URODA I ZDROWIE

Najważniejsze zasady higieny intymnej

29 października 2020, dodał: Redakcja

Regularna higiena intymna pozwala zapobiec podrażnieniom skóry oraz infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Stosowanie środków pielęgnacyjnych, które są oparte na naturalnych składnikach, i przestrzeganie reguł dotyczących techniki mycia stref intymnych, to najlepszy sposób, aby czuć się świeżo i komfortowo każdego dnia.

 

koszula

Kosmetyki do higieny intymnej, na co zwracać uwagę przed zakupem?

Pierwszym krokiem w kierunku właściwej higieny intymnej jest wybór odpowiednich kosmetyków. Ma to wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo codziennej pielęgnacji. Wrażliwe strefy intymne mają kwaśny odczyn (pH od 3,6 do 4,5), który uniemożliwia rozwój infekcji i namnażanie się chorobotwórczych drobnoustrojów. Zwykłe żele pod prysznic, płyny do kąpieli oraz chemiczne preparaty mogą zawierać dodatek alkoholu, sztuczne substancje zapachowe lub barwniki. Takie substancje stanowią zagrożenie dla pH pochwy i penisa. Naruszenie naturalnej bariery ochronnej zwiększa ryzyko podrażnień i infekcji. Wybierając żele, płyny lub kremy, warto więc zwracać uwagę na ich skład. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie środków, które wyprodukowano w oparciu o naturalne składniki, takie jak wyciągi i ekstrakty z ziół. Takim kosmetykiem może być np. płyn do higieny intymnej Your KAYA. O higienę intymną można zadbać nie tylko w domu, ale też w podróży. Posłużą do tego delikatne chusteczki myjące. Najlepiej wybierać takie, które są przeznaczone do okolic intymnych i mają w swoim składzie kwas mlekowy oraz substancje nawilżające.

Jak myć okolice intymne? Praktyczne wskazówki

W pielęgnacji stref intymnych ważne jest nie tylko to, jakich preparatów używamy, ale też, w jaki sposób to robimy. Dlatego pierwszą i podstawową zasadą jest systematyczność. Strefy intymne należy myć raz lub dwa razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem. Wyjątek stanowi miesiączka, gdy zalecana częstotliwość to 2-3 razy. W trakcie mycia najlepiej używać letniej lub ciepłej wody i własnej dłoni. Wszelkiego rodzaju gąbki, myjki i rękawice mogą okazać się zbyt szorstkie dla delikatnej skóry, ponadto są siedliskiem chorobotwórczych patogenów. Ich stosowanie zwiększa podatność na infekcje i reakcje alergiczne. W kąpieli zaleca się wykonywanie ruchów od przodu do tyłu, a więc od pochwy lub penisa do odbytu. Taka kolejność zapobiega przenoszeniu bakterii kałowych na narządy rodne. Po umyciu i spłukaniu okolic intymnych, warto je dokładnie osuszyć bawełnianym lub papierowym ręcznikiem.

Higiena intymna to nie tylko odpowiednia częstotliwość i technika mycia, ale też noszenie przewiewnej bielizny. Majtki wykonane ze sztucznych włókien sprzyjają otarciom i utrudniają oddychanie skórze, czego skutkiem jest zwiększona potliwość i większe ryzyko zachorowań na zapalenie układu moczowego. Zalecanym rozwiązaniem jest np. wybór bawełnianej bielizny, która dobrze przylega do ciała i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletki antykoncepcyjne - bez prze…
Ja biorę juz długo belarę i szczerze jak zaczęłam stosować to nie robię przerwy,...
Kosmetyki naturalne do włosów
Mnie ostatnio podpasowała cała seria kosmetyków do twarzy od Solverx. Mam tonik,...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
> edziawrobel12 napisał/a:> tak ładny zapach musi być drogi! Prawidzwe perfumy kosztują, a wszystkie...
jakie pojemności kupujecie?
Ja zwykle kupuję większe bo bardziej opłacają się cenowo.