Naturalne tabletki do zmywarki – domowej roboty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Naturalne tabletki do zmywarki – domowej roboty

22 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zmywarka to jedno z ulubionych sprzętów AGD  w gospodarstwach domowych: oszczędzamy wodę i własny czas. Jednak jej minusem są dość kosztowne środki do mycia naczyń: tabletki, kapsułki, nabłyszczacze, akcesoria czyszczące itp.  Jak uniknąć uszczuplenia budżetu domowego? Jednym z rozwiązań jest stosowanie ekologicznych, naturalnych środków do mycia naczyń wykonanych we własnym zakresie z produktów, które każda gospodyni domowa posiada we własnej kuchni…

zmywarka

Co ekologiczne, to ekonomiczne

Bycie eko to już nie tylko moda, to konieczność. Rosnące ceny powodują, że chcąc tego, czy nie, coraz częściej zwracamy się w kierunku ekologii, bo ta pomaga realnie oszczędzać. Jedna tabletka do zmywarki średniej klasy to przeciętnie koszt 50-70 groszy, co przy codziennym korzystaniu ze zmywarki daje niemałą sumę w skali miesiąca czy roku. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu we własnym domu przygotujemy wysokiej jakości, samodzielnie skomponowane, biodegradowalne i naturalne tabletki do zmywarki, których koszt będzie nawet kilkukrotnie niższy od tych kupionych w sklepie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wystarczą dwa naturalne składniki, by naczynia z naszej zmywarki lśniły czystością: soda kalcynowana, która w zastosowaniach przemysłowych doskonale wybiela, pozwala usunąć trudne zabrudzenia i tłuszcz, zmiękczając przy tym wodę oraz kwasek cytrynowy o silnych właściwościach czyszczących, wybielających, antybakteryjnych i antygrzybicznych. Co ważne, oba produkty są przyjazne środowisku ze względu na to, że są w pełni biodegradowalne. Decydując się na samodzielne wykonanie tabletek, wybierasz maksymalnie prosty skład. Wiesz, skąd pochodzą poszczególne składniki, masz pewność, że nie zawierają barwników ani GMO. I co najważniejsze, dbasz o swoich najbliższych – minimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii i eliminujesz czynniki chorobotwórcze w Twoim domu.

Domowe laboratorium

A może warto wykorzystać komponowanie własnych tabletek jako zabawę edukacyjną dla Twoich pociech? Używając kilku składników, będą mogły pod Twoim czujnym okiem doświadczyć czegoś nowego, odkryć ich zastosowanie i świetnie się bawić, obserwując na żywo reakcje chemiczne. Środki czyszczące przygotowane samodzielnie są dopasowane potrzeb i upodobań Twoich i Twojej rodziny! Tabletki do zmywarki to tylko jedna z inspiracji, a mając do dyspozycji zaledwie 6 składników, jesteś w stanie przygotować nieskończenie wiele przepisów.

Wykonaj samodzielnie naturalne tabletki do zmywarki

To naprawdę proste! Do przygotowania około 30 tabletek będziesz potrzebować składników od Pomoc Domowa Natural: 3 saszetki Sody Kalcynowanej Gospodarczej, 1 saszetkę Kwasku Cytrynowego Gospodarczego oraz 1/2 szklanki soli i 1/2 szklanki wody. Składniki są w gotowych do użycia, wygodnych opakowaniach, więc nie musisz nic ważyć ani odmierzać. 

Zobacz, jak łatwo przygotujesz tabletki:

Krok 1: Wsyp do miski Sodę kalcynowaną oraz Kwasek cytrynowy od Pomoc Domowa Natural, dodaj sól i wodę – dokładnie je wymieszaj, aż preparat zacznie się pienić.

Krok 2: Gotową miksturę przełóż do foremek np. na lód, mocno ją dociskając.

Krok 3: Foremki pozostaw na noc, by kostki mogły dokładnie wyschnąć.

Krok 4: Po wyschnięciu przełóż gotowe kostki do słoika i szczelnie zakręć.

Twoje naturalne, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia tabletki do zmywarki są gotowe! Na jeden cykl zmywania wystarczy jedna tabletka, a ich przydatność gotowych tabletek wynosi ok. 2 miesiące. Tak przygotowane tabletki nie mają w sobie środka nabłyszczającego, jednak i tu istnieje naturalny zamiennik – wystarczy spryskać naczynia Octem Gospodarczym Skoncentrowanym 14% marki Pomoc Domowa Natural przed włączeniem cyklu zmywania, by naczynia błyszczały.

Przygotowanie tabletek do zmywarki nigdy nie było tak proste! – zobacz także film instruktażowy:


Na produkt składają się:

Producent/Marka: Pomoc Domowa Natural

Produkt: Soda kalcynowana gospodarcza

Opakowanie: Saszetki

Gramatura: 4 x 70g

Konsystencja: Proszek

Dostępność: epomocdomowa.pl

Producent/Marka: Pomoc Domowa Natural

Produkt: Kwasek cytrynowy Gospodarczy

Opakowanie: Saszetki

Gramatura: 4 x70 g

Konsystencja: Proszek

Dostępność: epomocdomowa.pl

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz