Najważniejsze informacje na temat lakierów hybrydowych

20 września 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Stylizacja paznokci lakierami hybrydowymi stała się przez ostatnie lata najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci. Obecnie jest ona na tyle popularna, że nie tylko można ją wykonać w każdym profesjonalnym studiu manicure, czy w salonie kosmetycznym, ale również własnoręcznie w domu. Dziś przebieramy nie tylko w markach, ale i mnóstwie produktów dedykowanych stylizacji z lakierami hybrydowymi w tle.

manicure hybryda jesień 2021

Lakiery hybrydowe – co je wyróżnia?

Lakiery hybrydowe różnią się od klasycznych, dobrze nam znanych lakierów tym, że aby wyschnąć muszą zostać naświetlone lampą UV lub LED. Bez takiej lampy nie wyschną samoczynnie i nie zrobią się twarde. Wynika to z formuły produktu, który w swoim składzie ma specjalne substancje podatne na konkretny rodzaj światła. Lakiery hybrydowe są więc światłoutwardzalne, co sprzyja ich szybszemu schnięciu bez konieczności oczekiwania, aż wyschną samoczynnie. Nie jest to jednak jedyna zaleta – hybrydy, dzięki swojej charakterystyce, są odporniejsze na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i chemiczne.

lampa claresa

Jak długo trwa hybrydowy manicure?

Manicure hybrydowy może trwać od 30 do 90 min. Ten czas uzależniony jest od przygotowania płytki oraz wykonania stylizacji. Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym są mocniejsze i nie da się ich łatwo uszkodzić, zedrzeć, czy zmyć, ale działa to i w drugą stronę – na zrobienie takich paznokci również trzeba poświęcić więcej czasu oraz uwagi. Konieczne jest w tym wypadku zwyczajowe odsunięcie skórek oraz odtłuszczanie paznokci, ale także odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia.

lakier claresa

Lakiery hybrydowe można podzielić na kilka rodzajów. Przy hybrydach „trzy w jednym” albo „pięć w jednym” nie ma potrzeby przeprowadzania wszystkich etapów takich jak np. nakładanie bazy. Nie ma również potrzeby używania dodatkowego utwardzacza. Położenie zwykłego lakieru hybrydowego takich kroków już jednak wymaga. Na długość wykonywania manicure’u ma również skala skomplikowania stylizacji paznokcia, a trzeba pamiętać, że każda z nakładanych warstw musi zostać utwardzona osobno.

lakiery hybrydowe claresa

Jakie czynniki wpływają na trwałość hybrydy?

Na trwałość manicure hybrydowego ma wpływ kilka czynników. Bardzo istotne jest to, w jakim stanie znajduje się  naturalna płytka paznokcia. Następnym czynnikiem jest jakość przygotowania płytki pod hybrydę – im staranniejsza pielęgnacja, tym lepsze połączenie powierzchni płytki z lakierem, a tym samym trwalszy efekt. Ponadto ważna jest jakość i rodzaj zastosowanego lakieru oraz właściwie przeprowadzone utwardzanie.

manicure hybrydowy jesień 2021

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...