URODA I ZDROWIE

Naturalne sposoby na objawy meteopatii

27 maja 2021, dodał: Redakcja

Wraz ze zmianą pogody, zwłaszcza na skutek wahań ciśnienia atmosferycznego i braku słońca, mogą dokuczać Ci bóle głowy i mięśni, senność czy obniżenie nastroju. Nieprzyjemnych dolegliwości czasem nie sposób uniknąć, ale możesz sobie z nimi poradzić domowymi, naturalnymi sposobami.

ból głowy meteopatia

Objawy meteopatii

Meteopatia oznacza skłonność do nadmiernej reakcji organizmu na czynniki atmosferyczne. Nadwrażliwość na zmianę pogody nie jest klasyfikowana jako choroba, ale powoduje zespół różnorodnych i zwykle nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli wraz z nadejściem mocnego słońca, mgły czy wichury odczuwasz ból głowy i mięśni, senność, zmęczenie, nerwowość i trudności w skupieniu uwagi w pracy czy nad dowolnym innym zajęciem, to znak, że zmieniło się ciśnienie atmosferyczne, a Twój organizm jest podatny na jego wahania. Dolegliwości, jakich doświadczasz, najczęściej są związane z różnicą między ciśnieniem panującym w Twoich zatokach czołowych a ciśnieniem atmosferycznym. To również efekt podniesionego w tym momencie ciśnienia tętniczego krwi. Zmiana tych funkcji wpływa z kolei na przyspieszenie pracy serca i szybszy obieg krwi po ustroju, dlatego mogą Cię spotkać nawet problemy, takie jak uderzenia fal gorąca, podwyższona temperatura ciała, duszności czy przyspieszenie oddechu i mocniejsze bicie serca za mostkiem. Jeśli zmagasz się z problemami natury gastrycznej, możesz spodziewać się też zaostrzenia dolegliwości żołądkowych lub jelitowych. Nieprzyjemności tego typu czasem nie sposób uniknąć, ale możesz sobie z nimi poradzić naturalnymi sposobami, a o różnych domowych metodach leczenia bólu rozmaitego pochodzenia dowiesz się z Welbi. To serwis o zdrowiu fizycznym i psychicznym, zawierający wiele porad.

Sposoby na objawy meteopatii

Walkę z dokuczliwymi objawami zacznij od aktywności na świeżym powietrzu bez względu na aurę. Ruch pomoże Ci pokonać senność oraz odświeży umysł i ciało. Poza tym wzmocnisz odporność, a krótki spacer lub parę prostych ćwiczeń pobudzi produkcję endorfin, które poprawiają humor. Alternatywą może być zwykłe przebywanie na zewnątrz, bez ćwiczeń. Wystarczy, że wyjdziesz na balkon, do ogrodu czy otworzysz okno w pracy i spokojnie pooddychasz. Jeśli dolegliwości są zbyt dokuczliwe, udaj się na odpoczynek w spokojne miejsce. Możesz uciąć sobie drzemkę, jeśli to możliwe. Zaparz zieloną herbatę lub ziółka. Ukojenie w takich chwilach przynoszą m.in. melisa, rumianek i szyszki chmielu, które korzystnie wpływają na koncentrację i rozdrażnienie. Ostatecznie możesz sięgnąć doraźnie po lek przeciwbólowy, gdy ból głowy utrzymuje się zbyt długo. Pomocne są także zimne okłady na czoło. Tego typu metody stosuj w razie nagłego załamania pogody. Jeśli jednak czujesz się dobrze, a masz skłonności do meteopatii, działaj profilaktycznie! Śledź komunikaty biometeorologiczne, najlepiej krótkoterminowe. Znajomość prognozy pozwoli Ci odpowiednio przygotować się na nadejście dolegliwości. Zmodyfikuj także codzienną dietę, zwłaszcza w okresach przejściowych, kiedy aura bywa zmienna. Wprowadź błonnik i uzupełniaj witaminy oraz minerały, szczególnie magnez. Holistyczne podejście do zdrowia pozwoli Ci pokonać nieprzyjemne objawy i zapobiegać ich nawrotom.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz