Cechy opaski sportowej, które pomogą Ci schudnąć!

24 kwietnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wiosna to czas, kolejny taki po Nowym Roku, kiedy postanowienia dotyczące utraty wagi pojawiają się w głowie tak często jak kwiaty na wiosennej łące. Nic w tym dziwnego, pierwsze ciepłe dni są zapowiedzią lata, kiedy każdy zakładając bardziej skąpe stroje odsłoni swoje ciało. W parkach, lasach, na siłowniach czy boiskach sportowych aż roi się od osób aktywnie spędzających czas wolny.

zegarek smartband

Czy można schudnąć szybciej? Czy wiosenny trening może być bardziej efektywny? Oczywiście! – wystarczy, że zaczniesz używać SMARTBAND!

Co to jest smartband?

Smartband to inaczej opaska sportowa, która monitoruje funkcje organizmu w trakcie dnia. Jest ona, w głównej mierze, przeznaczona dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, jako wsparcie w optymalizacji treningu. Oczywiście może jej używać również osoba stroniąca na ogół od ćwiczeń jako sprawdzenie np. ilości kroków zrobionych w trakcie dnia.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jeśli chcesz zakupić lub jedynie zapoznać się z ofertą różnych marek produkujących opaski sportowe najlepiej odwiedzić sklep sportowy. Przy zakupie oprócz ceny, wyglądu czy doboru odpowiednich funkcji dedykowanych rodzajowi wybranej aktywności fizycznej, ważne jest, by smartband dobrze leżał na ręce. Nie może być zbyt ciężki lub zbyt luźny, ponieważ będzie przeszkadzał w trakcie ćwiczeń. Potraktuj smartband jako niezauważalnego trenera personalnego!

Funkcje smartband przydatne przy odchudzaniu!

Producenci kuszą najnowszymi modelami smartbandów, a ceny zwalają z nóg? Czy warto inwestować w najnowszy smartband? Jakie funkcje będą ważne, gdy zależy Ci na utracie kilku kilogramów? 

Postaw na sprawdzone cechy smatrband, z podstawowych funkcji na pewno przyda się:

  • Pomiar spalanych kalorii 

Dzięki uzyskaniu informacji na temat ilości spalonych kalorii sprawdzisz efektywność wykonanego treningu. Przy użyciu opaski sportowej łatwo skontrolujesz, czy ustalony cel wydatku kalorycznego został osiągnięty. Oczywiście im bardziej intensywny będzie trening, tym więcej kalorii spalisz. 

  • Pomiar długości treningu

Jeśli posiadasz już informację o spalonych kaloriach, możesz zacząć modyfikacje aktywności od wydłużenia czasu treningu. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli założysz długoterminowe cele, przy których ważny będzie progres. 

  • Pomiar ilości wykonanych kroków

Zakładając utratę masy jako główny cel treningowy warto skupić się nie tylko na treningu, ale też pozostałej aktywności w trakcie dnia. Zwłaszcza jeśli prowadzisz głównie siedzący tryb życia – na wagę złota może okazać się każdy zrobiony krok. Sprawdzisz to dzięki funkcji pomiaru ilości wykonanych kroków. 

Producenci oferują również całą masę dodatkowych opcji i funkcjonalności jakie posiadają opaski sportowe. Na co watro zwrócić uwagę, jeśli szukasz modelu, który ma być przydatny w trakcie odchudzania?

  • Pomiar pulsu

Pomiar pulsu będzie możliwy, jeśli wybierzesz smartband z pulsomierzem. Jest to opcja szczególnie przydatna dla osób z większą wiedzą treningową lub ułożonym przez trenera planem treningowym. Szczególnie efektywne w odchudzaniu stają się ćwiczenia, w trakcie których tętno utrzymywane jest na poziomie 60-70 % tętna maksymalnego.

  • Przypomnienie o treningu

Można pomyśleć, że to opcja dla leniwych. Nic bardziej mylnego! Jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia, jesteś osobą zapracowaną, a na głowie masz cały dom i energiczne dzieci, przypomnienie o treningu stanie się na wagę złota. W niektórych urządzeniach możesz ustawić godzinę treningu „z ręki”, ale na rynku są też modele opasek sportowych, które „domagają się” aktywności, jeśli zbyt długo pozostajesz w bezruchu.

Pamiętaj, że skuteczność odchudzania zależy w głównej mierze od Ciebie, Twojej motywacji i wytrwałości. Opaska sportowa to jeden z elementów, które mogą przybliżyć Cię do wymarzonego celu!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.