Naturalne farby do włosów – łagodna alternatywa klasycznej koloryzacji

27 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Piękne włosy powinny nie tylko mieć ładny kolor, ale być zdrowe. Czy możliwe jest uzyskanie tego efektu, stosując farby do włosów? Okazuje się, że tak, pod warunkiem, że wybieramy odpowiednie produkty. Tu z pomocą przychodzi sama natura. Henny do włosów są nie tylko alternatywą dla syntetycznych farb, ale mogą dać włosom dużo więcej niż sam kolor.

naturalna farba na włosach

Jak działają naturalne farby do włosów?

Tajemnicą działania naturalnych farb do włosów są wyciągi z roślin. Najpopularniejszą z nich jest lawsonia bezbronna, która ma właściwości barwiące, znane od tysięcy lat. Naturalna farba do włosów działa zupełnie inaczej niż jej syntetyczny odpowiednik. Przenika w głąb włosów, do ich struktury i tam łączy się z włóknami keratyny. W ten sposób kondycjonuje włosy, wzmacniając je i poprawiając ich wygląd.
Naturalne farby do włosów umożliwiają osiągnięcie koloru ciemniejszego lub pogłębiają naturalny kolor. Nie da się z ich pomocą rozjaśnić włosów, ale można uzyskać przepiękne, głębokie i naturalnie wyglądające refleksy.

Farba, która wzmacnia włosy – czy to możliwe?

Naturalne farby do włosów przenikają do ich struktury, wzmacniając je i poprawiając ich kondycję. Taka poprawa zdrowia włosów wpływa także na ich odporność na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu włosy lepiej wyglądają przez cały czas działania henny. To zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnych farb, wpływających niekorzystnie na włosy. Warto jednak pamiętać, że włosy po koloryzacji henną wymagają odpowiedniego nawilżania. Henna wpływa również korzystnie na kondycję skóry głowy, regulując wydzielanie sebum, związane z przetłuszczaniem się włosów.

Koloryzacja włosów farbami naturalnymi – jak to zrobić?

Dla skuteczności i określonego działania farby do włosów, jaką jest henna, konieczne jest ich dobre oczyszczenie. Umycie włosów jest kluczowe, jednak trzeba pamiętać, by unikać szamponów z silikonem, które tworzą na włosach otoczkę, mogącą utrudnić przenikanie henny do wnętrza włosa. Warto więc stosować naturalne szampony. Należy przygotować pastę, zgodnie z instrukcją na opakowaniu i ciepłą nałożyć ją na mokre włosy, a następnie zawinąć w ręcznik lub folię na 0,5-2 godzin. Po tym czasie trzeba włosy spłukać i pozostawić do wyschnięcia. Ważne jest, by nie myć ich przez kolejne 48 godzin. W tym czasie naturalna farba do włosów odpowiednio utleni włosy do pożądanego koloru. Trzeba wykazać się więc cierpliwością w oczekiwaniu na efekt zmian.

Naturalne farby do włosów zyskują popularność na fali trendu pielęgnacyjnego, zwróconego w stronę natury i odwrotu od rozwiązań chemicznych. To świetny sposób na pogłębienie koloru, czy pokrycie siwych włosów, by móc cieszyć się ich kolorem, a jednocześnie dbać o naturalną pielęgnację.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...