URODA I ZDROWIE

Umysł wyzwolony – Steven C. Hayes

21 listopada 2020, dodał: Redakcja

Nowa książka autora bestsellera W pułapce myśli

Zakończ wewnętrzną walkę i żyj w zgodzie ze sobą!

Zmagamy się z różnymi formami bólu psychicznego: trudnymi emocjami i myślami, nieprzyjemnymi wspomnieniami, niepożądanymi pragnieniami i doznaniami. Roztrząsamy je, martwimy się nimi, oburzamy się na nie, spodziewamy się ich nadejścia oraz boimy się ich. Cierpimy, a źródłem naszego cierpienia okazuje się nasz własny umysł.

Co zrobić, by nasze życie wyglądało tak, jak tego pragniemy? Jak zwrócić się ku temu, co jest dla nas ważne, mimo odczuwania niepewności, stresu i lęku?

W fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu zabiera nas dr Steven C. Hayes – wybitny psycholog i klinicysta, twórca terapii akceptacji i zaangażowania. Powołując się na wyniki badań naukowych i przytaczając poruszające przykłady z własnego życia oraz z praktyki klinicznej, wyjaśnia przyczyny powszechności cierpienia i problemów psychicznych, a także wskazuje skuteczne metody radzenia sobie z nimi.

Z tej książki dowiemy się, w jaki sposób zmienić własne życie nie poprzez próby pozbycia się bolesnych myśli i emocji czy ich unikanie, ale poprzez kształtowanie elastyczności psychologicznej, dzięki której zaakceptujemy owe myśli i emocje takimi, jakie są, nie pozwalając im jednak, by nami rządziły. Pozwoli nam to – pomimo obaw i niepokoju – żyć tak, jak tego pragniemy oraz angażować się w działania, które są dla nas ważne i w których odnajdujemy sens, co przełoży się na poprawę jakości naszego życia.

Dzięki opisanym w książce technikom i ćwiczeniom wykształcimy umiejętności, które posłużą realnej zmianie życia, osobistemu rozwojowi i radzeniu sobie z problemami do tej pory postrzeganymi jako nierozwiązywalne. Jest to książka dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i innych, żyć zgodnie z własnymi wartościami i zrealizować swój prawdziwy potencjał.

***

O autorze:

dr Steven C. Hayes – jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów, profesor psychologii na University of Nevada w Reno. W swojej pracy badawczej skupia się na analizie języka i poznania oraz na wykorzystaniu wyników tej analizy do zrozumienia i łagodzenia cierpienia człowieka. Jest twórcą teorii ram relacyjnych, której praktyczny wyraz w obszarze psychologii klinicznej i psychoterapii stanowi opracowana przez niego terapia akceptacji i zaangażowania. Dr Hayes był prezesem kilku towarzystw naukowych, w tym: American Association of Applied and Preventive Psychology, Association for Behavioral and Cognitive Therapies oraz Association for Contextual Behavioral Science. Za swoją pracę otrzymał wiele nagród, między innymi Lifetime Achievement Award przyznawaną przez Association for Behavioral and Cognitive Therapies. Jest autorem 46 książek i blisko 650 artykułów naukowych, w tym współautorem bestsellera W pułapce myśli oraz redaktorem naukowym Terapii poznawczo-behawioralnej opartej na procesach.

Tytuł: Umysł wyzwolony

Tytuł oryginału: A Liberated mind

Autor: Steven C. Hayes

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Anna Sawicka-Chrapkowicz

Redakcja merytoryczna: prof. Paweł Ostaszewski, dr Joanna Dudek

Data wydania: listopad 2020

ISBN: 978-83-7489-868-3

EAN: 9788374898683

Numer wydania: pierwsze

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 165×235 mm

Liczba stron:  464

Cena detaliczna:  99,90 zł

Patronaty: PTTPB, Zdrowa Głowa, Uczę się ACT, PTPB, ACBS Polska, Emocje.pro

Polecamy Wam tę książkę wraz z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...