Niezwykłe Seszele i rejs katamaranem — jak to wygląda? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Niezwykłe Seszele i rejs katamaranem — jak to wygląda?

4 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W okresie wakacyjnym większość z nas marzy o ciepłej wodzie oraz przygodzie na rajskiej wyspie. Idealnym miejscem na dobrze spędzone wakacje są Seszele, czyli ogromny archipelag na Oceanie Indyjskim. Jedną z największych atrakcji tamtejszego regionu jest rejs katamaranem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wczasowiczów i pozostawi piękne wspomnienia. Niesamowite widoki, podróż po oceanicznych wodach, to wszystko oferuje nam ten niezwykle piękny archipelag. Jak wygląda rejs katamaranem w tak niesamowitym krajobrazie?

seszele

Seszele — rejs po raju

Seszele to archipelag, który zdecydowanie sprzyja spokojnemu pływaniu i podziwianiu okolicznego krajobrazu. Pogoda jest praktycznie idealna cały czas, a warunki do pływania sprzyjające przez większą część roku, co sprawia, że jest to idealne miejsce na błogi wypoczynek i odstresowanie się oraz ucieczkę od spraw codziennych. Dodatkowym atutem Seszeli jest krystalicznie czysta woda, przez którą można obserwować podwodny świat.  Dzięki wysoce rozwiniętej turystyce w tamtejszych regionach można liczyć na wysoką jakość usług oraz kompetencje załogi. Bliskość plaż to także świetne miejsce dla osób, które uwielbiają się wylegiwać na słońcu.

Wyspa otoczona krystalicznie czystą wodą pozwala na spokojny sailing, podczas którego można zobaczyć wiele pięknych miejsc i poznać podwodną faunę i florę. Seszele – rejs katamaranem to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu, z której słyną Seszele. Na archipelagu znajdującym się na Oceanie Indyjskim żegluga morska jest bardzo mocno rozwiniętą częścią gospodarki. Wysokiej klasy łodzie, to również świetne miejsce do wypoczynku, będące jednocześnie alternatywą dla miejscowych hoteli. Dla osób poszukujących luksusowych doznań najlepszym rozwiązaniem będzie rejs prywatny, z indywidualna obsługą.

Podczas rejsu katamaranem można więc nie tylko nacieszyć oczy pięknym krajobrazem, ale także skorzystać z możliwości noclegu na pokładzie. Ocean Indyjski zachwyca swoimi kolorami oraz bogactwem podmorskiej roślinności. Rejs katamaranem oferuje wiele atrakcji, jakie jak wędkarstwo morskie, czy korzystanie z kajaków. Dodatkowo można bliżej poznać podwodny świat oraz towarzyszące mu życie podczas nurkowania z rurką. Korzystając z prywatnego rejsu możemy dodatkowo cieszyć się pięknymi plażami i zatoczkami, do których nie docierają inni turyści.

Co warto zobaczyć na Seszelach?

Największą atrakcją, jaka może spotkać nas na Seszelach, jest oczywiście naturalne piękno dzikiej przyrody.  Krystalicznie czysta woda oraz czyste plaże wczasowicze mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wulkaniczne skały dodają uroku całemu krajobrazowi. Można obserwować je, spacerując po złotych plażach wysp oraz podróżując na jachtach.

Każda wyspa należąca do archipelagu jest pięknym miejscem, które można zwiedzić na różne sposoby. Seszele słyną z widoków zapierających dech  piersiach oraz spokojnej i krystalicznie czystej wody, która pozwala oglądać podwodny świat odwiedzającym turystom. Wyspy wewnętrzne archipelagu takie jak wyspa Curieuse, Mahe, czy La Digue to jedne z najpopularniejszych miejsc, z jakich słynie ten zakątek świata.

