Morskie opowieści i kryminalne historie w nowej serii gier „Fabula Rasa”

26 kwietnia 2022, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Opowiedzenie historii na podstawie wylosowanych kart wymaga fantazji i wyobraźni. Powtórzenie opowieści bez zmieniania faktów czy kontekstu jest zaś nie lada wyzwaniem. Można je podjąć sięgając po nowe gry wydawnictwa Egmont z serii „Fabula Rasa. Opowiedz swoją historię”. To wspaniała rozrywka dla dzieci powyżej ósmego roku życia i dorosłych.

26 kwietnia br. ukazały się dwie gry z cyklu: „To jest kryminał!”, w której gracze wcielając się w prawników wyjaśnią zgromadzonym na sali sądowej przebieg zbrodni oraz „Morskie opowieści”, gdzie jako żeglarze będą snuli opowieść o pewnym niezwykłym wydarzeniu. Autorem obu gier jest Nicko Böhnke.

Opowiedz swoją historię

W grach z cyklu „Fabula Rasa” na graczy czekają niesamowite przygody i dużo dobrej zabawy. W drodze po zwycięstwo przydadzą się fantazja, wyobraźnia, dobra pamięć i odrobina szczęścia. W grach z tej serii gracze kolejno opowiadają bezustannie zmieniającą się historię. Przy zapamiętywaniu biegu wypadków opierają się na ustnych wypowiedziach pozostałych uczestników zabawy. Ten, któremu uda się przedstawić na nowo całą historię, nie popełniając przy tym błędów, w nagrodę dostaje kartę. Zwycięża ten, kto pierwszy zbierze ustaloną wcześniej liczbę kart.

    Fabula rasa To jest kryminał gra

Rozpoczynający gracz opowiada historię na podstawie sześciu wylosowanych przez siebie kart. Po zakończonej opowieści zakrywa karty. Następnie rzuca kostką i usuwa jedną z kart (liczba oczek wskazuje którą w kolejności). Kolejny gracz próbuje wykorzystać pozostałe karty do opowiedzenia swojej historii. Nie może zapomnieć o żadnej z kart ani pomylić ich kolejności. Jeśli mu się uda – dodaje dwie kolejne karty i nowe elementy opowieści, a sam zdobywa punkty zwycięstwa. Teraz kolej na następnego gawędziarza…

Fabula rasa To jest kryminał gra

Wysoki sądzie, to bardzo ciekawa i skomplikowana sprawa

Na sali sądowej zapada pełna napięcia cisza. Za chwile rozpocznie się prawniczy pojedynek. Oskarżenie kontra obrona, niejasne okoliczności przestępstwa, sprzeczne zeznania świadków, poszlakowe dowody. Ława przysięgłych, jak zaczarowana, z uwaga wysłucha zmieniających się wersji zdarzeń. Kto wygłosi najlepszą mowę i w najbardziej przekonujący sposób wyjaśni popełniona zbrodnie?

W grze „To jest kryminał!” uczestnicy wcielają się w prawników i opowiadają kryminalną historię, którą tworzą na podstawie wylosowanych kart. Elementy gry to 55 kart z kryminalnymi ilustracjami, klepsydra i kostka.

Ahoj, żeglarze! Nie uwierzycie co mi się ostatnio przydarzyło na morzu

Fabula rasa Morskie opowieści gra

I znowu nad wybrzeżem zapada zmierzch. Żarzące się czerwienią słońce powoli tonie w błyszczącym morzu. Jednak to wcale nie piękny widok oczarowuje gości małej portowej tawerny, lecz gracze snujący żeglarską opowieść przy zacnym, gorącym grogu. Rozchodzą się pogłoski o pewnym niezwykłym wydarzeniu. Jeden z żeglarzy zaczyna coś opowiadać, ale ktoś inny od razu uznaje, że wie lepiej, i przedstawia własną wersję zdarzeń. I tak w kółko… A jak to się wszystko skończy?

W grze „Morskie opowieści” uczestnicy wcielają się w żeglarzy i opowiadają o niezwykłym wydarzeniu na morzu. Inspiracją do opowieści są wylosowane przez nich karty. Elementy gry to 55 kart z morskimi ilustracjami, klepsydra i kostka.

Fabula rasa Morskie opowieści gra

Gry z serii „Fabula Rasa” kosztują 69,99 zł i są dostępne na www.egmont.pl, w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych. Gry przeznaczone są dla 2- 5 graczy powyżej 8 roku życia.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...