URODA I ZDROWIE

Na czym polega taniec Bachata i Kizomba?

20 kwietnia 2011, dodał: Redakcja

Taniec Kizomba

Kizomba, zwana także afrykańskim tangiem, wywodzi się z rejonu Angoli oraz Wysp Zielonego Przylądka. To nastrojowa mieszanka muzycznych klimatów z rytmem serca w tle, ciepło i zmysłowość, prostota kroków, bliski kontakt partnerów wypełniony czułością i empatią, prowadzenie przypominające nieco tango, opiekuńczy mężczyzna i rozkołysane biodra wtulonej w niego partnerki… To właśnie oczarowało tysiące ludzi na parkietach na całym świecie. Dość często uważana za rodzaj muzyki portugalskiej nie tylko ze względu na język, ale i jej popularność wśród Portugalczyków. W samym tańcu prostota bazowych kroków przeplata się z bogactwem tradycji tańców, z których się wywodzą, a także z możliwych kombinacji. Kizombę tańczy się w zmysłowy, delikatny sposób, w bliskim trzymaniu partnerów i prowadzeniu przypominającym nieco tango. Poza przepiękną muzyką i wyjątkowym urokiem samego tańca warto także zwrócić uwagę na jego funkcję użytkową – podstawowe kroki, niektóre figury oraz elementy prowadzenia charakterystyczne dla Kizomby można z powodzeniem wykorzystywać przy innych rodzajach muzyki.

Taniec Bachata

(czyt. baciata) to rodzaj muzyki oraz tańca pochodzący z Dominikany. Jest romantyczna i uczuciowa, a poszczególne utwory najczęściej opowiadają o miłości i złamanym sercu. Na początku popularna na rolniczych terenach kraju pochodzenia, stopniowo przeniosła się na parkiety miast całego świata. Taniec opiera się na prostych krokach rozliczanych na 4, z bardzo charakterystycznym akcentem wykonywanym biodrami podkreślonym odpowiednim ruchem całego ciała. Bachatę można zarówno tańczyć w bliskim kontakcie, jak i nieco na dystans. Z racji prostoty linii melodycznej oraz podstawowych kroków jest to taniec dostępny dla każdego.

www.akademiatanca.pl

Zobacz również:

 1. Polecane szkoły tańca w całej Polsce
 2. Zumba na czym polega i co daje?
 3. Rodzaje aerobiku: filmiki
 4. Ćwiczenia na płaski brzuch
 5. Ćwiczenia na smukłe uda


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Na czym polega taniec Bachata i Kizomba?

 1. avatar Ewa pisze:

  Ja co roku bywam na Bachata Lovers Festival, w tym roku też zamierzam.
  Baczata, to moja największa pasja… :)

 2. avatar malgosia74 pisze:

  Jejku… chce tak umiec tańczyc… Kiedys chodziłam na kurs tańca,sama klasyka… a takie fikusne i zmysłowe tańce sa moim marzeniem :) Oczywiscie z idealnym partnerem :D

Dodaj komentarz