Masaż bańką chińską stał się ostatnio bardzo popularny. Efektywnie wspomaga walkę kobiet z cellulitem. Możesz wykonywać go w domowym zaciszu, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie zabiegi w salonach urody. Potrzebujesz jedynie własnej bańki chińskiej i ewentualnie oliwki lub balsamu do natłuszczenia skóry, by móc sprawniej wykonywać ruchy bańką. Wystarczy parę minut dziennie, by cieszyć się zadbaną skórą , pozbawioną skórki pomarańczowej.
Stosowanie baniek chińskich w medycynie jest metodą znaną od co najmniej 3000 lat. Do niedawna używano głównie baniek szklanych (ogniowych bądź próżniowych). Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się jednak bańki gumowe (bezogniowe).
Oprócz walki z cellulitem masaż gumową bańką chińską stosowany może być w przypadku chorób układu oddechowego, nerwobólów, chorób mięśni i przeciwbólowo.
Jaką bańkę wybrać?
Gumową! Najprostsza w użyciu, tania opcja. Gumowe bańki chińskie to bańki próżniowe. Oznacza to, że należy je zassać do ciała, by w bańce wytworzyło się podciśnienie. W tym celu ściskamy bańkę w dłoni, a po przyłożeniu jej do ciała, rozluźniamy uścisk. Bańki dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od samego miejsca na którym chcesz wykonywać zabieg, jak i jego otłuszczenia. Przy zakupie zorientuj się jaki rozmiar będzie najlepszy dla ciebie.
Jak wykonywać masaż?
Masaż bańką chińską najlepiej wykonywać co 2-3 dni, w seriach po 10-12 zabiegów (po tym czasie należy zrobić sobie przerwę). masażem należy posmarować skórę oliwką, aby bańka łatwo przesuwała się po powierzchni. Masaż wykonuje się delikatnymi, podłużnymi lub kolistymi ruchami, zawsze w kierunku węzłów chłonnych.
Masaż wykonujemy przez około 15-30 minut. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, pojawić się mogą także małe siniaki. Nie stanowią one jednak przeciwwskazania do kolejnych zabiegów.
Masaż bańką chińską:
- pobudza krążenie krwi,
- usuwa zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny,
- przyspiesza przemianę materii i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej,
- ujędrnia skórę,
- modeluje sylwetkę,
- zmniejsza obrzęki,
- relaksuje.
Wskazania:
- skóra z cellulitem,
- mało elastyczna skóra,
- stres, przemęczenie,
- zabieg towarzyszący w kuracji odchudzającej.
Przeciwwskazania:
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- skłonności do wylewów podskórnych i obrzęków,
- menstruacja,
- ciąża (w czasie ciąży wyklucza się masaż brzucha; możliwy jest tylko bardzo delikatny masaż pozostałych części ciała),
- żylaki,
- nowotwory,
- uszkodzona skóra, otwarte rany,
- gorączka.
Z masażów bańką chińską korzystać może każdy, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.
Źródło: http://www.wiecejnizzdrowie.pl
zobacz również:
- Do-in czyli samodzielny masaż energetyczny
- Masaż kamieniami: na czym polega?
- Skuteczne zabiegi na cellulit!
- Dieta na cellulit