Na każdej wyspie odkryć można niesamowitą roślinność oraz bogactwo naturalne, jakie w sobie kryją. Emocje i przeżycia związane z rejsem są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Każdy, kto raz wykorzysta katamaran do podróżowania i odkrywania miejscowego piękna, będzie chciał wracać do najpiękniejszych miejsc na świecie każdego dnia. Wszystkie wyspy archipelagu są swoistymi rezerwatami przyrody, które chronią swoje naturalne środowisko. Można to zaobserwować np. na wyspie Praslin i Cousin.

Bogactwo natury, które wyróżnia Seszele

Rajskie plaże Seszeli  pozwalają na obserwowanie bajecznie kolorowych atoli, czyli wysp koralowych. Dodatkową atrakcją wakacji jest nurkowanie w przejrzystej wodzie. Daje ono możliwość poznania wnętrza oceanu i zaznajomienia się z jego przyrodą. Na rejsie zobaczyć można również liczne morskie atrakcje, jakie przygotowała Matka Natura.

Armator jachtu ma obowiązek poinformowania pasażerów o celu podróży już w porcie.  Chodzi tu przede wszystkim o dostępność miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz możliwość ich zwiedzenia. Wiele wysp można odwiedzić jedynie za dodatkową opłatą, a niektóre z nich są zupełnie niedostępne dla turystów. Jacht daje jednak możliwość zobaczenia wielu wysp, chociażby z daleka.

Jakie opłaty obowiązują?

Wybierając się na rejs, należy pamiętać o wysokości opłat portowych, które obowiązują każdego uczestnika wyprawy. Dodatkowo obowiązkowe jest uiszczenie opłaty klimatycznej, która ma na celu inwestycję w ochronę przyrody i środowiska naturalnego.  Jako że każda z wysp archipelagu jest uznana za park narodowy, ich odwiedziny wiążą się z dodatkowymi kosztami. Będąc pasażerem jachtu, uczestnicy zostaną poinformowani z pewnością o tym, jakie kwoty powinni przygotować, aby zwiedzić wszystkie wymarzone miejsca.

Jak zorganizować podróż na Wyspy Zewnętrzne?

Aby zwiedzić Zewnętrzne Wyspy Seszeli, konieczne jest zorganizowanie na tę okoliczność specjalnego rejsu. Katamaran będzie niezbędny do odbycia takiej wyprawy, a osobą, która ją zorganizuje i poprowadzi, jest skipper. Seszele Koralowe są wyjątkowo atrakcyjne ze względu na swoją dziką przyrodę. Podczas rejsu skipper przedstawia plan wycieczki i opowiada o odwiedzanych miejscach. Nie ma możliwości przepłynięcia na Wyspy Zewnętrzne jachtem czarterowym. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ za złamanie tego warunku można stanąć przed sądem. Jacht musi mieć odpowiednią homologację, która pozwoli mu przepłynąć przez pasmo Wysp Wewnętrznych. Katamarany będą więc idealnym rozwiązaniem, ponieważ  przestronniejsze niż jacht jednokadłubowy i pozwalają na bardziej komfortową przeprawę przez Ocean Indyjski. W trakcie rejsu wczasowicze mają okazję podziwiać wiele niesamowitych miejsc, które na długo zapadają w pamięci.

Co warto zabrać ze sobą na rejs katamaranem?

Gorący klimat oraz przejrzysta woda zachęcająca do kąpieli, są sygnałem do tego, aby zabrać ze sobą strój kąpielowy. Dobrze jest również wyposażyć się w zabezpieczenie przed zmianą pogody. Chodzi tutaj głównie o nieprzemakalną odzież oraz ubranie, które ochroni przed wiatrem. Seszele słyną z gorącego słońca, dlatego bardzo ważne będzie zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych oraz kremu z filtrem UV, który zapobiegnie poparzeniom. Archipelag na Oceanie Indyjskim jest bardzo atrakcyjnym miejscem do spędzania wakacji i niezwykle popularnym, dlatego warto już wcześniej zarezerwować sobie miejsce w biurze podróży. Seszele to wspaniały region, w który z pewnością warto się wybrać, ale propozycje dla osób szukających jeszcze innych miejsc do zwiedzania można znaleźć na https://dreamgo.pl/gdzie/.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...