Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia – Holly Whitaker

16 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzysz na alkohol w ten sam sposób. W swojej książce Holly Whitaker „Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia” w bardzo szczery sposób pisze o niszczycielskim wpływie alkoholu na kobiety. To niewątpliwie spowodowało, że publikacja ta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez czytelników, jak i specjalistów.

Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia książka

Żyjemy w społeczeństwie opętanym obsesją picia. Opijamy narodziny dziecka, osiągnięcia w pracy, pogrzeby i ukończenie studiów. Nikt nie kwestionuje tego, dlaczego i ile pijemy. Tylko jeśli nie pijesz, usłyszysz skierowane w twoją stronę pytanie – dlaczego? Picie sprawia, że przynależysz do grupy. Jeśli wolisz pozostać trzeźwy, wylądujesz poza nią.

Kiedy autorka na kolejnym kacu postanowiła przestać pić, rozpoczęła nie tylko drogę w kierunku własnej trzeźwości, ale także odkryła jak podstępną rolę odgrywa alkohol w naszym społeczeństwie. Szczególnie w życiu każdej z nas. Nie mogła zignorować faktu, jak firmy alkoholowe dopasowują swoje marketingowe działania pod kobiety. Dokładnie tak, jak przemysł tytoniowy robił to pokolenie wcześniej. Zdała sobie również sprawę z tego, że obecny system powrotu do trzeźwości oparty jest na anachronicznym i patriarchalnym modelu, który nie jest skuteczny w przypadku pijących kobiet.

Jeżeli jesteś kobietą, która dotąd nie umiała skutecznie rzucić palenia, napadowego objadania się, lub kompulsywnych zakupów, nie dotrzymała swoich postanowień i nade wszystko, jeżeli swoje problemy usiłujesz rozwiązać alkoholem – to książka jest dla ciebie.

Nie jest to zwykła książka do przeczytania. Jest zbiorem kompetentnych instrukcji, czymś w rodzaju mapy wyposażonej w klarowne drogowskazy, dzięki którym zdołasz bezpiecznie przejść przez najgorsze przeszkody i zasadzki, jakich zrobiło się pełno w twoim życiu.

Drogę wybierzesz sama – jeżeli zechcesz, to wypróbujesz jogę kundalini, medycynę funkcjonalną, pracę z cieniem, dwanaście kroków (albo tylko sześć czy osiem), dobierzesz sobie po drodze własną grupę wsparcia, w której poczujesz się naprawdę sobą i gdzie za to, kim jesteś, nie będziesz musiała przepraszać. Książka pomoże ci wydostać się ze świata, w którym być kobietą to służyć, ale nigdy sobie …

Takiej książki jeszcze nie czytałam, aby wyzwolenie się z uzależnienia było tak niesamowicie skoncentrowane na kobiecości. Pokonywanie nałogu, przypominające normalnie sport ekstremalny, dzięki tej książce stanie się bardziej przygodą niż męczarnią – niczym podróż międzyplanetarna w symulatorze.

Zapnij pasy i w drogę.

– Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktor psychologii i terapeuta uzależnień.

Bezwzględnie szczera historia o niszczycielskim wpływie alkoholu na kobiety i zarazem cudna opowieść jednej z nich o tym, jak samodzielnie wyszła z nałogu. Ta książka zmieni twoje spojrzenie na alkohol. Możliwe, że zmieni też spojrzenie na całe twoje dotychczasowe życie.

– Glennon Doyle, autorka bestselleru „New York Times’a” pt. Nieposkromiona.

 Polecamy Wam tę książkę wraz z Wydawnictwem Kompania Mediowa!






FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...