźmi, którzy nas uszczęśliwiają, dają nam pozytywną energię czy motywują do zmian na lepsze.  

 


Z pewnością, nie jest to styl życia dla każdego, gdyż wymaga dużego poświęcenia, wyrzeczeń i ograniczeń. Z drugiej strony, być może pozwala na lepszą organizację miejsca i czasu, dając tym samym spełnienie i swobodę. 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Vichy opinie
Kosmetyki ogólnie są do powierzchniowego działania i to niezbyt silnewgo, takie działanie to...
Czy biotyna stosowana na włosy coś …
Najwięcej daje systematyczne dbanie o włosy, dobra odżywka, delikatne traktowanie ,nie suszenie suszarką..
Zapalenie skóry wokół ust nieznaneg…
A może podrażnienie po jedzeniu? Np. ja mam tak czasem po cytrusach - takie spierzchnięcie...
samobadanie piersi
To ważna sprawa, bo pozwala wcześnie wykryć zmiany, a nie jest to trudne badanie,...