Nad morzem dla zdrowia, czyli aktywnie w Gdańsku

25 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli jesteś entuzjastą aktywnego wypoczynku, wybierz się na urlop do Gdańska. Miasto jest piękne i zabytkowa, a poza tym oferuje wiele atrakcji, które sprawią, że nie będziesz się nudzić. Sprawdź, co możesz robić ze znajomymi w Gdańsku.

7

Punktem obowiązkowym wycieczki na Pomorze jest oczywiście pobyt na plaży. Aktywny wypoczynek nad wodą jest przyjemny, jak również korzystny dla zdrowia i urody. Nadmorski klimat jest bogaty w jod, bardzo ważny mikroelement, konieczny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Z kolei po burzy, nadmorskie powietrze bogate jest w ozon (czyli aktywowany tlen), który ma działanie bakteriobójcze. Woda morska jest bogata w sole i minerały, które mają zbawienny wpływ na skórę. Mikroelementy poprawiają ukrwienie, elastyczność i nawilżenie skóry, a wartościowe składniki są łatwo przyswajalne. Kąpiele morskie kształtują sylwetkę i pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Także promienie słoneczne dostarczają cennej witaminy D, choć w tym wypadku polecamy użyć balsamu ochronnego z filtrem UV.

W Gdańsku jest kilka świetnych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy. Na wybrzeżu przygotowane są miejsca do gier i zabaw dla dzieci oraz dorosłych – boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej, brodziki, zjeżdżalnie czy kule wodne. Jeśli pogoda nie dopisuje, warto ubrać się odpowiednio i spacerować wybrzeżem. Kojący szum wody oraz sprzyjający mikroklimat mają działanie terapeutyczne i uspokajają skołatane nerwy.

Na wybrzeżu są rewelacyjne szlaki rowerowe, a Gdańsk nie bez kozery nazywany jest stolicą rowerową – w mieście szlaki rowerowe liczą łącznie prawie 600 km! Najsłynniejszy pomorski szlak rowerowy to trasa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który łączy ze sobą miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynię. Trasa biegnie nieopodal wielu ciekawych atrakcji Trójmiasta, dzięki czemu wycieczka rowerowa jest okazją do zwiedzenia zabytkowych miejsc tj. Żurawia czy Długiego Targu. To popularna trasa, którą cenią sobie również mieszkańcy Trójmiasta. Polecamy także rowerowe wycieczki tematyczne, np. do fortyfikacji gdańskich czy na Wyspę Sobieszewską.

W mieście jest także dużo atrakcji, które zapewniają aktywną rozrywkę, np. pole golfowe, regaty morskie czy rywalizacja na strzelnicy Centrum Myśliwskiego w Gdańsku.

Gdańsk cieszy się dużą popularnością wśród turystów również poza sezonem, dlatego warto rezerwować nocleg z kilku tygodniowym wyprzedzeniem. Na hasła takie jak apartamenty Gdańsk czy hotele w Gdańsku pojawią się w wyszukiwarce oferty noclegów na Pomorzu. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę!

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...