Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

5 września 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Na rynku wydawniczym pojawiają się coraz to nowe propozycje komisów mające na celu sprostać wymaganiom małych czytelniczek i czytelników. Łączy je umiejętność kreowania fantazyjnych światów i przestrzeni, a bohaterowie, o których traktują, przeżywają niesamowite przygody. Wśród wrześniowych nowości Wydawnictwa EGMONT wybór jest ogromny i tylko od nas zależy czy wybierzemy kontynuację przygód kultowych bohaterów, a może sięgniemy po zupełnie nowe opowieści. W ofercie wydawniczej znajdują się podkategorie z komiksami przeznaczonymi dla dzieci w różnym wieku, a także pozycje, po które chętnie sięgną niejedni rodzice.

Świat Mitów. Herakles

Seria „Świat mitów” przedstawia najbardziej znane greckie mity i starożytne opowieści w wersji komiksowej. Komiksy zostały napisane i narysowane przez francuskich twórców pod merytoryczną opieką Luca Ferry`ego, znanego filozofa i publicysty, znawcy dziejów starożytnych. Niniejszy tom opowiada mit o Heraklesie – greckim herosie charakteryzującym się niezwykłą siłą i odwagą, a jednocześnie okrutnie doświadczonym przez los, którego większość życia upłynęła na wykonywaniu dwunastu niezwykle trudnych i niebezpiecznych prac.
Scenariusz tego albumu napisała francuska artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem francuskiej rysowniczki Annabel oraz brazylijskiego artysty Carlosa Rafaela Duarte.

Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Annabel, Carlos Rafael Duarte
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron
Cena: 99,99 zł

Wynalazca, tom 1

Młody adept sztuki konstruowania wynalazków, Kobalt Kogg, mieszka razem z matką na małej, sielankowej wyspie Mata-Mata. Jej mieszkańcy trudnią się rolnictwem i rybołówstwem, a w ogródkach hodują gigantyczne żółwie. Życie toczy się tu nad wyraz spokojnie i niespiesznie. Jest jednak jedna osoba, której ręce wciąż palą się do pracy. To dziadek głównego bohatera – wybitny wynalazca, którego głowa wprost puchnie od niezwykłych pomysłów.
Pewnego dnia mały Kobalt i jego przyjaciółka Linnea uruchamiają jedną z maszyn skonstruowanych przez dziadka. Tracą jednak nad nią kontrolę i dochodzi do wypadku tragicznego w skutkach. Kobalt ląduje na wózku inwalidzkim. Mimo to nie traci wiary w to, że kiedyś uda mu się spełnić marzenie o zostaniu wielkim wynalazcą.

Scenariusz: Lars Henrik Eriksen
Rysunki: Lars Henrik Eriksen
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Cena: 49,99 zł

Yakari. Pierwszy galop, tom 16

Szesnasty tom mądrej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie i jego dzielnym koniku.
Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Czy na zmuszaniu drugiej osoby do robienia tego, na co sami mamy ochotę? Yakari to dobry i życzliwy chłopiec, ale nawet on będzie musiał przejść niezwykłą przemianę pod kierunkiem mądrego Indianina i swojego ducha opiekuńczego, aby zrozumieć, jak należy traktować przyjaciół!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (AndréJobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. „Yakariego” (w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Cena: 29,99 zł

Czarodzieje i ich dzieje, tom 4

Czwarty tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! Drużyna Miki i Magowie musi odnaleźć tajemniczego władcę, który według przepowiedni ma zjednoczyć wszystkie ludy przed nowym brzaskiem i uzyskać moc smoka. Podczas wyprawy Miki, Goofy, Donald i Fafnir poznają kolejne królestwa, mierzą się z wieloma niebezpieczeństwami, groźnymi wojownikami i mrocznymi zastępami, spotykają dawnych wrogów, takich jak Czarny Piotruś i Fantomen, a także wiernych sprzymierzeńców: Minnie, Klarabellę, Grandalfa. Czy zdołają przywrócić pokój i harmonię wszystkim krainom? Jakie przygody czekają ich w Oberonie, nadrzewnym królestwie legendarnych elfówi na arenach w świecie mocarnego Orosa? Czy są gotowi stawić czoło przeznaczeniu? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Legendary Collection Wizards of Mickey”: 1. „Aurora”, „Magicraft”; 2. „Oberon”, „Arena”, „Destino”.

Scenariusz: Matteo Venerus, Silvia Martinoli, Gabriele Panini
Rysunki: Roberto Marini, Fabio Pochet, Valerio Held, Francesco D’Ippolito
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 368 stron
Cena: 99,99 zł

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Rośliny i zwierzęta, tom 2

Seria o tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Każdy tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Dziwne znalezisko to tylko początek niesamowitej przygody, dzięki której Lilo i Stich odkryją, jak zmieniało się życie na Ziemi. Na czym polega ewolucja? Opowie o tym energiczny kosmita Plikli – ekspert od planety Ziemia. Zaprzyjaźnij się z moa-nalo, niezwykłym hawajskim ptakiem. Dowiedz się, czym jest bioróżnorodność, poznaj fascynujące umiejętności roślin i tajemnice prehistorycznych zwierząt.

Scenariusz: Silvia Bencivelli, Piero Genovesi, Luca Pagani, Chiara Segré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, Tea Orsi
Rysunki: Denise Shimabukuro, Sara Storino, Letizia Algeri, Manuela Razzi, Danilo Loizedda
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Cena: 34,99 zł

Książęca Wola. Na gruzach imperium olbrzymów, tom 2

Drugi tom ukraińskiej serii dla dzieci opowiadającej o rycerskich chomikach.
Minął rok, odkąd wielki książę Kijowa razem z drużyną udał się na poszukiwanie bogini Nadziei. Książę nie wrócił, więc nasi przyjaciele, Miłogryź, Chytrosław, Światłoskok i Znachorka, ruszyli w podróż jego śladem. Chomikowycz, regent księcia Marchewsława, próbował ich powstrzymać, lecz nie zdołał tego uczynić, ponieważ został wygnany. Nowym regentem ogłoszono uczciwego kowala. Ślad księcia zaprowadził bohaterów do znanego im z bajek i legend miasta olbrzymów. Czy to prawda, że nikt już w nim nie mieszka?
Książęca wola” to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską. Scenariusz opowieści napisał Denys Fadejew, a rysunki stworzył Maksym Bohdanowskyj. Obaj twórcy pracowali przy albumach „Zwycięstwo” i „Wola”. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone historii Ukrainy.

Scenariusz: Denys Fadejew
Rysunki: Maksym Bohdanowskyj
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Cena: 29,99 zł

Cedryk – Do nogi, mówiłem!

Następna część opowieści o pomysłowym chłopcu i jego wesołym dziadku. Marzeniem Cedryka jest zdobycie serca Chen, próbuje więc różnych sposobów, aby zrobić na niej wrażenie: czy to miesiącami zbierając pieniądze na rolki, czy zmuszając tatę do kupna konia, czy samotnie ruszając w ciemny las pośrodku nocy! Niestety chłopiec równie często osiąga cel, co się ośmiesza… Na szczęście ma dziadka, a trzeba przyznać, że dobrana z nich para, bo dziadek jest tak samo szalony, złośliwy i uparty jak jego wnuczek!
Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta RaoulCauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Tato, chcę dostać konia!”, „Do nogi, mówiłem!” oraz „Burza domowa”.

Scenariusz: RaoulCauvin
Rysunki: Laudec
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Cena: 49,99 zł

Polecamy wraz z Wydawnictwem Egmont

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz