URODA I ZDROWIE

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narzędzi kosmetycznych do salonu?

22 maja 2020, dodał: Redakcja

Otwarcie, modernizacja czy też prowadzenie salonu kosmetycznego zawsze wiążą się z zakupem narzędzi kosmetycznych. Rynek produktów dla kosmetyczek nieustannie powiększa się, dlatego zakupy są coraz częściej sporym wyzwaniem nawet dla dość doświadczonych kosmetyczek. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas podejmowania decyzji o wyborze narzędzi kosmetycznych, żeby później nie żałować.

narzedzie

Producent i jakość narzędzi kosmetycznych

Każda doświadczona kosmetyczka potwierdzi, że nie warto oszczędzać na narzędziach. Warto stawiać na znanych producentów, których wyroby można znaleźć w najlepszych gabinetach kosmetycznych. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły narzędzi oraz przemyślana konstrukcja zapewniają wygodę pracy i umożliwiają wykonanie zabiegów w bardzo precyzyjny sposób, co na pewno będzie miało przełożenie na zadowolenie klientek.

Popularne marki dbają także o jakość wykonania oraz dobór trwałych materiałów, dzięki czemu sprzęt posłużyć dłużej niż produkty nieznanych firm. Narzędzia marki Staleks od https://narzedziakosmetyczne.com.pl/ to wyroby najwyższej jakości. Cążki do skórek od tego producenta są przykładowo wykonane ze stali nierdzewnej, którą wykorzystuje się m.in. do produkcji narzędzi chirurgicznych. Taki sprzęt jest bardzo wytrzymały oraz odporny na korozję.

Dopasowanie do posiadanego sprzętu

Przed spontanicznym zakupem nowych narzędzi warto upewnić się, czy aby na pewno będą pasowały do urządzeń kosmetycznych znajdujących się w gabinecie. Dotyczy to zwłaszcza frezów do paznokci, które nie zawsze pasują do każdego modelu frezarki. Należy zatem upewnić się, czy średnica mocowania wybranego frezu odpowiada parametrom posiadanego sprzętu.

Warto także sprawdzić, w jakiej temperaturze można sterylizować narzędzia kosmetyczne. Należy upewnić się, że znajdujący się na wyposażeniu autoklaw nadaje się do sterylizacji wybranych produktów, nowe nożyczki czy też metalowe pilniki zmieszczą się na tacce lub w koszyku. Nie zaszkodzi także zastanowić się, czy narzędzia będzie można łatwo przechowywać w meblach stojących w salonie kosmetycznym.

Wygoda podczas pracy

W zakupowym szale warto pamiętać także o własnej wygodzie. Dobór odpowiednich narzędzi może znacząco ułatwić i przyspieszyć pracę kosmetyczki, a także zapewnić większą precyzję przeprowadzanych przez nią zabiegów. Zaleca się dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb, dlatego należy zwrócić uwagę na rozmiar narzędzi oraz ich wyprofilowanie.

Narzędzia kosmetyczne Staleks wyróżniają się dużą precyzją wykonania i innowacyjnymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę, dzięki czemu firma zyskała tak dużą popularność na całym świecie. Nowoczesne cążki tej marki posiadają np. wcięcie w okolicy zawiasu, które zapewnia kosmetyczce doskonałą widoczność podczas przeprowadzania zabiegu. Z kolei nawet zwykła pęseta została wyposażona w specjalne rowki, dzięki którym narzędzie nie ślizga się podczas korekcji kształtu brwi klientki.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Okna z drewna
Odpowiednio zabezpieczone posłużą przez lata, a przynajmniej nie wydzielają szkodliwych substancji...
Nie lubiane prace domowe
Nawet nie wiedziałabym jak się za to zabrać... Nie ma to jak wyprana świeża...
Czy olejowanie włosów jest skuteczn…
Poza tym do przetłuszczających się włosów takie zabiegi nie są polecane...
Znacie coś na zaczerwienienia?
Fajne są kosmetyki Dermedic dla skory naczynkowej.