Medycyna estetyczna – niezastąpiona w modelowaniu sylwetki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Medycyna estetyczna – niezastąpiona w modelowaniu sylwetki

21 maja 2018, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szczupła, zadbana sylwetka to marzenie wielu z nas. Jak je osiągnąć? Co zrobić, by doścignąć upragniony ideał? Oczywiście najważniejszy jest zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Nic nie zastąpi bowiem prawidłowego żywienia i regularnych treningów. Warto jednak skorzystać również z możliwości, jakie daje nam współczesna medycyna estetyczna. Dzięki niej możemy skutecznie i bez wyrzeczeń wymodelować swoją sylwetkę. Z jakich zabiegów najlepiej skorzystać i jakie uzyskamy dzięki nim efekty?

Cel: wyszczuplenie

Większość zabiegów medycyny estetycznej ma na celu wyszczuplenie sylwetki lub jej poszczególnych partii. Najczęściej komórki tłuszczowe gromadzą się w warstwie podskórnej naszego ciała, a więc łatwo jest do nich dotrzeć i zniszczyć za pomocą różnorodnych technik. Czasem rozpuszcza się ich powłokę, niekiedy zaś rozbija się je za pomocą światła lasera lub fal ultradźwiękowych. Efekt? Na zawsze zniszczone komórki tłuszczowe, które wydalane są z naszego organizmu!

Modelowanie = odchudzanie?

Należy pamiętać o tym, że modelowanie nie jest odchudzaniem i żaden zabieg medycyny estetycznej nie zapewni nam idealnej sylwetki. Pozwoli jednak pozbyć się nieestetycznych wałeczków w tych partiach ciała, w których nie poskutkowały treningi oraz dieta.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem modelującym lekarz chirurg przeprowadzi z nami dokładny wywiad i zaleci przeprowadzenie niezbędnych badań. Konieczne będzie sprawdzenie podstawowych parametrów, pomiar ciśnienia krwi i poddanie się szczepieniu przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. By rezultaty zabiegu były jak najlepsze, już kilka tygodni wcześniej zaleca się poddanie się masażom (klasycznym lub limfatycznym) oraz dietę ubogą w tłuszcze. Oczywiście sposób przygotowania do zabiegu i zalecone przez lekarza badania mogą się różnić w zależności od tego, jakiemu zabiegowi zamierzamy się poddać.

Gdzie przeprowadzić zabieg?

Zabiegi modelujące sylwetkę zwykle są poważną interwencją chirurgiczną i ważne jest, by były przeprowadzane przez chirurga plastycznego z dużą wiedzą i doświadczeniem. Podobnie, jak w sytuacji, gdy planujemy założenie aparatu ortodontycznego, nie wystarczy wpisanie w wyszukiwarce hasła „najlepsze aparaty ortodontyczne dla dorosłych” – konieczny będzie dokładny research i osobista wizyta w wybranej placówce. Warto również skorzystać z rekomendacji znajomych, sprawdzić zatrudnioną w ośrodku kadrę i cenę zabiegu – zbyt niska powinna wzbudzić nasze podejrzenia! Możemy również skorzystać z przeznaczonego dla zainteresowanych ofertą polskich klinik i placówek medycznych portalu tourmedica.pl.

Choć w dążeniu do szczupłej, pięknej sylwetki dieta i ruch są niezastąpione, swoje starania warto wspomóc możliwościami, jakie dają nam nowoczesne, zaawansowane technologie. Te, w rękach doświadczonego chirurga plastycznego, z całą pewnością pomogą nam osiągnąć upragniony cel i cieszyć się swoim ciałem w nowej, atrakcyjnej odsłonie!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

czy gracie w gry w pracy
Wolę w domu w coś pograć na większym ekranie niż tracić czas w pracy....
Wynajem jachtu - czy się opłaca?
Wynajem jachtu to jedno, ale chyba potrzebne są jakieś uprawnienia do tego żeby...
Zbyt duże mieszkanie - problem z ut…
Niby jest jakieś prawdopodobieństwo, że osoby wynajmujące mieszkanie okażą się w jakiś sposób zagrożeniem...
Orientalne perfumy
Dla mnie numer jeden to olej arganowy z nutą piżmowa- nie są to typowe...