Nakładkowe wybielanie zębów — jak długo czekać na efekty?

6 lutego 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Stomatologia estetyczna rozwija się z każdym rokiem. Innowacyjne metody wybielania zębów stają się coraz skuteczniejsze i bardziej przystępne pod względem komfortu wykonywania zabiegu, a także bardziej dopasowane do stylu życia osoby zainteresowanej zabiegiem. Poprawa estetyki uzębienia jest obecnie bardzo łatwa i bezpieczna dla zdrowia pacjenta.

Jedną z ciekawszych metod poprawy estetyki uśmiechu jest nakładkowe wybielanie zębów. W tym artykule wyjaśniamy proces wybielania nakładkowego, opisujemy różnice między wybielaniem nakładkowym a gabinetowym, a także określamy czas oczekiwania na efekt.

Czym jest nakładkowe wybielanie zębów?

Nakładkowe wybielanie zębów to jedna z dwóch najpopularniejszych metod wybielania zębów, zamiennie nazywana jako „domowa”. Nazwa alternatywna wynika z miejsca, w którym pacjenci stosują ją najczęściej — nakładki służą pacjentom do wybielania zębów w zaciszu domowym. Zestaw, który pacjent otrzymuje od stomatologa, składa się z indywidualnie dopasowanych nakładek, a także żelu wybielającego.

Wybielanie nakładkowe rozpoczyna się od przygotowania nakładek na podstawie wycisków zębowych. Są to nakładki wykonane z bezpiecznego dla zdrowia materiału, precyzyjnie dopasowane do uzębienia Pacjenta. Lekarz dopasowuje także żel wybielający do uzębienia Pacjenta — jego moc jest określana na podstawie badań.

Pacjent, który otrzymał pełen zestaw do wybielania zębów, realizuje założenia tej formy wybielania poprzez zakładanie nakładek na zęby — po uprzednim wypełnieniu ich żelem wybielającym. Żel wybielający zawiera w składzie substancję, która powoduje utlenianie przebarwień i rozjaśnianie szkliwa. Nakładki najczęściej zakłada się na noc — wtedy w ciągu dnia pacjent może normalnie jeść, pić i mówić.

Warto pamiętać, że niezależnie od wybranej metody, przed wybielaniem zębów konieczne jest ich wyleczenie. Zęby objęte zmianami próchnicowymi, które nie zostaną wyleczone przed wybielaniem, są narażone na rozwój nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba.

Nakładkowe wybielanie zębów a wybielanie w gabinecie

Efekt obydwu metod jest bardzo zbliżony, jednak droga jego uzyskania różni się. Wybielanie nakładkowe trwa nieco dłużej — bo z reguły od 7 do 14 dni — co, w porównaniu do efektu uzyskiwanego podczas jednej wizyty w gabinecie, może nie wyglądać atrakcyjnie. Dla wielu pacjentów jest to jednak zaleta, gdyż dzięki temu mają oni większą kontrolę nad efektem.

Różnica wynika także ze sposobu wykonywania zabiegu. Za wysoką skuteczność wybielania w gabinecie odpowiada akcelerator w formie lampy, natomiast do wybielania nakładkowego nie są wykorzystywane dodatkowe narzędzia — pacjentowi wystarczą nakładki i żel.

Jak długo trzeba czekać na efekty nakładkowego wybielania?

Efekt wybielania nakładkowego pojawia się już po kilku dniach od rozpoczęcia wybielania. Pacjent może na bieżąco obserwować efekty i ocenić, jak długo chce kontynuować proces wybielania. W sytuacji, gdy efekt zacznie stopniowo znikać, pacjent powinien raz na kilka-kilkanaście miesięcy powtórzyć proces wybielania.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...