Młoda Mama – najsilniejsza płeć?

25 stycznia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Hispanic Mom Baby

Często my Mamy  już na samym początku  stajemy  przed wieloma obowiązkami związanymi   z byciem matką ,a co za tym idzie również z wyborami .Musimy pogodzić wiele obowiązków związanych z dzieckiem ,domem i pracą .Już same obowiązki przy dziecku  zabierają nam dużo czasu ,a jeszcze dom- sprzątanie gotowanie pranie itd. skąd  wziąć   na to siły ? Również  wiele mam musi podjąć  decyzję o powrocie do pracy po urlopie  macierzyńskim  i często to jest ciężki wybór .Ponieważ mama musi podjąć decyzję  czy chce patrzeć na rozwój i osiągnięcia dziecka ,czy  wybrać  poprawę finansów  rodziny  ,a co za tym   idzie nie będzie patrzeć jak jej dziecko się rozwija ,co lubi itd. I zazwyczaj wygrywają jednak  finanse  i nauka dzielenia się na kilka części, czyli pogodzenie obowiązków. I to jest dopiero dla nas mam wyczyn.           

Sama jestem młodą  mamą  i coś o tym  wiem ,choć uważam ,że każda z nas   ma inne przeżycia .Jeszcze niedawno zostałam sama z dwójką dzieci, sama wybrałam  dzieci i dom ,ponieważ mąż miał taką prace ,która tego wymagała . Niestety nie mogę  liczyć na babcię, czy dziadka, a dzieci są za małe i mało samodzielne .Tak, są  żłobki przedszkola itd., jednak prace są różne nawet trzy -zmianowe. Mogę liczyć tylko na moje rodzeństwo  i  przyjaciółkę  w nagłych sytuacjach np. kiedy dzieci są chore ,lub coś mam do załatwienia itd. Czasami jest ciężko pogodzić wszystkie obowiązki  ,a najgorzej kiedy dzieci chorują. Wtedy  czasami mam ochotę wyjść ,bo nie wiem w co wsadzić ręce .Jednak są dni kiedy  uważam ,że warto było zostać w domu np. kiedy dzieci osiągają sukcesy ,kiedy jestem im potrzebna w nagłych sytuacjach itd. Tak wiem powinnam  z mężem podzielić wszystkimi obowiązkami .Jednak życie jest inne i dla mnie jako matki  najważniejsze zapewnienie bezpieczeństwa bytowego np. finansowego , domowego itd. a nie patrzeć mężowi w oczy i liczyć, że ktoś da itd.

Patrząc na swoje macierzyństwo   i obowiązki  ,które niesie mi  bycie matka zawsze stawiam sobie  za wzór do naśladowania pewną  młodą mamę ,której mąż zginął  w wypadku samochodowym ,a ona została z piątką  dzieci. Mama ta miała zaledwie dwadzieścia osiem lat ,a radziła  sobie lepiej niż  niejedna  z nas mam ,które mają  poukładane – ustabilizowane życie. Dzieci jej były zawsze czyste ,najedzone ,dobrze się uczyły ,a w jej domu nigdy nie było bałaganu. Oprócz tego  pracowała nocami jako krawcowa   i nigdy nie żaliła się na los .Wydaje mi się ,że jedynym błędem jej było to ,że nie potrafiła poprosić o pomoc ,choć z jednej strony miała swój honor i godność. Wychowała swoje dzieci  sama i nikomu nie była za to wdzięczna  dlatego według  mnie jest wzorem do naśladowani dla wielu młodych mam.

Zastanawiając się głębiej nad  nami młodymi mamami zastanawiam się  skąd  w nas tyle sił ,każdego dnia i zadaje sobie pytanie :Czy to instynkt   macierzyński? Czy to życie nas uczy bycia mamą . Porostu jesteśmy najlepsze w tym co robimy  bo robimy to z myślą o naszych dzieciach .

Ach my młode mamy ,jak nie my to kto inny tyle będzie mógł  unieść  obowiązków  naraz ,bo my już z tym się urodziłyśmy!

Zobacz również:

  1. Gluten w diecie dziecka

  2. Co to jest sapka?

  3. Kiedy dziecko nie może spać

  4. Ząbkowanie u niemowląt kiedy się zaczyna i jak pomóc?

  5. Artykuły – Strefa MamyMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz