URODA I ZDROWIE

Najlepsze komedie romantyczne dostępne na platformie Netflix

4 czerwca 2021, dodał: Debora Cichońska

Komedia romantyczna to specyficzny gatunek filmowy. Przeważnie w połowie pojawia się zwrot akcji, główna para bohaterów przechodzi jakiegoś rodzaju kryzys, jednak po chwili wszystko wraca do normy. Zakochani godzą się i żyją „długo i szczęśliwie”. Zakończenie jest wzruszające i pozytywne. Może dlatego tak chętnie oglądamy produkcje tego typu – poprawiają nam one humor. Poniżej przedstawiamy nasze ulubione komedie romantyczne dostępne na Netflixie.

Miłego seansu!

 

Holiday

W filmie przedstawiona zostaje historia dwóch nieznających się kobiet. Obie zmagają się z różnymi problemami, które zaczynają je przytłaczać. Postanawiają więc uciec, zmienić coś w swoim życiu. Przypadkowo trafiają na siebie w Internecie i zamieniają się na domami na Święta. Iris (Kate Winslet) przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną, angielską wieś. Film nie jest „zwykłą” komedią romantyczną. Akcja rozgrywa się w Święta Bożego Narodzenia. Podczas Wigilii, film śmiało konkurować może ze słynnym „Kevinem”.

Randki od święta

„Randki od święta” to kolejna pozycja w świątecznym klimacie. Sloane i Jackson nienawidzą Świąt Bożego Narodzenia. Są singlami i zawsze kończą z dziećmi przy stole. Zrządzeniem losu tych dwoje nieznajomych poznaje się w wyjątkowo nieudane Święta Bożego Narodzenia. Wówczas postanawiają oni, że będą swoimi partnerami od święta przez następny rok. Wspólna niechęć do świąt i deklarowany brak zainteresowania sobą nawzajem sprawiają, że są dla siebie idealnymi osobami towarzyszącymi. Komedia jest naprawdę zabawna, ale niesie też ze sobą konkretny przekaz.

Och, życie

„Och, życie” to jeden z „najprzyjemniejszych” filmów jakie oglądałam. Dwoje nie pałających do siebie sympatią, prowadzących całkowicie odmienny styl życia singli, dowiaduje się, że ich wspólni przyjaciele zginęli w wypadku. Bohaterowie są w jeszcze większym szoku kiedy okazuje się, że znajomi zostawili im pod opieką roczną córkę. Film jest niezwykle wzruszający, ale też zabawny. Pokazuje trudy życia codziennego związane z opieką nad małym dzieckiem, docieranie się dwojga obcych ludzi oraz początek czegoś pięknego.

Planeta Singli 3

Kontynuacja tej słynnej polskiej komedii jest naprawdę dobra. Może nawet lepsza niż poprzednie części. Zabawna i wzruszająca opowieść to historia dalszych losów Ani i Tomka. Para planuje wesele na wsi, u rodziny mężczyzny. Niestety, sprawy zaczynają się komplikować.  Niespodziewany przyjazd ojca pana młodego nie ułatwia sytuacji. Planeta Singli 3 to opowieść o miłości, mierzeniu się z codziennymi problemami, w której zgrabnie wmieszane zostały zabawne wątki.

Dziennik Bridget Jones

W zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego „Dziennika Bridget Jones”. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Helen Fielding. Przedstawia zostaje w nim historia 32-letniej  Bridget, która zaczyna prowadzić intymny dziennik. Dziewczyna pisze odważnie i szczerze. Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze – wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę.  Wraz z rozpoczęciem pisania, postanawia coś zmienić. Jej życie było do tej pory pasmem ciągłych gaf, małych niepowodzeń i zawodów miłosnych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz