„Naturalne metody na zdrowe zęby” – recenzja

30 września 2015, dodał: milky
Artykuł zewnętrzny

Ramiel Nagel: „Naturalne metody na zdrowe zęby”

aba

 

Dolegliwości zębów są jednymi z najczęstszych schorzeń, z jakimi udajemy się do specjalisty. Wizyty u dentysty nikomu nie kojarzą się przyjemnie, najlepiej więc byłoby ich uniknąć. Nadzieją na zdrowe i mocne zęby daje książka Ramiela Nagela, który przekazuje tu swoją wiedzę na temat naturalnych metod zwalczania problemów związanych z jamą ustną. Inspiracją do własnych poszukiwań tych sposobów była próchnica jego dziecka. Badania wykazały, że zęby posiadają zdolność do remineralizacji, a tajemnicą ich zdrowia jest odpowiednia dieta, bogata w cenne składniki odżywcze.
Autor wykazuje, że stomatologia często działa wbrew zasadom oszczędzania tkanki zęba, kierując się przestarzałymi zasadami leczenia lub, co gorsza, osiąganymi korzyściami finansowymi. Stosowany od lat fluorek czy rtęć mają potwierdzony negatywny wpływ na nasze zdrowie. Klasyczne leczenie ubytków jest nakierowane na walkę z bakteriami atakującymi zęby, z pominięciem ważnej kwestii wprowadzenia nawyku odpowiedniego żywienia w celu poprawy stanu uzębienia. Przykłady społeczności żyjących zgodnie z naturą i odżywiających się produktami bogatymi w witaminy, minerały, a także kwasy omega-3 pokazują, że życie bez próchnicy jest możliwe.
Osobna część książki zawiera praktyczne porady, w jaki sposób dbać o zęby małych dzieci, by jak najdłużej uniknąć wizyty u dentysty.

Ta książka to ważny krok w edukacji żywieniowej i zdrowotnej – warto wziąć sobie do serca zawarte tu rady. Przetworzona żywność szkodzi nam i naszym dzieciom, a skutkiem ubocznym jest próchnica obecna u ponad 99% populacji. Autor poleca żywność organiczną ze sprawdzonego źródła. Podaje przepisy na różnorodne zdrowe dania, udowadniając, że zdrowe odżywianie nie musi być nudne. Osobna część książki zawiera Ta publikacja motywuje do wprowadzenia zmian w odżywianiu, wskazuje właściwą drogę do osiągnięcia zdrowych zębów. To poradnik dla wszystkich, którym leży na sercu własne zdrowie i stan portfela, bo usługi stomatologiczne nie należą do najtańszych. Korzystając z porad autora, można też zmienić zwyczaje żywieniowe na zdrowsze. Polecam ją każdemu.

 

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz