Na co zwrócić uwagę, kupując maszynkę do strzyżenia? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Na co zwrócić uwagę, kupując maszynkę do strzyżenia?

6 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Maszynka do strzyżenia włosów i brody przyda się dżentelmenom, którzy chcą utrzymać fryzurę i zarost w nienagannym stanie, ale przestało im się uśmiechać chodzenie do fryzjera albo barbera co 2-3 tygodnie. Na co warto zwrócić uwagę, aby zakup sprzętu okazał się strzałem w dziesiątkę? Z tego artykułu dowiesz się, jak nie naciąć się na bubel!

maszynka do golenia

Rodzaje maszynek do strzyżenia

Podstawowy podział maszynek do strzyżenia opiera się na rodzaju zasilania. Na rynku znajdziesz trzy typy maszynek:

  • akumulatorowe,
  • sieciowe,
  • akumulatorowo-sieciowe.

Akumulatorowe maszynki do strzyżenia charakteryzują się większą wagą, ale umożliwiają podcięcie włosów w każdym miejscu (oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnisz naładować baterii; w przeciwnym razie ze strzyżenia nici). Poza tym niektóre modele są wodoodporne, co ma znaczenie dla panów, którzy chcą się szybko ogolić np. pod prysznicem.

Maszynki sieciowe działają dopiero po podłączeniu do gniazdka. Długość kabla i konieczność znalezienia kontaktu to podstawowe ograniczenie (nie polecamy również stosowania ich w wannie). Ich plusem jest za to lekkość i fakt, że nie musisz zawracać sobie głowy ładowaniem akumulatora.

Maszynki akumulatorowo-sieciowe łączą największe zalety obydwu wcześniej wspomnianych modeli, eliminując przy tym najgorsze mankamenty. To tyle, jeśli chodzi o najważniejsze kryterium wyboru – jednak pamiętaj, że istotnych parametrów jest znacznie więcej: chociażby przeznaczenie sprzętu to użytku domowego lub profesjonalnego.

Czy warto inwestować w maszynkę do użytku profesjonalnego?

Czy tylko fryzjerzy i barberzy mogą korzystać z profesjonalnych maszynek do strzyżenia? Oczywiście, że nie. Sprzęt wysokiej klasy przeznaczony dla zawodowców sprawdzi się również w domowej łazience. Zazwyczaj ma wiele dodatkowych funkcji, wytrzymałe i samoczyszczące ostrza oraz mnóstwo długości strzyżenia do wyboru. Wyjątkowe zalety wiążą się oczywiście z wyższymi kosztami, ale jeśli zamierzasz korzystać z całego wachlarza możliwości profesjonalnej maszynki, na pewno warto zainwestować w taki sprzęt.

Jednak, jeśli planujesz strzyc wszystkie włosy na zapałkę, nie musisz kupować urządzenia z bogatym wyposażeniem. Dobrej jakości maszynka do użytku domowego spokojnie Ci wystarczy.

Parametry, które musisz dobrać do swoich włosów i/lub zarostu

Kiedy już ustalisz, który typ zasilania najbardziej Ci odpowiada, zastanów się nad następnymi ważnymi kwestiami.

  • Zamierzasz strzyc tylko włosy, tylko zarost, a może jedno i drugie? Masz do wyboru maszynki do włosów, do brody, trymery oraz maszynki do strzyżenia dla mężczyzn z m.in. z funkcją trymera.
  • Jakie masz włosy – cienkie czy grube albo gęste? Do grubych włosów najlepiej sprawdzają się ostrza wykonane z tytanu, a do cienkich mogą być zrobione z mniej wytrzymałych materiałów. Do grubości włosów należy też dobrać moc maszynki – im wyższa, tym lepiej poradzi sobie gęstymi, grubymi lub sztywnymi pasmami.
  • Jakie długości strzyżenia preferujesz? Najprostsze maszynki oferują nasadki, które dają długość 3, 6, 9 i 12 mm. Te bardziej profesjonalne – nawet do 60 mm, i to z możliwością płynnej regulacji długości co 0,1 mm! Strzyżenie bez nasadki oznacza przycięcie włosków na 0,5 mm. Przydaje się do wyrównania linii fryzury albo podgolenia karku.

Inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę, to dodatkowe akcesoria (np. etui, olej czy szczoteczka do czyszczenia nasadki tnącej), głośność pracy czy łatwość konserwacji.

To logiczne, że im droższa maszynka do strzyżenia, tym więcej ma funkcji i akcesoriów, ale nawet najtańsze modele sprawdzą się u niektórych panów. Weź pod uwagę swoją wygodę, właściwości włosów, preferowane fryzury, a także miejsce, który zapewni Ci najwyższej jakości sprzęt – tj. sklep Menland.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...