Nowoczesne platformy wibrujące z serii Powerboard

5 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ilekroć mowa o treningu, większość z nas zapewne ma przed oczami widok bieżni na stadionie, boiska, hali sportowej lub siłowni. Tymczasem nie trzeba wcale ruszać się z domu, aby ćwiczyć. Jak to możliwe? Oczywiście nie chodzi tu o zwykłe rozciąganie, pompki i przysiady. Mowa o pełnowartościowym treningu z użyciem platformy wibrującej. To rodzaj produktów, który z roku na rok zyskuje na popularności, zwłaszcza podczas lockdownu. Poznaj zalety urządzenia Powerboard, które produkuje firma Casada.

platforma wibrująca Powerboard

Co warto wiedzieć o platformach wibrujących Powerboard?

W katalogu firmy Casada znajdują się dwie generacje platform wibrujących: Powerboard 2.1 oraz Powerboard 3.0. Oba produkty są godne polecenia, przede wszystkim ze względu na wszechstronność zastosowania. Służą zarówno do treningu, jak i rehabilitacji lub relaksacji. Nawet kwadrans spędzony na platformie wibrującej może sprawić, że układ ruchu stanie się bardziej elastyczny, a ciało wypoczęte.

Produkowane przez Casada platformy do ćwiczeń tworzą wibracje o zmiennej mocy, przez co mięśnie są pobudzane do pracy (kurczą się i rozkurczają). Wedle opisu projektantów nawet bezczynne stanie na urządzeniu mogą przynieść pozytywne rezultaty. Najlepiej jednak, gdy ćwiczenia odbywają się regularnie i są intensywne. Wówczas efekty mogą przyjść szybciej, ponieważ mięśnie są bardziej pobudzone podczas każdego ruchu.

Sprawdź platformy wibracyjne na: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/platformy-wibracyjne

Możliwości platformy wibrującej Powerboard 2.1

Rozważając zakup platformy wibrującej wybór może paść na nieco starszy model, czyli Powerboard 2.1. Urządzenie pracuje w częstotliwości od 7 do 13,6 Hz. Posiada 20 poziomów prędkości i waży 21 kilogramów. Automatyczny czas pracy platformy wibrującej wynosi 15 minut, w ciągu których można przeprowadzić pełny cykl jednego z trzech programów: Rozgrzewka, Interwał oraz Regeneracja.

Z pomocą tego urządzenia można wykonywać wiele ćwiczeń, zarówno tylko na samej platformie wibrującej, jak i z jej pomocą. Skutecznie poprawia krążenie krwi i limfy, a także zwiększa koordynację psycho-ruchową. Powerboard 2.1 jest wyposażony w przejrzysty ekran LCD, na którym można ustawiać wszelkie niezbędne parametry treningu oraz sprawdzać ilość spalonych kalorii lub długość treningu.

Powerboard 3.0 – najnowsza generacja platform wibrujących

Udoskonaloną wersją powyżej opisanej platformy jest Powerboard 3.0. W tym modelu zadbano o zmniejszenie amplitudy niekorzystnych drgań, przez co podczas treningu stawy są dużo mniej obciążone. Ponadto zmieniono zakres częstotliwości (od 8 do 22 Hz). Dodano także kilkadziesiąt poziomów prędkości i Powerboard 3.0 posiada ich aż 99! Wciąż urządzenie umożliwia ćwiczenie w trzech pozycjach: przeznaczonej do spaceru, truchtu lub biegu.

Użytkownik platformy wibrującej nadal ma możliwość wybrania jednego z trzech programów treningowych. Piętnastominutowe cykle Rozgrzewki, Interwału lub Relaksacji pozwalają spełnić oczekiwania różnych grup klientów. Z pewnością tego rodzaju asortyment jest nie tylko funkcjonalnym gadżetem, ale konkretnym wsparciem dla osób, które w ciągu dnia mają mało czasu na trening. Platforma wibrująca jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich grup wiekowych – korzystać z niej mogą zarówno młodzi, jak i seniorzy pragnący zachować ciało w dobrej kondycji.

Zachęcamy do zapoznania się także z matami wibracyjnymi: https://casada.pl/mata-wibracyjna

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz