Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

12 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żyjemy bardzo intensywnie, jak nigdy wcześniej mamy możliwości rozwijania się, realizowania marzeń i aspiracji, chcemy korzystać z życia. Upływ czasu i proces starzenia się negatywnie wpływa na naszą świadomość, obniża naszą energię, satysfakcję z życia i pewność siebie. Dobra wiadomość jest taka, że możemy również świadomie wpływać na swój wygląd i w bezpieczny i skuteczny sposób opóźnić procesy starzenia się. Zachęcamy do lektury!

KLINIKA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Żyjemy bardzo intensywnie, jak nigdy wcześniej mamy możliwości rozwijania się, realizowania marzeń i aspiracji, chcemy korzystać z życia. Upływ czasu i proces starzenia się negatywnie wpływa na naszą świadomość, obniża naszą energię, satysfakcję z życia i pewność siebie. Proces starzenia się sprawia, że zaczynamy wyglądać jakbyśmy byli zmęczeni i smutni – taki efekt daje opadający owal, opadające kąciki ust czy powieki, zmarszczki wokół oczu. Dobra wiadomość jest taka, że możemy również świadomie wpływać na swój wygląd i w bezpieczny i skuteczny sposób opóźnić procesy starzenia się. Nowoczesne metody medycyny estetycznej dają ogromne możliwości, dzięki którym możemy być najlepszą wersją siebie i skutecznie utrzymać naturalny, młody wygląd zarówno twarzy, jak i ciała. Czujemy się młodo, energicznie – i tak też możemy wyglądać.

Medycyna estetyczna to dział medycyny skupiony na poprawianiu jakości życia pacjentów poprzez działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie procesowi starzenia się skóry oraz rekonstrukcyjne przywracające wygląd sprzed obniżenia aktywności metabolicznej tkanek skóry. Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej to redukcja zmarszczek, cellulitu i lifting wybranych partii ciała. Aby jak najdłużej cieszyć się naturalnym pięknem i jędrnym ciałem, warto skorzystać z najlepszej Kliniki Medycyny Estetycznej – Absolu. Klinika Absolu to miejsce stworzone z myślą o pacjentach, którzy w mało inwazyjny i bezpieczny sposób chcą zachować młody wygląd, albo odwrócić procesy starzenia i zadziałać na takie problemy, jak zmarszczki, utrata jędrności skóry twarzy i ciała, poprawa owalu twarzy, ogólna poprawa kondycji skóry. Zespół wykwalifikowanych specjalistów zadba nie tylko o twoje bezpieczeństwo i komfort, lecz także pomoże w uzyskaniu spektakularnych efektów.

Kiedy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna nastawiona jest przede wszystkim na poprawę komfortu życia pacjentów i zwiększenie ich satysfakcji z własnego wyglądu. Duża część medycyny estetycznej to zabiegi iniekcyjne – takie jak toksyna botulinowa czy preparaty z kwasem hialuronowym, które w szybkim czasie dają spektakularne efekty odmłodzenia i poprawy wyglądu. To doskonała propozycja dla pacjentów, którzy nie chcą czekać długo na efekty.  Dla osób, które wolą osiągnąć efekt odmłodzenia i zmiany stopniowo i w bardziej naturalny sposób, zalecamy zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń. Specjaliści Absolu Clinic mogą zredukować bądź całkowicie usunąć różnego rodzaju niedoskonałości powstałe na twarzy (np. zmarszczki, blizny, przebarwienia, plamy pigmentacyjne) bądź w obrębie innych części ciała (cellulit, rozstępy, wiotka skóra i wiele innych).

Przeprowadzane w placówce zabiegi medycyny estetycznej koncentrują się przede wszystkim na zahamowaniu procesu starzenia się skóry oraz usunięciu pierwszych lub zaawansowanych objawów zmniejszenia biologicznej aktywności komórek.

Starzenie się skóry to naturalny proces rozpoczynający się przed 30. rokiem życia, który związany jest bezpośrednio ze zmniejszeniem zdolności regeneracyjnych komórek. Nie jest on jednak jedynie wynikiem upływającego czasu, ogromną rolę odgrywają również uwarunkowania genetyczne, czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, takie jak stres, nieodpowiednia dieta, niedobór snu, używki, zanieczyszczenia powietrza czy promieniowanie słoneczne. W celu zniwelowania bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek palacza, warto zdecydować się na wypełnienie kwasem hialuronowym. Preparat aplikowany jest w głąb skóry przy pomocy cienkich igieł. Kwas hialuronowy wiąże wodę, odmładza, a także wypełnia zmarszczki i bruzdy. Obecnie zmieniają się techniki podania preparatów z kwasem hialuronowym na techniki wektorowe, dzięki czemu można osiągnąć nie tylko efekt wypełnienia. lecz także uniesienia konturu twarzy.

Najczęstszym problemem, który pojawia się często już u młodych, nawet trzydziestoletnich osób to zmarszczki mimiczne, bardzo charakterystyczna lwia zmarszczka czy zmarszczki wokół oczu, które powstają kiedy dużo się śmiejemy. Skutecznym sposobem usunięcia zmarszczek mimicznych, wokół oczu i na czole jest toksyna botulinowa. To właśnie od toksyny botulinowej rozpoczął się rozwój nowoczesnej medycyny estetycznej w latach 90. Jest to najbardziej znany, a jednocześnie najlepiej przebadany preparat na świecie – dobrze podany przez lekarza medycyny estetycznej, jest bardzo bezpieczny i skuteczny. Toksyna botulinowa to nic innego jak jad kiełbasiany, który działa na zasadzie porażenia mięśnia i ograniczenia jego pracy, co zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Zaleca się stosowanie botoksu jako profilaktykę już po 30. roku życia, czyli zanim pojawią się zmarszczki, dzięki temu nie dopuści się do ich powstawania. Jest to szczególnie istotne u osób z intensywną mimiką twarzy. Botoksu nie powinno się stosować dopiero po 40. roku życia, gdy na twarzy pojawiają się wyraźniejsze zmarszczki, ponieważ uzyskany efekt może nie być optymalny. Botoks ma szersze zastosowanie, może być wykorzystywany w celu uniesienia górnej powieki i odmłodzenia okolicy oka. Wiele osób zastanawia się czy zabieg toksyną botulinową jest bezpieczny. Tak, jeśli preparat pochodzi od sprawdzonego producenta, a sama terapia wykonywana jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. W klinice Absolu używamy toksynę botulinową Azzulure produkowaną przez globalną firmę Galderma oraz Botox produkowany przez światowego lidera Allergan. Jak wygląda zabieg? W trakcie sesji lekarz wprowadza niewielką ilość preparatu w wybrane miejsca na twarzy. Efekt spłycenia i wygładzenia zmarszczek utrzymuje się do 6 miesięcy.

Pacjenci mający problem z opadającymi policzkami i zbyt wiotką skórą, mogą skorzystać z wolumetrii. Terapia kwasem hialuronowym modeluje twarz, poprawia owal, podnosi policzki. Ponadto uelastycznia, nawilża i wygładza, dzięki wypełnieniu zmarszczek i bruzd. Kwas hialuronowy nazywany jest ‘molekułą młodości’. Nic więc dziwnego, że zabiegi odmładzania i modelowania twarzy właśnie tym preparatem należą do najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej i dają spektakularne efekty. Jest to doskonały sposób poprawy wyglądu dla osób, które oczekują szybkich rezultatów.

W ciągu ostatnich lat podejście do zabiegów z kwasem hialuronowym zmieniło się. Również techniki zabiegowe i preparaty są ulepszane i modyfikowane tak, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Coraz więcej osób szuka zabiegów, które przywracają naturalny wygląd, a nie zmieniają czy przerysowują rysy twarzy. Również najnowsze techniki podania kwasu hialuronowego skupiają się na uzyskaniu efektu naturalnego liftingu, ujędrnienia w miejscach, w których twarz traci objętość, podniesieniu owalu w jak najbardziej naturalny sposób. Celem terapii jest uzyskanie odmłodzenia i zachowanie naturalnego wyglądu, nie jego zmiana. Ważnym elementem uzyskania pożądanego efektu jest rodzaj zastosowanego preparatu. W klinice Absolu nasi lekarze używają preparaty premium Juvederm produkowane przez globalnego producenta Allergan oraz Stylage produkowane przez globalnego francuskiego lidera Vivacy. Obydwie firmy mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej i mogą pochwalić się bardzo nowoczesnym zapleczem badawczym. Preparaty są najwyższej jakości, dobrze układają się w tkance. Odpowiednio dostosowana struktura usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na łatwe i wygodne podanie. Stosujemy preparaty z lidokainą, dlatego komfort podania kwasu hialuronowego jest wysoki dla pacjenta. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego polecane są po 35. roku życia, kiedy na skórze można zauważyć oznaki starzenia się.

Zabiegi wykonywane w Absolu Clinic są nie tylko skierowane do osób z widocznymi oznakami starzenia się skóry, lecz także do pacjentów cierpiących z powodu innych niedoskonałości natury estetycznej, takich jak cellulit, blizny, rozstępy czy miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. W ofercie Kliniki znalazła się lipoliza iniekcyjna, czyli terapia redukująca oporną tkankę tłuszczową z brzucha, pośladków, nóg czy podbródka. Zabieg poprawia metabolizm komórek, regeneruje, odżywia, nadaje sprężystości, wygładza skórę. Do tego zmniejsza o kilka centymetrów obwód miejsca zabiegowego. Jeżeli uskarżasz się na cellulit i wiotką skórę, urządzeniem BTL Emtone pomoże ci ujędrnić ciało oraz zniwelować pomarańczową skórkę. Wysoka skuteczność terapii jest związana z wykorzystaniem dwóch sprawdzonych technologii (monopolarna radiofrekwencja i ukierunkowana fala akustyczna) podczas jednej procedury.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W Absolu Clinic pacjenci mogą skorzystać z całej gamy skutecznych i bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej wybierane terapie to:

  1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – z wiekiem usta tracą swoją jędrność, kąciki zaczynają opadać, a wokół warg pojawiają się zmarszczki. Zabieg modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego wyrównuje asymetrię oraz przywraca ustom piękny, młody wygląd. Ponadto nawilża, poprawia objętość i kontur, dzięki czemu nasze pacjentki mogą poczuć się atrakcyjnie i kobieco.
  2. Mezoterapia Anti-Aging – zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry preparatu składającego się z aminokwasów, witamin, kwasu hialuronowego i mikroelementów. W trakcie procedury specjalista wykonuje serię precyzyjnych, punktowych nakłuć, które regenerują skórę oraz stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Mezoterapia Anti-Aging odżywia, nawilża, uelastycznia i odmładza. Nowością jest mezoterapia kolagenowa. Atelokolagen jest od ponad 30 lat w sferze zainteresowań i badań medycznych. Ma również szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i procesach regeneracji i odmładzania skory. Mezoterapia igłowa kolagenem Linerase ma zastosowanie u pacjentów, którzy szukają naturalnych rozwiązań opóźnienia procesów starzenia się skory. Z wiekiem skóra wiotczeje, następuje ubytek tkanek, twarz stopniowo zapada się. Z pomocą przychodzi możliwość stymulacji fibroblastów do tworzenia włókien endogennego kolagenu poprzez serię zabiegów mezoterapią kolagenową Linerase, w wyniku czego następuje rekonstrukcja i odbudowa tkanek. Terapia z zastosowaniem biomateriałów Linerase regeneruje i odbudowuje ubytki skórne. Redukuje zmarszczki i wiotkość skóry. Poprawia elastyczność i sprężystość skóry.
  3. Biostymulatory to nowa kategoria preparatów w medycynie estetycznej. Zgodnie z potrzebami pacjentów, trendy w medycynie estetycznej zmierzają w kierunku naturalności – zachowania naturalnego wyglądu, wykorzystania naturalnych, bezpiecznych preparatów.  Biostymulatory i preparaty tzw. hybrydowe poprawiają jakość i wygląd skory poprzez jej naturalną stymulację, uruchamiają procesy naprawcze i procesy odbudowy kolagenu i elastyny w skórze. Biostymulatory to preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, które dodatkowo zawierają np. hydroksyapatyt wapnia. Kwas hialuronowy poprawia napięcie skory, działa liftingujaco i odmładzająco. Hydroksyapatyt wapnia natomiast wykazuje działanie długoterminowe – uruchamia i stymuluje procesy odbudowy kolagenu w skórze. W efekcie poprawa wyglądu jest widoczna natychmiast po zabiegu i ulega dalszej poprawie w okresie kolejnych 3 miesięcy. Skóra jest jędrna, zagęszczona, następuje lifting, podnosi się owal twarzy. Efekt – wyraźnie młodszy, świeży i przede wszystkim naturalny wygląd.

Inne popularne zabiegi to wampirzy lifting, radiofrekwencja mikroigłowa RF VIRTUE, mezoterapia mikroigłowa czy peeling medyczny PRX T 33.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...