Na co zwrócić uwagę, kupując baterię wannową? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Na co zwrócić uwagę, kupując baterię wannową?

22 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pomimo że baterie wannowe wydają się stosunkowo łatwym w wyborze sprzętem, istnieje szereg różnych czynników, które warunkują komfort użytkowania i dostosowanie do potrzeb. Poniższy artykuł przedstawia niektóre z nich.

na co zwrócić uwagę kupując wannę

Wygoda i związana z nią funkcjonalność

Komfort użytkownika to jeden z czynników brany pod uwagę na pierwszym miejscu przy doborze tego elementu. Za najwygodniejszy rodzaj uznaje się baterie jednouchwytowe. Obsługa takiej baterii jest znacznie bardziej intuicyjna i pozwala na łatwiejszą regulację wysokości temperatury, jak również natężenia strumienia. Dodatkowo bateria wannowa wyposażona w specjalne przyłącza pracuje znacznie ciszej, niż modele najtańsze nieposiadające tego elementu i generujące nieprzyjemny z perspektywy użytkownika hałas. W kwestii wygody istotną kwestię stanowi również odpowiednia długość wlewki.

Łatwość montażu

Osoby, które biorą to kryterium pod uwagę na pierwszym miejscu, powinny bez wątpienia zdecydować się na model stojący. Bateria wannowa stojąca jest niezwykle intuicyjna pod względem montażu. Polega on przede wszystkim na odpowiednim rozmieszczeniu węża i podłączenia całości do wodociągów. Z kolei model wolnostojący jest znacznie bardziej wymagający i decydują się na niego najczęściej osoby przeprowadzające gruntowny remont całej łazienki.

Preferowany design baterii wannowej

Pomimo że kwestia ta może wydawać się błaha, dla wielu posiadaczy łazienki, którym zależy przede wszystkim na walorach estetycznych wnętrza, jest ona niezwykle istotna. Osoby chcące zachować efektowny design łazienki stawiają na baterie podtynkowe, dzięki którym wszystkie nie do końca przyjemne dla oka elementy nie są widoczne. To rozwiązanie wprost idealne do wnętrz urządzanych w nowoczesnym stylu i dla osób cenionych wnętrza, które cechuje minimalizm.

Materiał wykonania

Cecha ta jest istotna zarówno ze względu na wytrzymałość oraz względy estetyczne. Wykorzystanie dużej ilości miedzi to warunek wyższego stopnia odporności na uszkodzenia. Ważną kwestią jest również materiał wykonania samej głowicy. Za najtrwalszą uznaje się tą wykonaną z materiału ceramicznego. Najpopularniejszymi motelami na rynku są baterie wannowe chromowane. Konsumenci mogą wybrać również wersje satynowe.

Kwestie ekologiczne

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej dla wielu osób staje się to jednym z najważniejszych kwestii warunkujących dobór pożądanej baterii. Rozwiązaniem, które stwarza szanse największej oszczędności wody to wybór baterii bezdotykowej. Nieco tańszym, ale dość korzystnym rozwiązaniem w tej kwestii będzie bateria jednouchwytowa. Mniejsze zużycie wody ma zbawienny wpływ zarówno na ochronę środowiska, jak i domowy budżet. Specjalnym elementem, który zapewnia ograniczenie zużycia wody, jest perlator.

Obowiązująca gwarancja

W przypadku baterii, jak w przypadku każdego innego sprzętu, mogą zdarzać się awarie niezależne od użytkownika. Im droższa bateria wannowa z prysznicem, tym dłuższa powinna być obowiązująca gwarancja. O ile zepsucie się niedrogiej baterii może nie stanowić dla posiadacza kłopotu, to dla osoby, która wydała na dobrej jakości sprzęt kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy, może to być poważny, a zarazem kosztowny problem. Gwarancją powinny być objęte wszystkie elementy kupionego sprzętu. Jednak należy pamiętać, że gwarancja może być różna w zależności od danej części.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...