URODA I ZDROWIE

Nowy trend na minimalizm – na czym polega?

27 maja 2020, dodał: mszachowska

W ostatnim czasie, pojęcie minimalizmu stało się bardzo popularne i duża część osób decyduje się na zmianę stylu życia i starych nawyków. Chociaż jest to nurt zarówno w sztuce, muzyce i literaturze, to pod nazwą minimalizmu kryje się również filozofia życiowa, która ma dążyć do szczęścia, spełnienia i wyzbycia się wszelkich negatywnych aspektów w naszym życiu. 

 
 
Przede wszystkim, minimalizm polega na ograniczeniu swoich wymagań do minimum, zarówno jeżeli chodzi o przewartościowanie priorytetów, jak i pozbyciu się wszelkich rzeczy, które nie są nam niezbędne. Tym samym, ogranicza się nabywanie nowych produktów oraz wykorzystuje w jak największym stopniu te, które już posiadamy. Ważna jest też jakość, a nie ilość, co w praktyce może oznaczać na przykład zakup jednego, drogiego, ale trwałego, wykonanego z dobrych materiałów swetra, zamiast kilku tańszych, które za jakiś czas będzie trzeba wymienić.  

 


Pierwszym krokiem, by rozpocząć swoją przygodę z takim stylem życia, są z pewnością gruntowne porządki. Przejrzenie szafy i zdecydowanie, w których ubraniach czy butach na pewno nie będziemy już chodzić. Zebranie też innych rzeczy w domu i przeanalizowanie, czy na pewno ich potrzebujemy i jak często z nich korzystamy. Potem, jest to uproszczenie przestrzeni życiowej, czyli zorganizowanie swojego mieszkania w taki sposób, by wokół nie było niczego, czego nie używamy na co dzień.  

 

Minimalizm nie polega jedynie na porządkach czy ograniczeniach w nabywaniu nowych rzeczy. Są to również inne rozwiązania, jak wydawanie pieniędzy na doświadczenia, a nie produkty. Zamiast nowego robota kuchennego, wycieczka w góry, a zamiast nowych butów kurs gotowania.  Jest to również podejście do świata i ludzi wokół nas. Według minimalistów, należy przeanalizować swoje otoczenie, spędzać czas z ludźmi, którzy nas uszczęśliwiają, dają nam pozytywną energię czy motywują do zmian na lepsze.  

 


Z pewnością, nie jest to styl życia dla każdego, gdyż wymaga dużego poświęcenia, wyrzeczeń i ograniczeń. Z drugiej strony, być może pozwala na lepszą organizację miejsca i czasu, dając tym samym spełnienie i swobodę. 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Endermologia - warto?
W moim przypadku endermologia dała bardzo dobre efekty. Byłam na serii 12 zabiegów,...
pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?